Ще си имаме АПРИЛско бебче сладко - награда за мама и татко!

  • 10 208
  • 312
  •   1
Отговори
# 75
  • Popovo
  • Мнения: 571
Първото нещо което направих тази сутрин беше да се освободя от снощната вечеря, толкова зле не съм се чувствала от началото на бременността. Зъба вече не ме боли много.
Добре дошли на новите майчета   bouquet
 Не съм почнала да се мажа, мисля си че още е рано.
Лек и спокоен ден ви желая.  Hug

# 76
  • Мнения: 6
За мазането с кремове прочетох, че трябва да са специално за бременни и в никакъв случай антицелулитни, защото са опасни. Иначе моят лекар ми препоръча специално за гърдите: след баня внимателно подсушаване /без силно търкане/, мазане с крем и издърпване на зърната, за да ги подготвя за кърмене.

# 77
  • Мнения: X
Здравейте майчета! Моля ви помагайте, че имам един гаден.....запек, дето много ме мъчи!!!!Всъщност ако не беше той-всичко друго си е О.К-все едно не съм бременна. И изследванията вече излязоха-всичко е наред! Ама с таз тоалетна нещо много рядко се виждаме.......да ме прощавате за израза, ама.....също искам да питам ако някоя от вас е от Варна и е чувала за тези курсове за родители-я в Майчин дом, я В АГ-то, я в Окръжна-да каже, че съм им много навита. То е раничко още, ама все пак малко предварителна информация няма да навреди! Айде чао и приятно дебелеене....пардон! Бременеене  Wink

# 78
  • Мнения: 865
здравейте и от нас!до сега обикаляхме навън и вече се прибрахме.ще взема да си полежа и гледам отстрани Дари,която си играе и се кара на всички играчки в леглото й Heart Eyes.добре дошли на всички нови майки  bouquet

# 79
  • Мнения: 2 751
За мазането с кремове...аз се мажа с Бюбхен за бременни и съм доволна.
Изцяло съм доволна от тази козметика, само такава ползвах за Калоян,затова реших да си взема Бюбхен и за мен  Peace

Имам един проблем: цялата съм в пъпки  #Cussing out
Как се справяте с тях?
Утре ще звъня на козметичката, дано нещо успее да помогне  Tired

# 80
  • Мнения: 796
TeliT, не съм доктор, но да ти кажа, че не е хубаво да си дърпаш зърната на гърдите. Не че допреди седмица не кърмех Пламен, което си е доста яко опъване на зърната Confused Предната бременност моя гинеколог ми каза съпругът ми да не ме гали по зърната Embarassed, заради риск от контракции. Също така обтриването на зърната с груба кърпа като подготовка за кърменето вече се отрича. Има един крем, Garmastan, с него гърдите се подготвят още от 8-ми месец. Peace

# 81
  • Мнения: 12
Здравейте,
 От скоро съм регистрирана и тук намирам много интересни и полезни неща. Очакваме първото си бебе през Април 2008, а терминът е определн за 2-ри. Ще се радвам да се включа към априлската компания Laughing Laughing

Имам и един въпрос, някой от вас ходи ли или има ли впечателения от др Шишенкова в ТК, защото трябва да се запиша на жк, а чувам  и по-скоро тук чета доста противоречиви мнения за нея?
 
Мерси и до скоро Laughing

# 82
  • Мнения: 82
привет на всички!Добре дошли на новите момичета- само хубави емоции желая hug. Дона тук във форума беше препоръчана една книга "Аз съм бременна"  bookсега не мога да се сетя за авторката нещо френско май беше и аз си я купих,но сега е  на 1ия етаж ,та там препоръчват това подръпване на гърдите от третия месец-и на мен ми е странно newsm78.
Лека нощ и цветни сънища newsm46

# 83
  • Мнения: 407
Здравейте, Априлки!

Не съм чувала за това подърпване на зърната на гърдите. Ще следя какво ще пишете  по въпроса.

А иначе като, че ли гаденето ми отминава, но не мога да оздравея. Миналата вечер пак дигнах 37,5.
Четох, че оказва лошо влияние и по скоро проблем при гръбначния мозък. Някой знае ли нещо такова?
 
Знам, че не е много висока, но се притеснявам.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Добре дошли нови априлски мами reiana, TeliT и bbub  newsm51  smile3525

Относно подготовката на гърдите за кърмене - подкрепян Дона, не смятам, че е необходимо, особено пък ако бременната е предразположена към контракции (като мен например). Никой не оформя по-добре зърната за кърмене от сучещото бебче, това е истината  Grinning Ще видите колко бързо ще стане. Ако пък възникнат някакви проблеми, има доста подходящи кремове. Пък и в момента гърдите ми са толкова чувствителни, не мога да се представя да се измъчвам с разни издърпвания и разтривания.

За кремовете против стрии - още не съм започнала да се мажа, смятам че е рано. Първите два пъти се сдобих с няколко около пъпа в последните месеци въпреки мазането. След раждането обаче почти не личат, с невъоръжено око не се вижда.
 kalli - със сина ми позлвах козметика на Бюбхен и бях много доволна, ще взема да го прегледам този крем. Има ли приятен аромат?

pepa_ilkova- не знам точно какво влияние оказва температурата, при теб не е висока. Но си спомням на калкулатора на бг-мама пишеше кога е критичния период за формиране на органите. Ти си доста преди мен и вече си извън този период. Така, че давай по-спокойно.


Хей, момичета в 12-та г.с., ходихте ли вече на нухална транслукенция?

# 85
  • Мнения: 70
Добре дошли на новите мамчета и леко бременеене!

Аз бях на сватба вчера и хич не ми беше гот. Така ми се танцуваше, но трябваше да се задоволя с 3 бавни хорца и 2 блуса  Sad

Утре сутринта ще се записвам на ЖК. Ще отида на гладно и ще стискам палци направо с едно ходене и изследванията да си направя.

Добре че повдигнахте темата за зърната. Аз да ви кажа имам доста чувствителни на допир зърна, просто не понасям да се докосват, а за кърменето не искам и да си помислям каква мъка ще е. Едната ми гърда е оперирана и след операцията е още по-чувствителна. Надявам се с някакви кремчета да успея да пиртъпя малко болката.

pepa_ilkova, не се притеснявай и не си мисли лоши неща. Дано бързо прогониш настинката.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Bibobibo и аз така със снощната сватба. Направо ме сърбяха крачетата, ама... Що се касае до това със зърната  newsm78 Доколкото знам, ако има проблем при кърменето, освен кремче за подготовка, може да се ползват и силиконовите за кърмене  Rolling Eyes Ама още не съм изчела темата за тези подготовки и не ми се ще да се изказвам неподготвена.
Аз утре съм при Док да видим как се развива бебчо. Дано всичко е ОК!  Praynig
Лека нощ на всички и хубави сънища!  Hug

# 87
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Добро утро на всички мами!

Добре дошли на новите мамчета - лека и спокойна бременност  Hug

Мале колко е изписано през почивните дни, радвам се, че се увеличаваме още повече!

Ох, аз вече съм на работа и затова съм първа днес. Много усмивки през днешния слънчев ден!

# 88
  • Мнения: 6
Добро утро! Хубав, безпроблемен и весел ден Simple Smile
Предполагам че за гърдите си е индивидуално за всеки. Просто при мен се случи, че всичките ми приятелки имаха проблеми с кърменето и нито кремчета, нито силиконовите помагаха. За Бюбхен - и аз чух хубави неща и ще го пробвам скоро.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Това с подготовката на гърдите с триене, дърпане и т.н. отдавна се отрича, защото е опасно.
Гермастан не съм ползвала, ползвах Лансино(х)-да е жив и здрав, който го е измислил Peace Това кремче е на основата на чист ланолин, не е опасно за бебето и не се мие приди кърмене, което си е удобство. Бях се заредила за болницата с кремче и още нещо животоспасяващо- термална вода. Такова облекчение да се напръскаш и после да се намажеш с кремчето  Crazy
А, за силиконовите зърна се сетих- бяха ми подарени 2 чифта от приятелка, която така и не е могла да ги ползва, аз също не можах. Не познавам и никой, който е успял, ама може да ни е била лоша техниката Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт