когато приятелите се променят под влиянието на парите!!!!

  • 4 865
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
 :?Pro4etoh vi4ko kazano po temata do tuk....i iskam da spodelia i az moeto mnenie:)Po edna ili druga pri4ina az popadnah v kategoriata na materialno osigurenite jeni:)Taka se slu4i prosto..kusmet ili 6ans...i s ni6to ne sum se promenila...no horata okolo men se promeniha..zapo4naha da mi zavijdat,da me odumvat,da govoriat zad gurba mi...i znaete li koe nai-mnogo me iadosva...?4e niama pri4ina za tova,za6toto ne go zaslujavam:(Parite promeniat 4oveka,no zavisi ot 4oveka....Simple SmileSimple Smile:)Spored men ako sa ti istinski priatelite....ne biha si promenili otno6enieto kum teb...nezavisimo ot materialnoto sustoianie:)Uspokoiavam se s tova,4e s muja mi se obi4ame i se durjim edin za drug...ina4e e nevuzmojno da se ocelee v tozi gaden jivot:)

# 46
Ами криво ми е, тъпо ми е, че така се получава- имам приятелки, или по-точно е имах приятелки, с които правехме всичко, споделяхме всичко и сега тези ми приятелки са толкова далечни от мен .-отдалечиха ги парите всичките - взеха си богати мъже, само аз си останах с бедно, но боготворящо ме мъжленце!Държат се странно с мен, защото аз нямам техните възможности да си позволявам това онова, всеки ден фитнес, грим, прически, солариум, всеки ден и вече да не работят!И ги питам добре де само допреди 2-3 год нямахте пари за кафе и ходехте веднъж на 6 мес на фризиьор и само дотук- нямаше дрешки, нямаше почивки, нямаше пластични операции! Защо се променят толкова защо вече не съм важна за тях, защо предпочитат компанията на богатите приятели на мъжа, а не примерно на средно статистическата българска двойка! И се държат така все едно всичките пари на мъжете им са техни и го твърдят ,а те нямат и грам участие в каквото и да е и една стотинка нямат своя!Мъжете им не се държат добре с тях ,някой им посягат и в изблиците си крещят, че те са нищо без тях и ще изгният  ставали сме свидетели на много сцени, но те, приятелките, лоша дума не казват за тях по този повод! Много ме боли от отношението им, не бяха такива!Моя мъж ми казва, не им завиждай, че разполагат с пари, ,не ги мрази, че са се променили, те са си ги  заслужили тези пари заради всичките гадости, които търпят от мъжете си, радвай се че не си на тяхно място!! Но аз не знам, кое е по-добро да имаш пари и да загубиш достойнството си или да нямаш и да страдаш от този факт, че видиш ли само твоя мъж не е успял, щото е много добричък, което в днешно време не се котира и дали наистина тези пари толкова променят хората ? На мен много ми тежи от този факт, че ги изгубих и то май завинаги, и парите са виновни за всичко!

не са виновни парите, мила, те са си виновни Simple Smile има хора, които парите не развалят. просто ценностната им система си е била такава, но ти не си го знаела, според мен. нашият брак е подобен, мъжът ми е много добър, но не е богат (меко казано Simple Smile ). обаче сме много щастливи, това е важното   bouquet

# 47
  • Мнения: 211
Аз лично предпочитам да имам средно-статистическо семейство (каквото и да значи това за България), отколкото да бъкам от пари, а мъжът ми да не ме е.ава за .....!! Искам само мир и спокойствие и нужното за немизерен живот количество пари. Така че, нищо не губиш, повярвай! Даже те би трябвало да ти завиждат за отношението на мъжа ти към теб, отколкото ти - на тях.
Радвай се на това, което имаш, защото много малко хора го имат в днешни дни!
И да знаеш, че не са ти били чак такива приятелки, щом едни пари могат да го отдалечат така от теб!

# 48
  • Мнения: 1 761
Приятелите не се променят-променя се социалното им положение.Не всеки може да понесе как всички наоколо тръгват с равен старт, а тези,който май-малко очакваш обират медалите.
Един съвсем приятелски съвет-не поставяй приятелите си по-високо от мъжа си.Не го заслужава,ако наистина е добър човек.Все пак, нали той ти е най-близкия приятел,не го подценявай,нищо, че няма пари.

# 49
  • Мнения: 176
Ами намери си нови приятели, тези ги остави.Ако са ти били приятелки те ще те потърсят.
И още нещо, те показали ли са ти по някакъв начин че са нещо повече или ти сама си правиш заключения, че са нещо "по" от теб.

# 50

Това е последното, което пиша, не съм търсила съжаление, нито се оплаквам от доходите ни!Кой както иска да го разбира- темата беше по-скоро, как човек се променя, като изведнъж получи много пари накуп, а не като всеки средностатистически българин с доход около средното или доста над средното ниво!

Мацка, дали си правиш верни заключения?
Откакто съм омъжена семейството ми е над всичко. В първия си пост споменаваш точно кафетата и фризьорите, а не че душата ти има нужда от спешна помощ. Ако някоя от предишните ми приятелки ми се обади - естествено е да откликна - това става изключително рядко. Но не просто "скучно ми е вечер и ела да правиш компания" а "имам нужда от помощ". Защото разбиранията за семейния живот са ми такива - свободното време прекарвам заедно с мъжа си. Не мога да предпочета приятелка пред съпруга ми, защото най-много държа на семейството си. Не съм от "богатите", ма явно съм си от благородно потекло да имам такива разбирания, или пък ме чакат несметни богатства.... знае ли човек какво е бъдещето му....

# 51
Вече доста се отдалечихме от темата и вече стана- Кого предпочитате мъж си или приятелките???
Аз съм от тези дето предпочитат приятелите - и ако има истински те са за цял живот, мъжете си идват и си отиват било то след 5, 10,15, 20г- а приятелите са вечни!!Може би защото не вярвам, че мъжа е всичко за една жена и тя трябва да е непрекъснато залепена за него!С мъжа съм всяка вечер заедно, а с приятелките 2-3 пъти седмично, и когато някой ме потърси винаги се отзовавам и както се казва отебавам и мъж и всичко, за съжаление от отсрещната страна не винаги ми се отзовава със същото, естествено заради мъжа!! Sad

# 52
  • Мнения: 5 468
Приятелството се заражда, заради общи интереси. До вчера те са нямали пари и ти си нямала, и сте имали общ интерес - кафене, общи приказки и вечер в нета. Днес, обаче, те си имат тяхни си интереси, които са свързани с харчене на пари - както изброяваш - фризьори, солариуми, избор на дрехи по скъпи магазини... това ги отчуждава от теб и е съвсем нормално. Те имат за какво да си приказват, обсъждат и споделят. Ти не можеш да се включиш в тяхните забавления и пропастта зейва. Съвсем нормално. Няма какво да се чудиш просто... На богатите не им се слушат проблемите на бедните, на бедните пък не им изнасят интересите на богатите. Няма как... Сигурна съм, че имаш приятелки, които не са толкова богати и с които ще се чувстваш по-комфортно. С бившите ти приятелки няма да се чувстваш никога вече, както преди.
Казвам го от личен опит.

# 53
  • Мнения: 750
Приятелството се заражда, заради общи интереси. До вчера те са нямали пари и ти си нямала, и сте имали общ интерес - кафене, общи приказки и вечер в нета. Днес, обаче, те си имат тяхни си интереси, които са свързани с харчене на пари - както изброяваш - фризьори, солариуми, избор на дрехи по скъпи магазини... това ги отчуждава от теб и е съвсем нормално. Те имат за какво да си приказват, обсъждат и споделят. Ти не можеш да се включиш в тяхните забавления и пропастта зейва. Съвсем нормално. Няма какво да се чудиш просто... На богатите не им се слушат проблемите на бедните, на бедните пък не им изнасят интересите на богатите. Няма как... Сигурна съм, че имаш приятелки, които не са толкова богати и с които ще се чувстваш по-комфортно. С бившите ти приятелки няма да се чувстваш никога вече, както преди.
Казвам го от личен опит.
Умно!Много умно!
Браво Ню...то4но и на място! newsm10 smile3501

# 54
  • Мнения: 4 380
Цитат
Шанел, по-полека с обидите, жлъч се сипе от теб, да знаеш.

Както и от Лени, но нищо чудно- както винаги. Thinking Лени, социален работник ли си? Сбъркала си си професията. По-точно...много са кофти критериите за отбор за професии, които по презумпция трябва да подразбират емпатия.

По темата. В една предишна тема споменах, че са много изопачени критериите на българина по повод завистта. Там където беше очевадна, никой не го забеляза #Crazy, тук където ИЗОБЩО не става дума за завист, на всеки му се струва че му заглеждат в неговата паничка и панически се нахвърлят да обвиняват авторката. Sick

Всъщност става въпрос за промяна в характера на приятелките и тяхното отношение към авторката и към приятелството им, което я дразни. Тя търси обяснение на тази промяна в начина им на живот, в съпрузите и взаимоотношенията им с тях, като инстинктивно застава срещу нещата, които са ги отделили от нея. Това е.

На авторката ще кажа, че само "бедни душички" могат да бъдат променени от пари. Психолозите отдавна са подчертали че парите са единствено "лакмусовата хартийка", която ще покаже много явно "качествения" и "некачествения" човек.

Много често подобна реакция се забелязва точно от бедни жени омъжили се за богати съпрузи и оказали се изведнъж в друг стандарт. Такива, които сами постепенно са достигали по-доброто материално положение или кариера, по никакъв начин не биха изолирали приятелства, точно обратното. Добрите стари приятелства се ценят най-много, т.к. новите обикновенно се градят на взаимни интереси и изгоди и липсват безокристни чувства. Маслоу много добре е описал теорията на успеха със структурата на потребностите. Един истински успял човек е задоволил освен първичните материални потребности, и тези които стоят на по-високо ниво- потребност от любов и принадлежност към група, от съпричастност към себеподобни, от уважение и самоуважение и потребност от самоизразяване.

При първите,явно съществува страхът да не се загуби новото материално положение и инстинктивно светът извън "златната кокошка,  снасяща златни яйчица" губи интерес. (това е второто ниво на пирамидата- потребност от безопасност и стабилност) Те имат нужда да подчертават непрекъснато положението си като чисто психологичека форма на защита (колкото повече го повтарям, толкова по-реално го чувствам). Това са хора, които са ниско долу като положение в пирамидата на успеха на Маслоу. На това ниво хората се делят на две групи- такива нацелени на успех, и такива, нацелени на избягване на неуспех. Първите не реагират по такъв начин. Твоите приятелки явно са от втория тип.

Разбира се, изхождам от презумпцията, че приятелство наистина е имало. Защото там, където е имало само илюзия на такова, при различно социално положение хората при всички положения ще се окажат от различните страни "на барикадата". newsm78

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 06:06 от xenia

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Xenia,

Много си права. Точно така е.

# 56
  • Мнения: 738
Xenia,

Много си права. Точно така е.

  202uu

# 57
  • Мнения: 1 322
Що се отнася да това,че момичетата говорели само за нови дрешки и парцалки, ще кажа: "за какво друго да си говорят като не ходят на работа и т.н.". Техният живот е фитнес, магазини, салони - нормално е да си говорят само за това. Всеки си има своето ежедневие и се интересува само от него.

# 58
  • Мнения: 274
Що се отнася да това,че момичетата говорели само за нови дрешки и парцалки, ще кажа: "за какво друго да си говорят като не ходят на работа и т.н.". Техният живот е фитнес, магазини, салони - нормално е да си говорят само за това. Всеки си има своето ежедневие и се интересува само от него.

е как ще си говорят само за това бре....я вижте, че си говорят и за акции, фондова борса, кинти, много кинти.......вижте темата COBOS геймърки в ХОБИ....

 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт