25.09 - Празникът на ДОБРИЧ (35)

  • 17 704
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 80
 
 ЕТО ВИ ПРОГРАМАТА ЗА ПРАЗНИКЪТ НА ДОБРИЧ
 
НОВИНИ ЗА ДНЕС - 25.09.2007
Общо: 4, Важни: 0, » Виж всички новини за днес
 
ИЗБРАНА НОВИНА
Известни добричлии се включват в концерта за Празника на града
Каризма, Групата, Румънеца и Енчев, както и местни състави и изпълнители, участници в Мюзик Айдъл и др. се включват в концерта "Здравей, Добрич", който ще ознаменува Празника на града - 25 септември. Той започва в 19.00 ч. на площад Свобода

Преди него, през целия ден Добрич ще празнува. Ето как:

От 9.00 ч. на Военното гробище - Тържествена церемония на паметната алея на знамената
Панихида в памет на загиналите за свободата на Южна Добруджа и празничен благодарствен водосвет, Военен ритуал с участието на представителни части на Варненски гарнизон: Общоградско поклонение и полагане на цветя. От 9.00-10.00 ч. ще се плагат цветя на паметниците на Хан Аспарух, Добротица, В. Левски, Ст. Караджа, Христо Ботев, З. Стоянов, барелеф на цар Борис ІІІ, паметните плочи на ген. Иван Колев, ген.Т. Кантарджиев, Христо Стефанов, полк.Дрангов, кап. Димитър Списаревски, загиналите за свободата на Добруджа – 1916 г., загиналите добруджанци във Втората световна война
Детски празник с участието на деца от ЦДГ Добрич и водещ Кака Лара е организиран от 10.00 ч., на пл. “Свобода” пред Хотел “България”.

В 10.30 в зала “Добрич” започва тържественото заседание на Общински съвет град Добрич с обявяване и връчване на отличието Почетен гражданин на Добрич – 2007. С него се отличава народната певица Галина Дурмушлийска. След церемонията, за гостите, пред залата ще пеят и танцуват децата от фолклорна студия “Добруджа” с глав. худ. ръководител Стоян Господинов.
Празникът продължава с традиционния конкурс за мажоретки, който се провежда по това време на годината - Златният помпон. Неговите финални демонстрации ще може да видите от 12.00 ч. на пл. “Свобода”.

От 16.00 ч. на Младежката площадка в Градски парк “Св. Георги” е също обичайният фолклорен концерт “Добрич пее и танцува”. С участието на Оркестър “Бисери” с ръководител Ж. Желев и актрисата Ема Георгиева.

В 19.00 ч. на пл. “Свобода” започва зрелището с илюминации “Здравей, Добрич”. В него ще се включат Ансамбъл “Добруджа”, формация “Танцът на вятъра”, гостите Веселин Маринов, Каризма, Групата, Румънеца и Енчев, танцова организация “Алексия”, балетна формация “Артемида”, Гергана Коева от Мюзик Айдъл. Водещи са Бистра Боева, Дамян Попов, Димитър Димитров.

25 септември, от 9.00 до 18.00 ч., е Ден на отворени врати на музеите в града - Исторически музей и всички негови обекти, Библиотека “Дора Габе”, Художествена галерия. Може да видите техните постоянни експозиции, в музея в Стария Добрич - експозицията "България на длан", изложба “Добрич през вековете”, юбилейна изложба на Никола Богданов, която се отркрива в Галерията на 21 септември.

От 9 до 19.00 ч. на пл. “Свобода” - Празничен базар на художествени занаяти, изобразително изкуство, литература, както и Мобилен Телецентър, организиран от “И-центрове” Добрич

От 17 до 30 септември във фоайето на Библиотека “Дора Габе” ще бъде подредена изложба на библиотечни материали “Добрич през вековете”. На 17 септември във фоайето на Община град Добрич се откри фотоизложба “Старият  Добрич”.
 
 
 
 

# 46
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
на 2 стр.бях ме

# 47
  • Мнения: 167
Привет момичета, Спинки нали думата масовка си употребила добронамерено, защото не бих искала някой да го чувства така, особено аз. Лично за мен това е работа която трябва да се свърши-безумната кървава река по пътищата ни тече неспирно, както забелязваме. Майка с дете са две от четирите /или пет/ жертви на един нещастник, карал без книжка. Ако това не е достатъчна мотивация да покажем дори и пред самите себе си, че не ни е все едно какви сме на пътя независимо дали като пешеходци или автомобилисти-здраве му кажи. Ако не ме лъже паметта от началото на година 8 деца са убити на пътя в Добричка област. Простете ми ако звуча назидателно-просто темата е болезнена за мен, защото общувам и с родители чиито деца са безвъзвратно осакатени или убити на пътя.
Точка ако нещата са поправими, макар и трудно-няма страшно. Ако не са...

# 48
  • Мнения: 167
Последно фиксираме дата 29 ли? За парите може и да не събираме.водата е подарена от "Пато", стикерите ги платих от сметката на сдружението-198лв, остават стикерите за водичките и плакатите -те ще не повече от 10-тина лева, мисля, утре ще знам.
Всъщност утре подавам "сигнал" в общината и медиите за 29 че е почивен ден, пък дано повече майки да успеят да дойдат да изпушим по цигара на зебричките пред парка. Останалите ще гледат фотото във форума Peace Лека нощ

# 49
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Краси, в интерес на истината такива мероприятия не са ми много по вкуса и затова отговорих че няма да присъствам. По принцип си права, но удоволетворението ще е само за участниците и това с нищо няма да промени нещата.

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 958
Аз мисля, че отдавна е ясно кой ще присъства. Няма нужда от списък!

# 51
  • Добрич
  • Мнения: 298
Добро утро, мацки Hug

Влизам набързо да прочета какво сте писали, че от болни нямам много време, а и сега докато спят да сложа набързо едно кафенце .
Такаааа .... за мероприятието пишете ме, дано само да сме добре, даже и да не сме пак ще дойда за малко Peace
Аз мисля, че отдавна е ясно кой ще присъства. Няма нужда от списък!
И аз така смятам!

# 52
  • Мнения: 80
Добро утро мами.Благодаря за кафето определено имам нужда от една чаша ароматно кафе.Вчера харесали ви концерта на площада определено на нашето семейство да но с малкият не можах ме да стоим до края.Кака и бати стояха и бил много интересен и накрая с тези фоеверки.Общинарите са се постарали добре.Приятен ден на всички отивам да правя закуска на домочадието че всички са в къщи с тези протести на учителите................

# 53
  • Мнения: 2 821
Краси, в интерес на истината такива мероприятия не са ми много по вкуса и затова отговорих че няма да присъствам. По принцип си права, но удоволетворението ще е само за участниците и това с нищо няма да промени нещата.
Може и да е така. Но форумът не е само място за честитки за РД, поздрави за добро утро и лека нощ. Хубаво е да си помагаме. Не е лошо човек да надскочи принципите си, когато ще е в полза на друг.
И все пак поне го казваш директно. Не се скри като други, не подминаваш призива и не си измисли заетост за тези 10 мин.Представям си как ще се засили форумското присъствие когато отмине "масовката" Rolling Eyes
ми, неможах да се сдържа  Confused

# 54
  • Мнения: 166
Добро утро
Така след като вече е определена дата за протеста мога и аз да се изкажа
По принцип на 29 ще струваме на дядо ми на обяд в 12 и незнам дали ще мога да дойда.Моля само да ми припомните в колко часа ще е за да знам със сигурност дали ще мога макар и 5 мин. да дойда.
Дидка мерси за кафето беше супер.

# 55
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте.  bouquet
Последно значи за 29.09. остава мероприятието, така ли? В колко часа?
Аз пак повтарям, че лично май няма да мога да участвам, но трябва да съобщя на няколко хора, които проявиха интерес.

# 56
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Не е лошо човек да надскочи принципите си, когато ще е в полза на друг.
Да, така е ако имаше някакъв ефект, но аз мисля че няма да има. Така или иначе имам няколко дни да реша дали да надскоча принципите си. Laughing ще има ли кафенце след мероприятието?

# 57
  • Добрич
  • Мнения: 958
Поздрав за Мама Цоцоланка


# 58
  • Мнения: 167
Дано успея с един постинг да кажа всичко на всеки Simple SmileДиди Деми тревожех се за вас, нали сте ОК, Кеми, как може да си толкова добра с фотофиестата за Мама Цоци-бравос, бравос, бравос. Спинки, подкрепям Мами Блю, че си коректна, а кафето след патърдията  смятаме да е част от патърдията. Нека ви кажа, че г-н  Станислав Ламбов от РДВР/някой може би го познава, просто в бързината не разбрах точно защо с него ме свързаха от централата на полицията, остана приятно впечатлен от акцията ни и каза, че би било добре да не спираме колите за да се задръства движението и да ни ругаят, а да ги пропускаме като ...кордон ли беше думата newsm78 и им даваме "далаверките".
Велинка само нека някой да каже на общината, че гърмежите от фойерверките когато са в границите на града се правят преди децата да са легнали да спят, т.е. около 20 часа.
А иначе докато гледах етнотанците на тийнейджърската група си помислих за пореден път колко тъпа публика сме като цяло-вместо да ги наградим  с бурни аплодисменти за прекрасното им изпълнение и атрактивните и трудни елементи от танца- ние ...чакахме да се появи Глория, или не знам там коя фолкгърла беше. Във всеки случай ние с Песи и една приятелка си потанцувахме докато играеха келтско-родните ни танци и си тръгнахме, че Песи замръзна.Прощавайте, че съм толкова дълга

# 59
  • Мнения: 11 607
Послучай рожденния си ден и навършващата се днес годишнина от сватбата - цели 15г.(т.е.сватбата ни бе на моя рожден ден за да кажа,че съм се бракувала на 19г. Embarassed) ви черпя......



А да ви кажа....Отпечатах си стикерите за шофирането, вчера раздадох на колегите и всички казаха,че ще си ги сложат на колите. А и на нашите коли ще сложим днес лепенките, така че не знам за Добрич, но тук ще се срещат коли с надпис - Не шофирай смъртоносно...Че с последните събития тук в този край...тази тема е много актуална!

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт