Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 3

  • 89 507
  • 866
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 460
Браво Деси, много хубави неща разказваш Hug
Ще трябва да седна и да похваля Йони, но все не ми остава време да го напиша. От както сме на диетата, вече 2м и 12д човечето доста напредна.
Удовлетворяваща седмица  Grinning

# 61
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Деси, браво на момчето! Много ме радват такива новини  Simple Smile. Когато някоя мама тук, в темата се похвали с напредъка на детенце, все едно мойто го е направило, така се радвам. Ние също имаме някакъв напредък. Вече редовно казва правилни изречения от по 3-4 думи. Макар и повечето заучени, съвсем на място. Вече знае да си поиска с "дай" еди какво си... зависи какво иска. Слага окончания на думите "баткото", " сокчето". Когато нещо завършва на "а" слага окончание "та", така джипа става "джипата"   ooooh!. Абе пак е нещо, а хич...  Rolling Eyes.
Казва "здрасти", "лека нощ" от неговата уста звучи "кокош"  Joy Спи със спално чувалче, торба с цип и това е "чувалата"  Grinning.

# 62
  • Мнения: 3 591
Ами пишете, пишете! И аз много се радвам на всичките Мъничко-Големи напредъци /ама че дума  Confused/ на нашите деца. Това поне действа много добре на психиката и пълни сърцето ми с надежда. Никак не ми звучи изречението "Аутизма е за цял живот"....

# 63
  • Мнения: 1 238
Деси, браво на момчето! Много ме радват такива новини  Simple Smile. Когато някоя мама тук, в темата се похвали с напредъка на детенце, все едно мойто го е направило, така се радвам. Ние също имаме някакъв напредък. Вече редовно казва правилни изречения от по 3-4 думи. Макар и повечето заучени, съвсем на място. Вече знае да си поиска с "дай" еди какво си... зависи какво иска. Слага окончания на думите "баткото", " сокчето". Когато нещо завършва на "а" слага окончание "та", така джипа става "джипата"   ooooh!. Абе пак е нещо, а хич...  Rolling Eyes.
Казва "здрасти", "лека нощ" от неговата уста звучи "кокош"  Joy Спи със спално чувалче, торба с цип и това е "чувалата"  Grinning.

Хи- хи  Simple Smile Simple Smile Sunglasses Sunglasses сладурче малко! Heart Eyes Heart Eyes

Да допълня и аз към колекцията от Оли- цирката, влаката, рейсата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green, но Оли е на цели 4 години и 3 месеца.

# 64
  • Мнения: 4 586


Не можах да му измисля думички за линк към това клипче. То е ясно, че не е писано, пято, правено за аутисти, но като го видях, сякаш е за сина ми Кирил. Ето, това: Добро утро!

# 65
  • Мнения: 3 591
Текст:

Това е вече края
на дългата измислица
че сме живели в рая
на всички времена.

Това е вече края
на тази сива приказка,
която ни остави
на края на света.

Отлетелите мечти
връщат се при нас.
Вдигни очи,
вдигни очи...

Вдигни очи,
виж този свят,
животът днес върви
напред, а не назад.

Вдигни очи,
светът е с нас!
Вдигни очи и
знай, ти имаш шанс.


Реката виж - и тя върви -
по своя път, край своя бряг.
И бентът се руши и днес,
днес няма път назад.

Отлетелите мечти
връщат се при нас.
Вдигни очи и
знай светът е с нас.

Вдигни очи,
виж този свят,
животът днес върви
напред, а не назад.

Вдигни очи,
светът е с нас!
Вдигни очи и
знай, ти имаш шанс.


Вдигни очи и
знай светът е с нас

# 66
  • Мнения: 486
Няма линк към филма. Това е филм, излъчен по ВВС. Обсъжде се в две-три теми.

Wolf, филмът вече е качен на google video. Ако някой събере сили да го гледа, линкът е в подписа ми.

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 757
  Гледах съвсем малко и се разтреперих цялата!!!!!!

# 68
  • Мнения: 1 037
Здравейте.
Имам въпрос, но незнам как да го формулирам.
Сина на моя приятелка е с диагноза ГРР, детето е на 6 г. и задължават родителите да го пуснат в предучилищна.
Детето не говори, но не това е най-големия проблем, той не е контактен, неможе да седне на чин и да стои кротко, обича да сяда на пода и да се клати като издава определени звуци от типа на пюю-пюю, таки-буки.
Силните звуци го дразнят много, запушва си ушите и плаче или проявява агресия.
Приятелката ми се опита да отложи предучилищната, но са и казали, че е невъзможно, досега детето ходеше в дневен център и с него работеше психолог.
Въпроса ми е наистина ли неможе да се отложи.
Благодаря предварително.

# 69
  • Мнения: 4 451
ajeliya, мисля, че няма да може да го отложи за предучилищна. Виж за първи клас има право да го отлага, мисля 2 години.

# 70
  • Мнения: 3 591
Гледах филма. Нямам сили да напиша нищо...

# 71
  • Мнения: 4 586
Изгледах филма. Може би защото почти нищо не разбрах от английските коментари и диалози, но го изгледах. За мен не е новост. Преди време Вече чуваща беше дала линк къв една статия във в-к Капитал, единствената разлика е, че той беше до Кърджали. И там имаше деца вързани за леглата със сезал и чорапогащници. Там директорът искаше диван за стаята за почивка за персонала. Познавам деца от домове и от детски психиатрии, и от деца от домове в детски психиатрии. Единствиното логично обяснение деца от дом до се засилят в детско психиатрично отделение при условие, че нищо им няма, пият безобидни лекарства и ги изписват след две седмици е, че в дома искат да си вземат отпуските през лятото. И като се обадят да дойдат да ги вземат - няма нафта за УАЗ-ката. Ще има след две седмици. Варна - Павликени с УАЗ-ка не го пожелавам на никого. Децата, които имат психични проблеми се лекуват в отделението мин. месец, два, три, шест. Имаше едно много свястно момиченце на около 10-11г, направо човек с характер. С два счупени предни зъба. Разсъждаваше като възрастен човек, с характер. Зъболакар, стоматолог - няма такива екстри. Забелязахте ли колко са леки децата и как ти вдигат като парцалени кукли. Имаше едно момченце от Шумен, каквото видеше за ядене и го натъпкваше в устата си, без значение какво и на кого е. Виждал съм го да повръща макарони от преяждане. Когато го пуснеха навън с груличката деца, се качваше на една слива и ядеше зелени джанки.
Не може човек да изгледа част от този филм, и да си остане същия.

Аjeliya, досега не сме коментирали такава ситуация, консултирайте се с директора на Дирекция образование. Има и такава службица във всеки град.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 06:39 от Wolf

# 72
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Волф, направи ли ти впечатление колко са кротки ? Тук всички се оплакваме от викове, писъци, истерии...Оставам с впечатление, че там парите за храна отиват за успокоителни и сънотворни. Аз също не разбирам английски, но ми се стори в началото, че казаха за Диди, че е с аутистичен синдром. Не съм много наясно с Аспегер, но ако изобщо е аутист, сигурно е с такъв синдром. Много контактна и адекватна, липсваше й  образованост само. Доколкото успях да разбера е в този дом, защото майка й иска да е далеч от нея Sad Тя е единствения светъл лъч за децата, защото май е единствената, която им говори.

# 73
  • Мнения: 1 037
mari_anka, благодаря.
wolf,консултирала се е вече, там всички са моного"мили, отзивчиви и компетентни".
Преди детето ходеше в масова детска градина, но на приятелката ми и съсипаха нервите, че небил за там, че пречил на другите деца и т.н, преместиха го в дневен център, а сега как ще е акъла ми не го побира.
Лек ден.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 412
Не съм изгледала филма, но много ясно си спомням статията от Капитал и очаквах да е подобна. Не знам в другата тема, прави ли нещо ДБМ за закриването на домовете, за да се включа по някакъв начин. Малко се прави за да притиснем тези институции и родителите. Иначе какво да ви кажа, не знам защо човешката природа пада толкова ниско. Извращенията имаше и от американските войници в иракските затвори.  Но изглежда като се покажат, хората започват да вършат нещо. Благодарна съм на ББС, че изнесе случая.

Общи условия

Активация на акаунт