Два бързи въпроса- пюре, каша.

  • 5 699
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Erica
1. Какво количество пюре трябва да изяде на едно хранене 5- месечно бебе?
2. Днес почвам кашата, трябва ли да захранвам или да дам цялата доза?


1. колкото иска, толкова. Аз малко ограничавах моята, че нямаше спирачки тогава....
2. лъжичка по лъжичка......най-лесно става да се добави към млякото постепенно....

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вери, на упътванито пише-: 3- 4 мерителни лъж. на 150- гр. вода.... е да, ама аз слагам 6-7 л. на 150..... Rolling Eyes


Пюрето вече го давам купешко- ориз, царевица, картофи и мляко е едното, другото- някакво асорти...

Май верно ще го почина от към пюрета, че нерви ми избиват вече.....
ето, не мога да заспя от мисли...100 часа стана...

# 32
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Erica
Вери, на упътванито пише-: 3- 4 мерителни лъж. на 150- гр. вода.... е да, ама аз слагам 6-7 л. на 150..... Rolling Eyes

То това не е проблем. И аз слагам на око, не съблюдавам упътването. Хммм не би трябвало да огладнява по-бързо. Може да е уморен от емоциите през деня. Щото и нас ни хваща амперлъка около 20ч, а пък е яла и то добре в 18.30-19ч.
Дано се нормализират нещата.

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Доста лъжици каша му слагаш за възрастта.По-добре намали водата.Кашата много помпа! Според мен я спри за 4-5 дена да свикне с вкуса на пюрето.Аз слагам в него 2-3 лъжици пюре Ам-ам.То е леко сладникаво(с фруктоза) и прави вкуса на пюретата съвсем различен.
 А за кашата,ако мислиш че му е малко,слагай дозата за възрастта + плодово пюре,засищат се!

Общи условия

Активация на акаунт