Кога има имен ден Кристина?

  • 26 487
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 290
Всеки може да си празнува когато си иска.

Аз например съм Диляна и досега все на цветница съм празнувала (билка Дилянка)
На една съфорумка обаче не и се стори достоверно и се разрови из църковни книжа - според тях се оказа, че на Еньов ден трбвало да черпя, че тогава било ден в който се берат билки.

 Що се отнася обаче до достоверност - аз смятам, че monda е права на 100% за Кристина - на Коледа!

# 16
  • Мнения: 20
 Аз ви попитах понеже Кристина сме я кръстили на баща ми Христо и мисля да й празнуваме именния ден на коледа, но свекърва ми не е съгласна и тя смята да го празнува по друго време.

# 17
  • Мнения: 4 406
ами най- лесно ще ви е да празнувате и на Кръстовден, и на Коледа... със сигурност именничката ще е най- щастлива

# 18
  • Мнения: 4 053
Майка ми е Кристина и празнува на 14 септември

мой та също  Wink

# 19
  • Мнения: 13 512
Майка ми е Кристина и празнува на 14 септември

мой та също  Wink
Всеки да си празнува когато иска. Аз говоря как е по католи4еския календар.. защото Kристиан и Кристина не са български имена.
Kristina
Всъщност, за да сме съвсем то4ни- Кристиан произхождал от Кристина. А се. Кристина се 4евства на 24 юли.
http://www.cynthialarge.com/christina/christinaessay2.html
http://italian.about.com/library/name/blname_cristina.htm

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 16:13 от monda

# 20
  • Мнения: 5 362
На Коледа Peace
не е на 14 септември тогава празнуват имената които има думичката "кръст" в тях
И аз така знам.

# 21
  • Мнения: 4 053
Всеки да си празнува когато иска.

точно така,
избираш една от всички те дати, и на нея всяка година правиш купон  Wink

# 22
  • Мнения: 13 512
Ако някой се 4уди кога Станислав и Радослав имат имен ден
http://www.behindthename.com/namedays/lists/5.php
Някъде 4етох, 4е ако има пове4е от една дата, се избира първата дата след раждането.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 16:15 от monda

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Кристина е на Коледа.

На Кръстовден щеше да е , ако е КрЪстина!

# 24
  • Мнения: 27 524
Някъде 4етох, 4е ако има пове4е от една дата, се избира първата дата след раждането.

Много ценно, благодаря ти   bouquet

# 25
  • Мнения: 73
На Коледа Peace

# 26
  • Мнения: 6 164
На Коледа много ясно. Кристиян, Кристина, Кристиан е Christian (англ.) = християнин, и както и Христо, Христина и пр. празнува на Коледа.
Не разбирам защо е толкова трудно за разбиране. Rolling Eyes Който му се отваря речника с етимология на думите, ще го знае, който счита, че е по-важно какво прави съседа, или някой си друг - да и прави каквото му е кеф, нищо че не е правилно. Peace

# 27
  • космополитно
  • Мнения: 941
На Коледа много ясно. Кристиян, Кристина, Кристиан е Christian (англ.) = християнин, и както и Христо, Христина и пр. празнува на Коледа.
Не разбирам защо е толкова трудно за разбиране. Rolling Eyes ...
Ами може би, защото зависи от това от какво произлиза името на съответния човек. Моя позната кръстена така на дядо си Кръстьо празнува на Кръстовден, който доколкото си спомням е през есента (май през Септември)!?

# 28
  • Мнения: 3 334
и аз знам,че е на Коледа Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Според мен на Кръстовден. Wink

Общи условия

Активация на акаунт