Студ голям навън захвана,но МАРТенчето мило е на топло в коремчето на мама.

  • 8 968
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Ще бъде много по–поносимо, ако се направи епидурална упойка, колкото и неприятно да е поставянето й.


# 31
  • Мнения: 12
Лошото е че тези изследвания не винаги са верни и може да се панираш а всичко да си е наред.Мен лично много ме е страх  baby_neutral

# 32
  • Мнения: 0
Един савет - да не се панираме каквото и да ни кажат, да изследванията не винаги са точни, но са важни. Винаги може да се напрвят отново в друга лаборатория, винаги може да се потърси второ мнение.

# 33
  • Мнения: 93
OLIMPIA,благодаря за поканата ще заповядам.Вече не работя и ще имам време за форума.Поздрави и приятна вечер!

# 34
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Здравейте, мартенки, заболяха ме очите докато изчета всичко, което съм пропуснала. Аз другата седмица съм на БХС. Я кажете на обикновен ехограф ли видяхте пола на бебето. Май мойта лекарка не е много на ти с ехографията или нищо не казва, а пък и аз не знам какво да питам. За килцата - ей много дебелея, вече съм близо пет отгоре, ама всяка сутрин съм с милинката на работа, а преди само кафе и цигари. Ще се търкалям до края, но да видим.
Благородно завиждам на софиянки за развлеченията, които си намират и срещичките и изборът по магазини... Абе варненки няма ли тук?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 123
благодаря ви момичета. Hug

 Олимпия, много ти е готин аватара. Grinning
 За пола - да на обикновен ме гледаха.

# 36
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Олимпия, много ти е готин аватара. Grinning
Аватарът в момента се опитва да ми махне обицата от пъпа без упойка  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 710
Честита нова тема!
angels_zg - браво, ти стана истински професионалист. Много ми харесва оформлението на темата.  Искам да те питам как попадна в Токуда - записа се там на ЖК, или е платен прием и там ли смяташ да раждаш?

По въпроса за раждането аз съм за нормалното раждане, по възможност с епидурална упойка.  Но за съжаление не са знае, знае ли се. При секциото бебето се мъчи по-малко, защото всяка контракция и всеки напън са стрес за бебето. Но все пак смятам, че естествения ход на нещата е за предпочитане. Природата си знае работата. Друг е въпросът когато операцията се налага. Чувала съм от една акушерка обаче, че при секцио има голяма вероятност кърмата да спре или бебето да свикне да яде от шише и да не иска после да суче, което ми звучи доста вероятно, при положение, че дават бебетата на раждалите секцио чак на третия ден.

# 38
  • Мнения: 147
Мами,
ще ми кажете ли изследването за синдрома на Даун как се прави. В едно здравно предаване, но беше доста отдавна, правеха изследване на бременна и бебето, но не помня за какво беше. Забиваха някаква игла в корема за да вземат от бебчо нещо си.....да не би да е това ?......аз съм си много страхливичка и само като си помисля ми става лошо.....но щом се налага май ще трябва да се подложа и на това  Thinking

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Чувала съм от една акушерка обаче, че при секцио има голяма вероятност кърмата да спре или бебето да свикне да яде от шише и да не иска после да суче, което ми звучи доста вероятно, при положение, че дават бебетата на раждалите секцио чак на третия ден.
Синът ми (справка вляво) е роден преди година и половина със секцио. Дадоха ми го веднага след реанимацията -24часа.
Още го кърмя (допреди 2-3седмици 4-5пъти на ден, сега веднъж само - вечер за приспиване).
Раждах в Т.Киркова.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 123
terre ,правят се следните изследвания - в 11-13-та седмица се мери нухалната гънка на бебето и трябва да е под определени мм.,след 16-та седмица се прави БСХ (взимат ти кръв) - то е не само за Даун,а и за други аномалии и се изчислява риска.Ако е висок,се прави фетална морфология и амниоцентеза-с игла се взима част от околоплодните води на бебето и те се изследват.Има и друг вид изследване-взима се от въсите на пъпната връв материал,но риска от аборт не е малък при него.

# 41
  • Мнения: 0
terre - това, което си гледала се нарича амниоцентеза и се прави само при висок риск за Даун.Първоначалното изследване е само с взимане на кръв.

# 42
  • Мнения: 575
Къдричка с кола съм. Това Хепи някъде в Деницата ли е? Защото ако е там, намерих една карта и вече добих представа как ще стигна Mr. Green Според картата - от Цариградско завивам надясно и карам само на право по булеварда (Александър Малинов) и после в ляво трябва да ми се яви Аско Деница, или Нова Деница ..не го знам вече какво се води. Само не ми е ясно на кой точно разклон трябва да сляза от Цариградско...

# 43
  • Мнения: 575
Момичета за БХС, трябва ли да си гладен и жаден като другите кръвни изследвания? Защото мисля утре да ходя, но не знам да хапвам ли сутринта.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 123
за Токуда - аз ходя там още от Януари месец.Моята лекарка от МД се премести там и за това.Ходих на платени приеми преди,а сега вече ходя по касата на ЖК.Записах си час и после занесох и направление.Има възможност да заминем за Белгия при свекърите и ако не го направим ,ще раждам в Токуда.

 За раждането- и двата вида имат предимства и недостатъци,аз май съм за естествено.В чужбина никой не пита ,какво ви е предпочитанието,секцио се прави само в краен случай ,ако има предпоставки за него.Според мен лекарите,са хората които трябва да решат,как ще раждам,аз не съм по-компетентна от тях и за това ще се вслушам в съвета им.

Общи условия

Активация на акаунт