Отговори
# 30
  • Мнения: 649
.. точно се връщам от нашата детска кухня /общ.Витоша/  .. подадох заявление .. и ми казаха .. да започна да се обаждам в началото на м.МАРТ.2008  Shocked .. дали щели да успеят да ни включат .. малко ми е смешно .. и тъжно .. но ...... явно човек преди "акта за раждане"  Laughing като се майтапеха в едно шоу преди години .. трябва да си е записал детето /незаченато/ .. в кухня .. ясла .. градина .. училище .. колеж .. и т.н. ..
Точно поради тази причина ние не се доредихме за кухнята, въпреки че ги записах , когато бяха на 4 месеца. Обадиха ни се две седмици преди да ги пусна на ясла (когато си мислех, че ще тръгнат). Направо отказах, нямаше смисъл.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 110
Браво за успеха!

Мишленце, мисля, че приема с предимство би трябвало да означава отделна бройка над допустимата бройка за запълване на група. Ако е така близнаците ще ги приемат като отделна бройка, така че няма да изместваме никой. Това трябва да се провери, за да няма озлобяване.

# 32
  • Мнения: 983
Браво и от мен  bouquet

Колкото за кухнята в Пловдив, най-много зависи коя е кухнята. Защото има някои, на които им се носи славата, че са едва ли не чудотворни и всички майки се натискат там да ходят, като че ли ако са на друга кухня, ще им дават огризки. Аз подадох молба за една кухня и от следващото даване на купони ме приеха. Понеже се преместихме да живеем в друг апартамент и там вече не ми е удобно, подадох молба и в друга и ми казаха, че като свърши ремонта мога да взимам храна. Така че за кухнята специално в нашия квартал няма проблеми. В София зная, че нещата не са като тук. За ясла също ни приеха миналия месец молбата, а аз ще ги записвам 2008 newsm78. Е, ще питаме за всеки случай, дали да не подадем и януари.

# 33
  • Мнения: 1 165
.. точно се връщам от нашата детска кухня /общ.Витоша/  .. подадох заявление .. и ми казаха .. да започна да се обаждам в началото на м.МАРТ.2008  Shocked .. дали щели да успеят да ни включат .. малко ми е смешно .. и тъжно .. но ...... явно човек преди "акта за раждане"  Laughing като се майтапеха в едно шоу преди години .. трябва да си е записал детето /незаченато/ .. в кухня .. ясла .. градина .. училище .. колеж .. и т.н. ..

В тази връзка, живот и здраве да родя октомври месец, кога трябва да запиша децата на детска кухня?  newsm78 Нали при навършени 10 месеца, може да се взема храна от кухня? Тоест, моите ще са на толкова месец август 2008г.  newsm78 Доста неприятна е тази работа. Не ни стигат другите грижи и проблеми, ами и тези.  Close

# 34
  • София
  • Мнения: 12 231
   За кухнята не мога нищо да кажа, просто не съм привърженик на това и предпочитам аз да им готвя. Така че незнам кога се подават молби.
   По закон задължително януари трябва да се подадат пак молби и класирания от миналата година не трябва да важат.

# 35
  • Мнения: 1 174
Касси,провери във вашия район как стоят нещата с кухнята,дали е нужно да се записваш по-отрано.Аз моите деца ги записах веднага след като им излязоха актовете за раждане и реда им дойде точно когато исках вече да им взимам на 9 месеца Peace

# 36
  • Мнения: 3 336
Ох, много въпроси поставихте - първо близнаците няма да са отделни бройки, бройките в нета ще са 22, но по заповед към директорките ,групите са от 28 до 32 деца, така че останалите бройки са по преценка на директорката. Бройките за близнаци не са от звънредните, защото част от директорките изобщо не смятат случая с близнаци за по-особен. Мисля, че след изложените от мен причини майките на неблизнаци ще разберат тревогите и притесненията ни достатъчно ясно.

За кухнята, Каси, щом се родят взимай молба и копията от актовете за раждане и още първия месец ако можеш иди да ги запишеш за кухнята. Тъкмо докато станат на 10 месеца ще им дойде реда.

За Пловдив действат други наредби, този електронен регистър ще бъде само за софийска община. така че там трябва да се поинтересуваш.

# 37
  • Мнения: 7 640
миш, адреса кога ще пуснеш

# 38
  • Мнения: 3 336
Регистъра още се работи, предполага се че до края на ноември трябва да е готов, СНБМ пое ангажимента да разгласи и разясни из форума през декември.

# 39
  • софия
  • Мнения: 555
Поздравления!
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт