Майски мами, тук се запишете - радостта споделете!

  • 19 702
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Цитат
Иначе апетитът ту го има, ту го няма - засега не съм качила нищо, но пък си имам достатъчен излишък от предишната бременност.

И аз съм така.Кафето почти го спрях, но с цигарите ми е малко трудничко засега.Намалих ги доста но все още не мога да ги откажа напълно  Embarassed

# 226
  • Мнения: 820
Здравейте и от мен. Днес си взех изследванията и немога да ги разчета, но лошата новина е че съм с отрицателен рузус фактор Sad
А по-лошото е, че мъжът ми е с положителен  Cry
Четох някакви отвратителни неща които могат да се случат и ми стана лошо  Sad

Мушмороче, в днешни дни докторите се справят много добре с този проблем, а при първа бременност мисля това не  е проблем. Ако детето вземе и твоята кръвна група проблема е никакъв.

За повръщащите дами ето една статия от уикипедия Morning sickness
С две думи пика на прилошаването е между 5 и седма седмица и се очаква да отшуми напълно до 16 седмица.
По причината се спори, но най-вероятната теория е, че в периода на органогенезата се предотвратява поглъщането на вредни вещества от майката. В тази връзка има статистика, че жените с остри пристъпи на гадене и повръщане много по-рядко правят спонтанен аборт или раждат деца с увреждания. Така че радвайте се Simple Smile, да му мислим ние дето не ни се гади много много  love001

# 227
  • Мнения: 16
здравейте


mu6muro4e това че си с RH -  не значи че сте ти стане нещо лошо недей да четеш всичко в интнет.
Информацията там винаги е по негативна с наи лоши примери за това какво може да се случи.
Вече медицината е толкова напреднала че това не е проблем не е добре да се стресираш.Важното е доктора ти да е добър.
Аз така за моята астма  четох такива неща че замалко да се откажа да забременявам.

За кафето на мен доктора ми каза да не пия изобщо а също и кола и черен чай .Каза че по нататак е позволено по малко кафе но не съм сигурна кой месец ми каза
..май след 4ти месец

На предишната страница има коментари за скрининг на кръв и този специален преглед който го прави специалист в тази област с ултрасаунд за
Синдрома на Даун.На мен ще ми правят такива  изследвания на 15 този месец,но не е пожелание.


приятен ден на всички


# 228
  • Мнения: 231
Mushmoro4e виж тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/67/
Мисля, че при първа бременност, това не е толкова страшно. А дори и при втора бременност, когато организмът на майката вече е създал антитела към положителната кръвна група на плода има лекарство, което подтиска имунната система на майката...
В статията е обяснено много хубаво...
Не се тревожи   bouquet
Медицината вече е доста напреднала, така че мисля, че с нужните грижи, няма да имаш проблеми  smile3503

# 229
  • Мнения: 559
Виж какво пише точно в тази статия

"Някой от най-общите усложнения при Rh заболяването за плода и новороденото включват следното:

• анемия (в някои случаи анемията е тежка с увеличаване на черния дроб и далак)

• жълтеница – пожълтяване на кожата, очите и лигавицата.

• Тежка анемия с увеличаване на черния дроб и далака

Оточен синдром при новороденото (hydrops fetalis) – ако това се случи, органите на плода няма да са в състояние да се справят с анемията. Сърцето започва да отслабва и се натрупва голямо количество кръв в тъканите и органите на плода. Плод с оточен синдром има голям риск да бъде мъртвороден."

# 230
  • Мнения: 16
mu6moro4e   там също пише   

При първа бременност, не е вероятна проявата на чувствителен Rh. Обикновено това е проблем при следваща бременност с друго бебе с Rh положителен.

http://www.mayoclinic.com/health/rh-factor/AN00566

/на английски е този линк/

# 231
  • Мнения: 559
Да ама аз вече имам един аборт и това ми е втора бременност  Sad

# 232
  • Мнения: 820
Абе жена ще ти спрем интернета май  Mr. Green , я не дей да четеш такива работи, това са изключително редки случаи. Имам пресен пример, моя първа братовчедка с RH минус роди миналата година, таткото е RH плюс, като тя има и един предишен аборт по желание и това и се води втора бременност. Детенцето им се роди без никакви проблеми. Не се притеснявай излишно

# 233
  • Мнения: 231
Мушмороче, риск има винаги.
Не се тревожи излишно. Сега ще ти правят по-често изследвания. Ако се появат антитела, ще ти направят ваксина. Това, което пишат е теоритично възможно, в случай, че проблемът не се открие навреме и не се вземат нужните мерки.
Всичко ще бъде наред smile3521
Ще видиш smile3521
smile3521

# 234
  • Мнения: 236

Термин 30.05.2007. Още не ми се слага лентичка. Grinning

Миличка,ти слонче ли носиш? Или пренасяш 5 месеца? ШЕГУВАМ СЕ !!! smile3525

Ха ха, слонче, слонче. Mr. Green Разсеяността е един от най-сериозните ми симптоми.  Joy

# 235
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте на всички Мами:)
И аз ще си имам бебче и съм много щастлива!
Термина ми е на 10.05 и ще се радвам да споделям с вас всичко случващо се през следващите месеци.
Леко бременност на всички

# 236
  • Мнения: 559
Мерси за успокоението!  Heart Eyes Утре след работа ще отида при генеколога с изследванията да видя какво ще ми каже. Дано и той да ме успокои.  Praynig  

# 237
  • Мнения: 60
Момичета ето ви едно смешно сайтче за повдигане на настроението!

http://youtube.com/watch?v=C8rjr4jmWd0

# 238
  • София
  • Мнения: 1 220
Мерси за успокоението!  Heart Eyes Утре след работа ще отида при генеколога с изследванията да видя какво ще ми каже. Дано и той да ме успокои.  Praynig  
Не се притеснявай излишно, моята свекърва е била в същото положение, а е родила две нормални момчета, а тогава нещата са били много по-различни от сега… Утре ще видиш, че доктора ще те успокой и че няма проблеми всичко да си протече нормално, само не се натоварвай  Hug

# 239
  • Мнения: 1 765
Здравейте   bouquet

Днес реших да се запиша при вас, пък каквото ще да става...проблемът е, че освен плоден сак нищо друго не се вижда и докторите вече изказаха съмнение за кухо яйце, което съответно мен ме изплаши. Следващия преглед ще е след десеттина дни и се надявам, тогава да отхвърлим тези съмнения, защото много искам това бебе.

Точен термин не мога да ви кажа, но според днешния ехографски преглед е 31.05.2008 и съм в 5 г.с.

Това е за сега от мен, надявам се, че заедно ще преживеем бременностите си до раждането на малките съкровища  Heart Eyes  bouquet

П.П...да не се чудите, защо даннките, които ви давам се разминават с лентичката, там заложеният термин е 05.06, тогава ехографа изчисли така....

Общи условия

Активация на акаунт