За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 469
  • 604
  •   1
Отговори
# 60
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574

подписах се веднага

# 61
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Подкрепям ги с две ръце и търся начин да го покажа. Лентичката ми харесва. За пореден път съм крайно разочарована от нашето "гражданско" общество. Този път очаквах повече, уви....
Sesana, от колко и къде ще е шествието?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Би било добре да се подкрепят финансово учителите. Във всяко стачкуващо у-ще/ДГ може да се събират пари от дарения и после да се разпределят там. Иначе не виждам как може да стане бързо.

# 63
  • Мнения: 687
Sesana, от колко и къде ще е шествието?
Sesana предполагам вече е тръгнала натам, затова аз ти отговарям:
Цитат
В 16 ч. днес ще започне протестен митинг-шествие на бургаски учители. Към протестиращите от Бургас ще се присъединят около 80 учители от Поморие, Карнобат и Ямбол. Шествието ще тръгне от площад “Тройката” и ще завърши пред областната управа.

Приятно изненадана съм, че този път Бургас бие всички по активност. В девет училища в града започват гладна стачка от днес. Таксиметровите шофьори в града също щели да сложат протестни плакати по колите си.

Относно даренията - някои училища вече се сетиха за този вариант. Свекърва ми е учителка и при тях са подсигурили пари до утре. Имат готовност и за другата седмица със спонсори.

# 64
  • Мнения: 288
  Браво на бургаските учители! Подкрепям стачката и желая успех на всички, които се борят за достойно заплащане на труда!

# 65
  • София
  • Мнения: 2 901
Останах с впечатлението, че темата е само за лентичките, въпреки че и това не става ясно от заглавието, но дали може да се добави в заглавието, че има и петиция, мисля че доста хора биха се подписали, а ако не прочетат цялата тема, дори няма да разберат за това...

# 66
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Подкрепа за Българските учители!Подкрепа и за българското образование,което заради безхаберието на управниците е вече на дъното на блатото.ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЕ на училищното настоятелство при 4 езикова Варна,които "светнаха" родителите, че стачката не е само за парите на учителите.Още веднъж Имате моята подкрепа!

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
Настачкувах се. Сложих си надпис на количката: "Аз подкрепям учителите!, професия: програмист". Разходих се с детето. Снимаха ни. Всички преподаватели се зарадваха, че сме там с детето. А на мене ми се доплака, когато видях старите учители от ПМГ. Всички ме поздравиха и ме сложиха редом с тях.
Много съм доволна, че бях там!

# 68
  • София
  • Мнения: 2 901
Sesana, завиждам ти, че си отишла - аз от София няма как!

Мъчно ми стана и за моите учители, и аз съм от Бургас, ПМГ. Пиши на ЛС кого видя, как е, кой набор си, коя си - аз завърших 1994.

Въй  Mr. Green, сега видях на колко си години - няма шанс да ме познаваш, разминали сме се, но пак пиши кого видя!

# 69
  • DE
  • Мнения: 967
Мъчно ми стана - майка ми каза, че стачкуват.
Пуснали им фишовете със заплатите - 100 лв. след аванс(също 100 лв.)
И ми казва, че ще си прати фиша в министерството!

# 70
  • Мнения: 0
Аз самата съм учител и искам да ви кажа,че заплатите са последното ни искане от дългия списък.Искаме достойно място за учителя в обществото,искаме истински реформи в образованието,искаме министърът да обърне внимание на закостенелите неуредици в системата на образованието.Съвсем съзнателно се нагнетява в публичното пространство негативизъм срещу учителската професия.По отношение на заплащането ще ви кажа,че аз имам 30 години трудов стаж,работя като помощник-директор и заплатата ми е 373 лв.За сведение от 01.01.2008 год минималната заплата става 200 лв. За какво говорим?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
В Румъния учителите са стачкували 3 месеца ми каза моя приятелка- учителка  Shocked

Обаче си е струвало, заплатите им почват от 500 евро   Thinking:

В Румъния учителите стачкуваха 34 дена.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако за 35 дни стачка са извоювали 500 евро, евалла!

# 73
  • Мнения: 30
 HugПодкрепям учителите за достойно заплащане и признание на техния труд. Трябва до край да се отстояват исканията. Успех!

# 74
  • София
  • Мнения: 897
Подкрепям исканията на учителите!

Общи условия

Активация на акаунт