За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 472
  • 604
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 114
Zanda,  Hug
Кураж и успех!

# 481
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Не помня в коя тема бях пуснала снимки от един митинг в Пловдив, в който бяха дошли и пенсионерите да ни подкрепят, ето ги  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=178970&photo=1

# 482
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз сега се връщам от митинга. 4 часа път имам все пак.
Заредена съм с много подкрепа. Уверих се, че когато сме единни, сме силни.
Имаше много деца и родители. И лесничеите се присъединиха.
Не сме се разотишли рано. Тръгнахме в 18ч.

# 483
  • София
  • Мнения: 1 076
Дано! Дано! ДАНО!
Лека вечер, утре е нов ден за нова борба. Трия сополите и с дайрето - пред МС.
  bouquet
Страхотни сте, Лиляна! Това се казва единство Wink

# 484
  • Мнения: 3 740
И аз бях на митинга. Но, както писах и в друга тема, не се почувствах вдъхновена, а напротив - натъжена. Толкова много хора, толкова много надежди - и всичко в ръцете на преговарящи, които нямат никакъв морал. Не говоря само за правителството като цяло и опозорилите се министри в частност. Говоря и за синдикатите, които уж преговарят от името на учителите, а всъщност също така с наслада протакат преговорите, защото това е звездният им час. Никой за нищо не ги броеше и изведнъж - в центъра на вниманието - дни наред. Как да не се опияняват, как да не удължават мига на наслада. С тези преговарящи учителите просто са обречени.
Дотук не чух нищо конкретно, с което да са излезли - нито като компромис, нито като ангажимент.
Затова моля тези, които искат нещата да тръгнат нанякъде - по възможност в добра за обществото ни посока - да влязат в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230957.0 и да кажат мнение - да отрекат, да наругаят, но поне да става дума за конкретни стъпки. Особено моля учителите да се включат.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 00:49 от Кабо Алма

# 485
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
А като Ви трябва дежурен лекар от спешния център сами ли се реанимирате.
А ако дежурният лекар от спешния център получава по-малка заплата, отколкото чистачката в съседната фирма, дали ще се зОри да реанимира и да носи отговорност за чуждия живот или ще хване метлата? newsm78

По тази логика и даскалите трябва да хващат метлите.
Някой носи ли в момента отговорност за децата и по-точно за времето, когато трябва да са на училище, но заради стачката не са?
Аз поне не знам.
Може да ме осветлите по въпроса, ако имате желание разбира се.
Учителите това и правят... образно казано. Или работят допълнително, за да вържат бюджета си и после родители като теб се оплакват, че били изморени и не обръщали достатъчно внимание на това или онова, или просто бягат от професията за повече пари...

За отговорността за децата по време на стачка - да, има кой да я носи. Родителите им. Защото децата се техни, все пак. Както винаги, когато училището не работи. Мисля, че го знаеш прекрасно. Родителите винаги са уведомени предварително, обикновено няколко дни, че учителите ще стачкуват. Надявам се, че ти просветна все пак.  Simple Smile

# 486
  • Мнения: 901
Кривондела, не сме глупави - разбрахме и запомнихме, че не подкрепяте стачката.
Не проумявам, защо Вие толкова упорито влизате в грешната тема, за да го повтаряте. Няколко пъти Ви беше обяснено, за кого е тази тема. Някакви когнитивни затруднения ли имате?

# 487
  • Мнения: 822
Разплакахте ме!Гордея се с вас!
Учителската стачка се превърна във въпрос на чест...
Вярвам,че учителите ще приемат всяко разумно предложение,което няма за пореден път да поругае достойнството им...Надявам се,да усетят подходящия момент,в който да се разграничат от продажните си синдикални лидери и да им посочат вратата...Убедена съм,че преди да влязат в класните стаи,трябва да изискат наказание и за висшестоящите служители, които им се подиграха и не пожелаха да ги чуят...
Успех!  bouquet

# 488
  • Мнения: 461
И аз бях на митинга. Но, както писах и в друга тема, не се почувствах вдъхновена, а напротив - натъжена. Толкова много хора, толкова много надежди - и всичко в ръцете на преговарящи, които нямат никакъв морал. Не говоря само за правителството като цяло и опозорилите се министри в частност. Говоря и за синдикатите, които уж преговарят от името на учителите, а всъщност също така с наслада протакат преговорите, защото това е звездният им час. Никой за нищо не ги броеше и изведнъж - в центъра на вниманието - дни наред. Как да не се опияняват, как да не удължават мига на наслада. С тези преговарящи учителите просто са обречени.
Дотук не чух нищо конкретно, с което да са излезли - нито като компромис, нито като ангажимент.
Затова моля тези, които искат нещата да тръгнат нанякъде - по възможност в добра за обществото ни посока - да влязат в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230957.0 и да кажат мнение - да отрекат, да наругаят, но поне да става дума за конкретни стъпки. Особено моля учителите да се включат.

Естествено, че няма да има нито компромис, нито ангажимент.
И пак всичко опира до морала, който се възпитава с години - с нечии камъни, по нечиите глави.
И въпреки всичко, вземете да поразсъждавате, а не да се чувствате обидени и наивни.
Аз се чудя, поради каква причина изборните секции се местонахождават в училищата? Аз например - съм против.
Не се заяждам, но защо учителите се спотайвате - заради неучебния ден след всеки изборен ден или балотаж ли?
Ще се организирате ли в такъв момент да и да направите живи вериги пред изборните секции, докато не Ви бъдат удовлетворени исканията от управляващите.
Поставяйте условията си още от сега.
Изборните секции могат да бъдат разположени и охранявани във офисите на големите магазини и аптеки.
Всеки пазарува - да видим, кой ще им гласува, като излезе с торбичката от магазина или аптеката и види какво има вътре за 10 лв.

И като имате искания, си правете добре сметките.
След 1.01.2008г. въвеждат плоския данък. Най орязани ще са месечните доходи между 400-800 лв.
Предвидихте ли това, сега като стачкувате.
Да не се окаже накрая, че неученето на децата е било напълно безсмислено и неморално и за Вас!

Не си пожелавайте заплатите на румънските учители - цяло лято идват тук с микробусите, купуват дини и пъпеши, шабленски пипер и ги продават по пазарите в Румъния. Защото и с 500 евро заплата при цените там, не се преживява нормално.


# 489
  • Мнения: 461
Кривондела, не сме глупави - разбрахме и запомнихме, че не подкрепяте стачката.
Не проумявам, защо Вие толкова упорито влизате в грешната тема, за да го повтаряте. Няколко пъти Ви беше обяснено, за кого е тази тема. Някакви когнитивни затруднения ли имате?

Засега нямам нужда от експертното Ви мнение.
Иначе, като ми се наложи ще потърся първо Вас. Laughing

# 490
  • София
  • Мнения: 418
Защо се хващате да спорите за глупости? Спора по принцип е полезен понякога - в него се раждат идеи, но ако е смислен.
Не знаех, че "даскал" е обидна дума. И смятам, че засиленото полицейско присъствие е необходимо. Какво ще стане, ако на митинга се изкаже някой случайно минаващ настроен срещу стачката? А линейки има ли? Редно е да има! Аз не видях обаче.

# 491
  • Мнения: 220
за мен нещата не отиват на добре... ако не се направи нещо за учителите, те ще видят че както до сега 18 г. не им се е подобрило положението, так ще е за близките 18 г. ... и няма да има нужда от сакръщения - те сами ще напуснат / бтв снощи казаха, че към 60 % от учителите в Бургас са подали молби за напускане /, защото ще видят че няма да има управия и ще си останат така на опашката... и ще търсят сами реализация някъде другаде...

кой ще учи тогава децата ни?????????????

п.п. какви съкращения ги гонят нашите министри - след 2000 г. знаем, че раждаемостта обърна кривата и взе да се покачва... както няма сега детски градини, след 1-2 г. може и училища и учители да няма....

# 492
  • Мнения: 20
за мен нещата не отиват на добре... ако не се направи нещо за учителите, те ще видят че както до сега 18 г. не им се е подобрило положението, так ще е за близките 18 г. ... и няма да има нужда от сакръщения - те сами ще напуснат / бтв снощи казаха, че към 60 % от учителите в Бургас са подали молби за напускане /, защото ще видят че няма да има управия и ще си останат така на опашката... и ще търсят сами реализация някъде другаде...

кой ще учи тогава децата ни?????????????

п.п. какви съкращения ги гонят нашите министри - след 2000 г. знаем, че раждаемостта обърна кривата и взе да се покачва... както няма сега детски градини, след 1-2 г. може и училища и учители да няма....
newsm10 Подкрепям мнението!!!

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Писах го и в другата тема, но да го кажа и тук - преговори ще има в неделя, носят се слухове за 60% - неофициални разбира се, просто слухове.

# 494
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди малко по радиото чух, че стачката продължава.

Общи условия

Активация на акаунт