Синдром на Реино?

  • 16 579
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
А бихте ли ми обяснили какво представлява това изследване с доплеров апарат, моля!

# 16
  • Мнения: 1 495
С този апарат ти мерят температурата на ръцете при различни условия. Моите ги мокриха в студена вода и след това измериха температурата. Още при меренето сестрата каза- това е Рейно. Лекарката влезе и потвърди при което аз се стреснах много , защото самото име на болестта ми изглежда сериозно. Мериха ми пулс, в легнало и в право състояние. Имало някакви отклонения. Искаха после да ме вземат в болницата за изследвания на всички органи, защото първопричината на Рейното казаха, че е в друго заболяване, т.е. някой от органите не работи добре. Аз не влязох в болница, майка ми ме отказа, тя е  медицинска сестра, решихме в последния момент да не се подлагам на това. Взех веднага мерки откъм обличане, пазене и т.н. Бих казала, че тази година все още не съм имала проблем с подувания на ставите, студени са ми ръцете , но сякаш по малко. И аз съм на разделно хранене, но не мисля, че то ми помага особено много. По-скоро ми помагат топлите дрешки и стоенето на топло.

# 17
Моля прочетете добре вторият пост !
Там горе долу е обяснено точно. Накратко:
1) първичния синдром на Рейно (наречен още идиопатичен  или самостоятелен; или Болест на Рейно) е обикновено функционално състояние. При него може да очаква ефект от всички споделени от Вас методи от алтернативната сфера и от общите мерки свързани с недопускане на преохлаждане. Тук няма структурно увреждане на съдовете. Хода съответно на това е обикновено напълно доброкачествен. Нерядко причината е неврогенна/психогенна - и оттам съчетанието със запек и повлияването от промяната в стила на живот.
2) вторичния синдром на Рейно е проява на друго заболяване (т.е. известно е съпътстващо заболяване чиято проява е и Рейно-феномена). В този случай прогнозата е по-лоша и зависи от тази на основното заболяване. Ефекта от споделените лечения тук не е толкова сигурен. Вероятно тук се отнася и случая на дамата с Резохин'а - това все пак не е медикамент, който се изписва с лека ръка

За гангрената - при Рейно дотам се стига сравнително рядко, обикновено при склеродермия или при много запуснати случаи

А името идва от името на лекаря описал пръв състоянието

# 18
  • Мнения: 1 495
Добре, на мен не ми казаха първичен ли е или вторичен. Аз имам подуване на ставите, имам спазми и т.н. Оф, не знам , омръзна ми само от болести.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и на мен ми го откриха като бях на 13.
ръцете ми оставаха без кръв или посиняваха и много ме боляха.

казаха ми, че след пубертета може да изчезне Stop и не се заеха с лечението ми.

няколко години след това спрях да ям месо, та до сега.
сега само са ми студени ръцете Wink, нито посиняват, нито ме болят.

# 20
  • Мнения: 223
Момичета взимате ли някакви хапчета за лечението на тази болест и какви?
При мен боли и се подува само едната ръка /дясната/. И при вас ли е така или за засегнати и двете ви ръце?

# 21
  • Мнения: 30
 Simple SmileЗдравейте и аз имах същият проблем преди няколко години. Казвам преди няколко, защото вече няма и помен от това заболяване. Бяха ми се подули и двете ръце и не можех нищо да правя. Много трудно ми беше тогава. За радост обаче взех на време мерки и се излекувах. Направиха ми нужните изследвания и предписаха лекарствата който ми помогнаха. В началото ги пиех по три пъти на ден. Предписаха ми Дрозунал и витамините Герамитин. Направете обаче първо нужните изследвания, защото на вас може да ви предпишат друго. Вземете  мерки на време и успех.

# 22
  • Мнения: 1 495
Пила съм ги и двете и не ми помогнаха при все, че моята болест не е напреднала. По принцип аз знам ,че лечение за тази болест няма, има само облекчаване на симптомите до пълното им изчезване ако човек се пази. Никакви цигари, стрес и повече топличко. Това ми казаха на мен и гледам да го изпълнявам.

# 23
  • Мнения: 223
Simple SmileЗдравейте и аз имах същият проблем преди няколко години. Казвам преди няколко, защото вече няма и помен от това заболяване. Бяха ми се подули и двете ръце и не можех нищо да правя. Много трудно ми беше тогава. За радост обаче взех на време мерки и се излекувах. Направиха ми нужните изследвания и предписаха лекарствата който ми помогнаха. В началото ги пиех по три пъти на ден. Предписаха ми Дрозунал и витамините Герамитин. Направете обаче първо нужните изследвания, защото на вас може да ви предпишат друго. Вземете  мерки на време и успех.



pipata какви други изследвания ти правиха? на менми направиха само доплер и това е...предписахами дрозунал/но не помогна/, след това резохин...от него се оправих, но дойде ли зимата пак идват проблемите.....

# 24
  • Мнения: 1 495
Аз да не казвам голяма дума ама за сега тая зима (то не ,че е много студено още) не съм имала проблеми. Студени са ръцете ама поне не ми се подуват и нямам спазми.

# 25
 Аз имам този проблем от 10тина години, но до сега нищо не ми е помогнало особено, може би само приемът на Гинко, най-вече във вид на Tanakan u Cefalora, а също така контрастните бани на ръцете вечер. Не мисля, че има някаква директно връзка с приемането на месо и разделното хранене. Дори ми се струва, че стресът от липсата на храна, например при диети е идна от основните причини за появата и ако се гладува, състоянието се обостря. При мен поне се появи през пубертета, когато се бях подложила на доста строга диета без лекарски надзор и имунната ми защита беше отслабнала значително. Природата не прощава! Сега се боря с последствията, но очевидно няма да се изликува напълно. Все пак е много важно психическото състояние, стресът се отразява пагубно, както и тютюнопушенето и прекаляването с алкохол. Иначе червено вино в умерени количества съм забелязала, че помага. И най-важното е да се промени като цяло начинът на живот, физическа активност, чист въздух, упражнения, хранене, всичко! И погледът върху проблема също. Сега ще ходя да си направя още изследвания, но съм фен на алтернативните методи на лечение, с билки и хомеопатични средства със сигурност може да се постигне по-добър резултат, отколкото със сериозни и силни медикаменти, например съдоразширяващи като Trental u Nifedipin. Все пак целта е да се подобри общото състояние, а не да се предизвикат други заболявания и дискомфорт. Това, което ме притеснява е какво се случва, когато ти се налага да живееш в студена страна, където е относително трудно да избегнеш атмосферните влияния, освен ако не си стоиш само вътре на топло. Все пак зимата е страхотен сезон, не трябва да се лишаваме от удоволствието на една разходка из снега например. При подходящо облекло и напитки мисля че става. А за кафето, може би наистина кофеинът е противопоказен, но аз съм забелязала ,че едно топло мляко с нес върши чудеса при студено време. ще се радвам да обменим съвети и наблюдения!  

# 26
  • Мнения: 1 495
Marjanne всичко , което си казала е много вярно. Определено на мен не ми е помогнало разделното хранене например, на него съм от почти 2 години вече и проблема си ми стои. Миналата зима излязох за 5 мин навън в един доста мразовит ден, беше адски студ наистина и пръстите на краката ми се подуха веднага. Ръцете ми са постоянно ледени. Стресът е определено разковничето , но е доста трудно да се избегне напълно при положение, че винаги се намира от какво да се стресира човек , особено ако живее в голям град. Лудницата е пълна просто. Иначе цигари пуша, не много , но по няколко на ден, кафе си пия по едно , гледам да се храня здравословно. За съжаление веднъж появил се проблема си го носиш цял живот. При мен се получи през 2004 г мисля беше, когато температурите бяха адски ниски, в къщи с нищо не можехме да стоплим като хората, аз стоях завита по цял ден и въпреки това нея година аз настинах сериозно, при което ми се подуха тогава за първи път пръстите на ръцете и така продължава и до ден днешен. Просто в най - студените дни трябва да се обличаме много топло и ако един здрав човек сложи един чифт чорапи, то този с Рейно трябва да сложи два. Аз ходя с 2 чифта ръкавици например.

# 27
Напълно те разбирам, много е гадно да се чувстваш различен, нещо като инвалид, така да се каже, въпреки че това е доста пресилено. Но е ужасно да получиш комплексо то вида на пръстите си, особено като се има предвид, че по принцип имам красиви дълги и фини пръсти... Кофти е чувството, не мога да си слагам лак, като те видят, хората те питат непрекъснато какво ти е на ръцете, изгорила ли си се... Но се старая да не се поддавам на подобни емоции. Все пак има къде къде по-лоши болести! С каквото мога, ще въздействам, най-вече психически, опитвам се да се избавям от стреса по всевъзможни начини - спорт, природа, излизам с приятели на театър, абе, от всичко, само да не си втълпявам, че имам този сериозен проблем и да не мисля само за това. Но признавам си, че само като усетя, че идва есента... тръпки ме побиват от мисълта за това, което ме очаква неизбежно. А иначе обожавам зимата! И снега! И няма да спра да им се радвам, независимо от тази болест! миналата година бях на Витоша през януари и беше страшно слънце, чак топло, а докато се изкачвахме пеша, така бях загряла, че напълно за бравих за измръзването. Важното е да се раздвижи кръвта максимално, така че да стигне и до най-малките капилярчета по пръстите. Аз нямам проблем с краката, поне засега. Но и ръцете е достатъчно, за да ти скофти изживяванията, особено като си внушиш, че си много зле. Затова не се предавай! Всичко в нас, болката също, е състояние на ума. С две думи - на нервна почва. Ще се радвам да си говорим тук, имам доста за споделяне отностно Рейно и ще се радвам да се опитаме да се преборим с него, всеки според организма си, разбира се, твърде е индивидуално. Със сигурност обаче здравословния начин на живот е разковничето. И се опитай да спреш напълно цигарите, само така има резултат. Не е чак толкова трудно! До скоро!
Излизам да се радвам на прелестната ноемврийска вечер! Simple Smile

# 28
При мен са засегнати и двете ръце, но повече е дясната. Колкото до лекарства, не знам дали изобщо има такива, които да помагат на всички във всички случаи на това заболяване, строго индивидуално е според мен. Аз засега не пия нищо друго освен Tanakan, който представлява течен екстракт от Гинко и още някакви съставки на билкова основа, които разширяват кръвоносните съдове, но трябва да се пие дълго време и постоянно, за да има ефект. Все пак не е магия! А другите съдоразширяващи не ми се отразяват никак добре, затова ги спрях, не искам да съм като парцал, а и вредят на други органи. Знам, че примерно Нифедипин помага на някои хора, но на мен от него ми пада рязко кръвното и ми става лошо, отичат ми глезените и т.н. Изобщо не става. Предпочитам да се пробвам с хомеопатия и алтернативна медицина. А що се отнася до навременно лечение, аз от 10 години съм с Рейно и всяка зима е едно и също, лятото забравям за него изцяло и най-вече зависи от смяната в температурата, така че щом веднъж е станало хронично, няма спасение, освен ако в един момент организмът не се пребори с него. Трябва да се научите да живеете с това заболяване като част от вас самите и тогава ще го преодолеете. Аз бях на изследване преди няколко дена и на доплер, нищо ново не ми казаха, освен че можело да се напряви операция на симпатиковите нерви, но аз съм категорично против подобна интервенция! Ще продължавам да се боря с други средства, контрастни бани на ръцете, билки, спорт, червено вино и без цигари. Който не ме харесва такава, да си гледа работата!

# 29
  • Мнения: 1 495
Marjanne , какво има да не ти харесват хората? Имаш ли някакви поражения върху ръцете? Моите си се зачервяват , даже се уплаших наскоро, много червена ми беше едната ръка. После се оправи. В интерес на истината това заболяване си го влачиш цял живот. Няма как, може само да се подобри положението , но на мен ми казаха , че няма пълно оздравяване. Лошото е , че това не са просто студени ръце и крака, а си е серизоно заболяване на периферната нервна система. Когато ходих на преглед освен , че ми мериха температурата на ръцете ме сложиха да легна на една кушетка, сестрата ми натисна очите за 1 мин , после ми причерня и ме накара да стана рязко. Мери ми пулса преди да ми натисне очите и след като станах. Каза нещо от сорта , че много бързо се вдигнал пулса ми някакви такива , ама според мен това си е малко индивидуално с пулса, той зависи от много фактори , както е с кръвното. Та исках да кажа, че тази болест е пряко свързана и със сърцето.
П.С.Marjanne , защо не се регистрираш Wink?

Общи условия

Активация на акаунт