За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 446
  • 604
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Ние в четвъртък правихме митинг пред Областната управа и блокирахме кръстовището през нея за половин час. След това 2 часа колите из целия град не можеха да се изтеглят и да се нормализира движението.
Утре от 16:30ще правим митинг в градинката на Енергото, след това шествие по "Хр. Г. Данов" (бившата "Заимов") и по главната до ОБщината.
Във вторник ще блокираме кръстовището бул. "Дунав" - ул. "Карловско шосе" - входа и изхода от магистралата отново от 16:30.
В сряда имаме намерение да брокираме кръстовището на "6 септември" - "Цар Борис ІІІ" до Чифте баня - надяваме се утре от Общината да ни дадат разрешение, защото това наистина е най-възловото кръстовище в града и последствията ще са за "блокиращи".
Всички от Пловдив, които ни подкрепятт са добре дошли!
Нужно ли е да всявате хаус и смут сред хората.Някои хора бързат за работа,за болница и за кво ли не,а ви ще ги блокирате.Добър пример давате на българския ученик.Ако съм с колата и сте ми блокирали пътя настъпвам газта и смело напред,ако искайте се отмествайте.Стига сте скандирали,че искате увеличение на заплатите,че сте бедни и т.н Скандирайте,че искате по добра образователна система.Оплаквате се,че като взимате 350 лв заплата не преподавате качествено.А родителите ми като взимат по 350 лв може ли да се оправдавам,че заради това не уча качествено...




Ей заради този манталитет сме до никъде - не могат да ни уврът главите , че като Вуте е зле и ние няма да сме добре и че всички и всичко е част от едно цяло в което сме и ние..........................................
Подписах петицията и ако мога ще се присъединя към протестите и блокадите в Пловдив .
На учителите мога да им пожелая само да не се предават и дано се присъединят и докторите и социалните работници и изобщо всички които са на мизерни заплати , а отговарят за възпитанието и здравето на нацията и са принудени да работят при мизерни и унизителни условия за да може други да забогатяват на гърба на народа.

# 136
  • Мнения: 804
Току що видях шествие на Учители от едно столично училище.
Вървяха по тротоара, носеха знамето на училището редом с националния ни флаг и пееха "Върви народе възродени"  и бяха тъжни... и ме досрамя, и ми се доплака...
До къде сме се докарали бе хора! Така сме се вторачили в собственото си оцеляване, така сме обръгнали към чуждите проблеми, че заради шепа безсъвестни даскали, нападаме цялото съсловие!
Тук искам да се ИЗВИНЯ на всички Учители, които волно или неволно обидих с писанията си по въпроса в предишните теми. Подкрепям стачката и също бих носила линтичка, макар че "лентичката" на дали ще промени нещо.

# 137
  • Мнения: 4 176
   Подкрепям учителите! С кеф бих си закачила лентичката.
И аз! Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 23
Подкрепям учителите, и искам в България да има по-добро образование! Децата да не си губят времето в училище, а да научават нещо. Освен това материала, който се изучава да е адекватен.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 075
Подкрепям учителите, и искам в България да има по-добро образование! Децата да не си губят времето в училище, а да научават нещо. Освен това материала, който се изучава да е адекватен.


Всички го искаме...

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото разбрах, за сряда има митинг на родителите в подкрепа на учителите. За утре не помня какво казаха. Може би това е един от начините на практика да заявим подкрепата си.
Който знае подробности, да каже.

# 141
  • Мнения: 78
И аз подкрепям учителите...нека продължат стачката!!!

# 142
  • Мнения: 184
Подкрепям учителите. Повечето от тях правят всичко по силите си въпреки условията, в които работят, въпреки ниските си заплати, въпреки безумните учебни програми, въпреки неразбирането от страна на някои родители и въпреки липсата на обществена и държавна подкрепа. Често родителите нямат адекватни изисквания към училището и очакват от учителите едва ли не да възпитават и отглеждат чедата им. Не може, ако си недоволен от един учител, да плюеш върху цялото съсловие. Но то, както казва героя на Жоро Мамалев във филма "Оркестър без име" - "Който не неразбира  от нещо - все гледа да плюе" (цитирам по памет).

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 5 646
Аз утре ще разпечатам около 100 лентички на картон. Но не много дебел. Ще ги изрежа и ще ги оставя където мога по училищата. Ако събера парички или мъжа ако отпусне ще си разпечатам още.

# 144
  • Мнения: 927
И аз ги подкрепям, но наистина текста на лентичката не е много ясен  newsm78
Дано успеят да постигнат това, за което се борят!

# 145
  • Мнения: 6 993
Спомняте ли си, че пратих на dir.bg идеята за лентичките...нищо...нищо...нищичко не са пуснали.
Дайте идея как можем да ги анонсираме.
Сезана, пиши тук:
http://bglog.net/Obrazovanie
а може и направо на http://bglog.net
Първото е централизирано повече за учители, а тъй като лентичките са по-скоро за обществото, може би е по-добре и в главната общност да го има. Не съм сигурна, но май е възможно да го пуснеш и в двете с един пост.  newsm78

# 146
  • Мнения: 25 636
Бях на митинга в нашия град. Беше много вълнуващо, поне за мен. Видях мои учители, колеги на майка ми и мои бивши колеги... Синът ми видя свои учители - бивши и настоящи. Всички много му се зарадваха. Подписахме се и в подписката за подкрепа.
Самите учители не могат още да повярват, че трите синдиката са така единни. За жалост, много от стачкуващите са принудени да прекратят стачката по финансови причини, особено майките, които отглеждат децата си сами - вдовици и разведени. То на това и разчитат управляващите, де, да клекнат заради семействата си. Има банкова сметка, на която поддръжници мога да преведат дарения, за да се подкрепят стачниците. Мини Марица-изток са превели някаква сума, което вся голяма радост у митингуващите, както и групата представители, дошли да изразят подкрепата си. Имаше също учители от Казанлък и други селища от региона.
Най-голямо впечатление ми направи духовата музика на Търговската гимназия. За съжаление, пропуснах появата им, но поне видях оттеглянето. С униформи, с музика и стегнат строй обраха овациите не само на учителите, но и на публиката по улиците. Интересен беше възхитеният коментар на една учителка, че по манифестации не са се справяли особено добре с маршировката, а точно сега са били перфектни.  Laughing
Та така...
О, щях да забравя! Някой разказа за огромното възмущение на една клошарка. Жената била потресена как можело учителите да работят по няколко часа дневно и да искат повече пари, а тя, разбирате ли, обикаляла контейнерите по цял ден!  Joy (Сигурно ще да е била някоя съфорумка.  newsm78)Жалко, че не бях там. Щях да я попитам не се ли страхува, че учителите също може да тръгнат да ровят по кофите и да й изядат хляба, ама на, нямах това удоволствие.  Crossing Arms

# 147
  • Мнения: 3 740
Как'Сийке,  Hug.

# 148
  • Мнения: 730
Подкрепям с две ръце учителите и искрено им желая да постигнат исканията си !

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Напълно подкрепям исканията на учителите, радвам се че този път са така единни, и наистина се надявам да успеят!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт