За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 408
  • 604
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 25 610
Запиииссс!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не, спокойно! Влязох само да си покажа новия подпис.  Wink Party

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото ми е известно, за да влезе някой да преподава в училище, трябва да има педагогическа квалификация, каквато и да е първата му специалност. Което като се помисли, е някакъв вид защита срещу безконтролното влизане на всякакви специалисти.
 И аз съм си мислила по въпроса, но досега не съм срещала подобни случаи.

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Запиииссс!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не, спокойно! Влязох само да си покажа новия подпис.  Wink Party
hahaha

# 108
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Благодаря на всички които подкрепят учителските протести. След всички обиди, изслушани в медийното и интернет пространството, вие сте балсам за ушите ми/очите/. Аз съм млад учител, харесвам си работата и се старая да правя предмета си интересен и достъпен за децата. НО това става доста трудно, защото една презентация на урок ми отнема около седмица работа в следработно време/компютрите в училище са скапани/, плащам от джоба си за консумативи, ксерокс, принтер и т. н./все пак живеем в технологичния век/ и т. н. да не ви отегчавам. Искам да кажа, че всички тия неща не мога да ги свърша, ако работя допълнително следобяд, за да изкарам някой лев. Следователно не мога да предоставя качествено образование/не че не искам/. Освен това в най-скоро време ще ми се наложи направо да си сменя професията с някоя "по-достойна". В училище в най-скоро време ще останат само пенсионери и неуки хора, които ще възпитават други неуки хора, а както знаем прост народ се управлява най-лесно.
Простете за словоизлиянията. Поздрави на всички!

# 109
  • Мнения: 2 567
Доколкото ми е известно, за да влезе някой да преподава в училище, трябва да има педагогическа квалификация, каквато и да е първата му специалност. Което като се помисли, е някакъв вид защита срещу безконтролното влизане на всякакви специалисти.
 И аз съм си мислила по въпроса, но досега не съм срещала подобни случаи.

Имам приятелка, която беше директорка на училище и преподаваше по математика без да има педагогическа квалификация  Wink

# 110
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
В нашето училище пък миналата седмица имаше само 1 колега, който не стачкуваше - от понеделник се включва и той. Никой не се отказва.
В съседното ни училище обаче не стачкуват около 30% от колегите и в петък родителският актив на същото училище се е събрал и е написал декларация в подкрепа на БГ учителите, в която заявяват че от понеделник отказват да пращат децата си на училище при нестачкуващите учители.
В сряда в Благоевград ще има митинг концерт в подкрепа, организиран отново от родители, ученици и хора които ни подкрепят.
Как`Сийка поздравления за новия  подпис.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА!!!

# 111
  • София
  • Мнения: 1 074
Ти не си консервативна. Консерваторите държат на образованието. Ти си такава, каквато сама си се нарекла - лигла.
                   Аз си пиша за националния флаг и неговата употреба, ти си пишеш коментари кой какъв е... А темата не е за спорове    33uu, независимо колко забавни могат да бъдат личните такива. В кутията с лични съобщения (които не чета  Whistling), има място и за твоите, в случай че имаш да споделиш още нещичко относно моята личност. Но държа да те предупредя, че си избрала твърде неефективен начин да спечелиш уважението ми.

Не държа.

Как` Сийке, браво!
Wiwi, очевидно само учителите знаем колко е трудна тази професия, както и онези около нас.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Ние тука си блеем и се чудим как да подпомогнем протеста, до добър край.....а Станишев какво е казал по въпроса днес на журналисти:"Въпросът не е актуален". Въпроса е относно проблема и оставката на Вълчев.   hahaha hahaha

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледах го Станишев по НТВ. Едни и същи работи приказва за инфлация и взривяване на икономиката ако се увеличат заплатите. Кара я на популизъм и ако човек нищо не разбира наистина може да се впечатли. Но имаше моменти, в които си оправяше яката на ризата като леко я разхлабваше  Twisted Evil

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ние в четвъртък правихме митинг пред Областната управа и блокирахме кръстовището през нея за половин час. След това 2 часа колите из целия град не можеха да се изтеглят и да се нормализира движението.
Утре от 16:30ще правим митинг в градинката на Енергото, след това шествие по "Хр. Г. Данов" (бившата "Заимов") и по главната до ОБщината.
Във вторник ще блокираме кръстовището бул. "Дунав" - ул. "Карловско шосе" - входа и изхода от магистралата отново от 16:30.
В сряда имаме намерение да брокираме кръстовището на "6 септември" - "Цар Борис ІІІ" до Чифте баня - надяваме се утре от Общината да ни дадат разрешение, защото това наистина е най-възловото кръстовище в града и последствията ще са за "блокиращи".
Всички от Пловдив, които ни подкрепятт са добре дошли!

# 115
  • Мнения: 2 759
Гледах го Станишев по НТВ. Едни и същи работи приказва за инфлация и взривяване на икономиката ако се увеличат заплатите.
                  Наистина никой не коментира другите искания на учителите. Само за заплатките става дума в репортажите.

# 116
  • Мнения: 10
Ние в четвъртък правихме митинг пред Областната управа и блокирахме кръстовището през нея за половин час. След това 2 часа колите из целия град не можеха да се изтеглят и да се нормализира движението.
Утре от 16:30ще правим митинг в градинката на Енергото, след това шествие по "Хр. Г. Данов" (бившата "Заимов") и по главната до ОБщината.
Във вторник ще блокираме кръстовището бул. "Дунав" - ул. "Карловско шосе" - входа и изхода от магистралата отново от 16:30.
В сряда имаме намерение да брокираме кръстовището на "6 септември" - "Цар Борис ІІІ" до Чифте баня - надяваме се утре от Общината да ни дадат разрешение, защото това наистина е най-възловото кръстовище в града и последствията ще са за "блокиращи".
Всички от Пловдив, които ни подкрепятт са добре дошли!
Нужно ли е да всявате хаус и смут сред хората.Някои хора бързат за работа,за болница и за кво ли не,а ви ще ги блокирате.Добър пример давате на българския ученик.Ако съм с колата и сте ми блокирали пътя настъпвам газта и смело напред,ако искайте се отмествайте.Стига сте скандирали,че искате увеличение на заплатите,че сте бедни и т.н Скандирайте,че искате по добра образователна система.Оплаквате се,че като взимате 350 лв заплата не преподавате качествено.А родителите ми като взимат по 350 лв може ли да се оправдавам,че заради това не уча качествено...

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Гледах го Станишев по НТВ. Едни и същи работи приказва за инфлация и взривяване на икономиката ако се увеличат заплатите.
                  Наистина никой не коментира другите искания на учителите. Само за заплатките става дума в репортажите.
Исканията са увеличение на заплатите и брутния вътрешен продукт. Всичко друго следва от това.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ако съм с колата и сте ми блокирали пътя настъпвам газта и смело напред,ако искайте се отмествайте.

Наистина успя да ме разсмееш. Хайде като не знаеш кое как става поне не ставай смешна.

# 119
  • Мнения: 6 167
Исканията са увеличение на заплатите и брутния вътрешен продукт. Всичко друго следва от това.

моля за обяснение ( виждам, че ги разбираш нещата)
как точно ще се изпълни искането ви за увеличаване на брутния вътрешен продукт? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт