Мами, успявате ли да се справите с домакинството?

  • 7 833
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 857
Имам две деца-на 6 и на 3 години.Допреди няколко дни не ходеха на градина.Бабите и дядовците са далече,за детегледачка пари нямаме.Деня ни протича така:
Сутрин ставаме към 8,таткото отдавна е тръгнал на работа.Закусваме все лесни неща-попара със сварен от такото чай,попара с мляко,сандвич....После оправяме къщата-леглата,проветряваме.През това време децата се въртят около мен.Към 9 ч ядат плод/мама пие кафе ,после излизаме на разходка.Прибираме се към 12.Следва обяд.Децата играят след това,до към 13,30.Лягат да спят.Докато те спят,аз готвя,всеки ден задължително.Стават съм 15,30,ядат.После към 16,30 се прибира таткото и излизаме всички.Прибираме се към 19ч,таткото пуска прахосмукачка,а мама приготвя масата.Вечеряме.После тати чете книжки на децата.Към20,30 се кепят децата и лягат.Аз зареждам пералнята и миялната и после с таткото почваме да се караме кой да седне на компютъра. Mr. Green
Това е в общи линии.Времето ми стига абсолютно за всичко ,което съм предвидила.Дома ми е сравнително подреден,без да се изпада в крайности. Wink

# 16
И ние сме си само тримата. Бабите ни са в провинцията, ходят на работа и им остават доста годинки до пенсия. На таткото му се налага да ходи командировка за по няколко дни.... Чистене, готвене, гладене, игра с бебчо, хранене на бебчо, малко време за мама......  Всичко може да се свърши, но трябва добра организация и почти няма време за почивка. Понякога ми писва ама .... Simple Smile една усмивка на принцесата и пак наново ..... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 020
Здравейте,
аз имам момиченце на 8 годинки и съм бременна в 4-тия месец. Нямаме си татко и си живеем само двете. Тя ходи денем на училище, а аз си върша домакинската работа, която при нас не е много, готвенето също е малко, тя яде денем на стол, така че остава само за вечерта.
Работя вечер от 18 до 20 часа и засега я вземам с мен, което ми е най-голямата грижа в момента, защото няма на кого да я оставям.  Sad
Надявам се като се роди бебо, тя да ми помага, но ще видим до тогава.

# 18
  • Мнения: 1 672
аз самичка гледам бебка.Таткото ходи на работа и по цял ден го няма.С чистенето засега се справям - когато бебка спи тогава чистя , но готвя когато таткото се прибере от работа

# 19
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
мн трудно се справям,ве4ер съм като парцал.с 2 деца,едното от които бебе,кето кърмя и гледам съвсем сама.а след 16 4аса взимам и каката от гардината,разхождам я,бързам за следващото кърмене.после се по4ва къпане,ядене,миене,приспиване,пак кърмене......и така.никой не помага,даже и таткото си прави оглушки ..и ми идва да fight fight hit

# 20
  • Мнения: 1 427
Криво-ляво, справям се. Но мъжът ми е педант на тема домакинство-все има нещо което не съм направила достатъчно добре. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 724
И при мен може да се каже че не се справям.Гледам си сама бебето и се опитвам да си разпределям работата.Един ден гладя друг ден чистя другден готвя и така горе долу се опитвам да процедирам.

# 22
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Гледам сама бебето си и напоследък ми е все по-трудно да се справям с домакинството, защото той все-повече не спи. Ни денем, ни нощем. Tired Чистя надве-натри, пера и простирам вечер,а готвя, когато таткото си дойде от работа. И то все лесни и бързи неща. Гладя в кратките моменти, когато малкият задреме, през деня нямам възможност да лягам и почивам. На моменти съм направо гроги.Представям си какво ще е като тръгна и на работа... ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 442
гладенето съвсем го отсвирих, гладя само за празник  Simple Smile
с  справям се горе-долу. Ама с 1 детенце. А мамите с 2 или повече дечица направо не знам как се справят с работа и домакинство!!

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Справям се без проблем  Peace
Бебето ми е супер спокойно, вече се заиграва с часове в кошарката само, остава ми много свободно време - и за интернет, и за кафета, и за домакинство  Peace

# 25
  • Мнения: 3 314
  Rolling Eyes  Ами горе-долу се справям  Hug

# 26
  • Мнения: 826
Не се справям!
Работя на пълен работен ден. Като се приберем малкият увисва на гърдата, или като компромис- залепен за крака ми. Вечер криво- ляво  готвя /доста често- таткото/, хапваме, диагонален преглед на тетрадките и учебниците на големия. Вечер къпане, приспиване нса малкия. Ако се откача и не отнеса плувката преди него- среднощно простиране. Сутрин- гладене на дрехите за цялата челяд и в 7,45 изстрелване за работа, училище и ясла.
Половината апартамент е в ремонт, прескачаме се с багажериите и строителните материали.
Ако съботно- неделно поизчистя- това си и остава за седмицата ooooh!

# 27
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
не е това което бих искала да е.Таткото ми помага,но винаги има още нещо,което трябва да се направи CloseДомакинската работа край няма!

# 28
  • Мнения: 3 929
Ние живеем при свекърите. Основно обаче аз въртя домакинството, защото съм вкъщи цял ден с детето. Справям се отлично, според мен. Даже ми се струва, че съм и по-добра отпреди да родя. Колкото повече ангажименти имам, като че ли се справям по-добре. На всичкото отгоре, работя откъщи. Синът ми е много палав и даже свекърва ми се чуди, как успявам да се справя с всичко. Наистина никой не ми помага. Домашните като се върнат, все са уморени...И, ей така, сама си се оправям. Не се оплаквам.

# 29
  • Мнения: 2 622
И аз съм от криво-ляво справящите се PeaceДобре че мъжът ми не е придирчив Grinning

Общи условия

Активация на акаунт