АWGUSTинчетата думичките сричат, "Обичам те" един ден ще ни изричат!

  • 10 288
  • 298
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035


Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 8 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.


   Първото ни зъбче - Ивайло на Netty

!Сетивата на бебето!
!Сънят на бебето!
!Примерна схема за захранване на ХИП!
!Таблица на алергизиращите храни!
!Запичащи и разхлабващи храни!
!Рецепти за домашни пюрета и каши!
!Кой тип е вашето бебе!
!За нормите!

Проблеми
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
ВАЖНО

Ваксините
Имунизационен календар на Република България
Основни въпроси свързани с кърменето

howtoeat.info (by didika); medicalbg (by didika); exooo (by didika); dieti.gbg.bg (by didika); bulgarianbaby (by didika); moetodete (by didika); varnabebe (by didika) - това е за варненските мами; kidsbg (by didika); kokona (by didika); vaxini (by Kabiv); тема (by Dani777k) - за лесно пазаруване
НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:

Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)



  Благодаря на  Mama Igi за името на темата ни!

# 1
  • Мнения: 743
Добро утро!

Май съм първа, като никога  Laughing
Благодаря на bubcheto15 и Mama Igi

Сега ще се опитам да кача снимчици и да ви прочета

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Ау,аз пък тъкмо писах в старата! Бубче,мерси!! Спорна работа!

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 745
Добро утро и от нас  Hug!

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
Запис  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 255
Добрютрю !

Темичката е много хубава, Браво  mama igi , Bubche   bouquet

Яслата ни стачкува и ще видим докога, ще сме си у дома и как ще успея да запиша семестъра

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Ха,Бланк,изненадах ли те? LaughingА защо да съм отпускарка,съвсем съм си на работа,даже и дума не е ставало за отпуска или дори да закъснея за работа Tired
Иначе моето детенце си дойде снощи.Чудех се дали да не я пъхам цялата в пералнята,но се задоволих само с дрехите й JoyИначе са се справили добре,макар че първата нощ е била кошмарна и Ина е плакала до сутринта. CryТова естествено ми го казаха чак като се прибраха Crossing ArmsНе че можех да направя нещо от тук,ама все пак NaughtyХайде продължавам да работя,пък като ми доскучае пак ще ви пиша Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 743
dani777k и аз чакам да се включиш и да разказваш как е минало при доктора.

Най-накрая успях да кача снимките - защо не се спарвих снощи нямам идея
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146582&photo=91

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Ще изям и питката,и Лори. Абе,тук се очертават лагери.На кулинарните инвалиди.И на кулинарните майстори.
 Бубче, знам че не си в отпуск,но се надявах да правиш нещо различно от пускането на тема.Ина за теб ли е плакала?

# 10
  • Мнения: 743
blanc пиши ме в първия отбор - след тази питка сигурно няма да погледана кухнята в близките 2-3 месеца  Rolling Eyes
А от питката има още - така че заповядай и Лори ще е на разположение   Mr. Green

bubcheto15 милото ни Инче сигурно те е търсило  Cry

# 11
  • Мнения: 1 053
Запис и от мен  Hug
Бубче,Мама Иги    bouquet  Heart Eyes
Vst много е готина питката и тортата и Лори,абе всичко е супер  smile3501  love001
Бланк и аз съм от първия отбор  hahaha
Елфче ЗА ТЕБ

Ей ама омръзна ми от простаци,тази сутрин са ми откраднали халогена на колата  #Cussing out и то само единия,явно другия не са успели да го махнат  Twisted Evil и се чудя тази вечер дали да ги очаквам и за другия  newsm78,много ме е яд,сега пак ще трябва да се набутвам  Cry
Оплаках ви се,а сега ще отида да хапна,че ми е едно нервно  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 5 757
ВСТ, след тези снимки на кекса и питката, които са твое дело, просто е невъзможно да те сложим в отбора на кулинарните инвалиди.  Naughty Страхотни са!  Simple Smile Но аз съм начело на този непрестижен списък.  Blush Embarassed
МисHug ! А за колата - много неприятно.  Confused
Нори, дано успееш да запишеш!  Praynig
Бубче, може би Ина е плакала за теб, а и че е на непознато място.  Rolling Eyes Но ги разбирам, че са ти казали чак сега - не мисля, че щеше да ти е по-добре, ако го знаеше.
Я да ви питам има ли нещо, което плаши вашите бебета? Ивчо от няколко дни гледа с голям страх корниза вкъщи  Rolling Eyes Преди му се смееше на името - защото му го казвахме и го сочеше, а сега реве и иска да го гушкаме като се загледа по-дълго в него.  newsm78 Много странна работа. Баща ми, като по-висок, го вдигна да пипне, да види че няма нищо страшно, тогава му беше забавно, но след това се повтори същата история. Дали му се привижда нещо? Не знам какво да мисля. Ако го кажа преед свеки ще рече да му леем куршум  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 602
blanc Тони наистина е неузнаваем с новата прическа и аз от онзи ден не спирам да казвам че са ми сменили детето. Вече изобщо не прилича на бебче.
А при срещата Блу първа ме разпозна, защото аз изобщо не гледах кой е пред мен.  Grinning Техния татко каза, че Агустинчетата са страшна мафия. Mr. Green

За Бубчето и мама Иги   bouquet Hug  bouquet

Отивам да хапна и ако не си намеря някаква работа съм отново на линия.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз предполагам,че Ина се е превъзбудила,пристгнаха късно,всички са се нахвърлили да й се радват,бесняла е много и не е имала достатъчно време да й се уталожат впечатленията и емоциите.После са я сложили в друго легло,на друго място и мен ме е нямало.А за капак-за няколко минути е угаснал и тока.Та всичко това събрано накуп е довело до тази кошмарна нощ.И в тази връзка,Елфче,Ина я е страх от тъмното,като по-малка се страхуваше от някои играчки,но това го преодоля Peace

Общи условия

Активация на акаунт