За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 470
  • 604
  •   1
Отговори
# 390
# 391
  • Мнения: 461
За съжаление трябва да се присъединя към НЕподкрепящите стачката ! Причините са много , но най-главната е , че стачката се " изроди " в един капризен , инатлив , граничещ с насилие и извиване на ръцете фарс , от който най-потърпевши ще бъдат единствено и само децата . Най-страшното е , че точно за ТЯХ на никой не му пука - нито на министрите , нито на синдикалистите , и най-ужасното - дори и на учителите !!!
........................
Ясно, че неподкрепящите не са за тази тема, но да отбележа и друга гледна точка.

България е преживявала големи катаклизми в обществено-политическите и икономически отношения, и след Освобождението, и след двете Световни войни. Нито възрожденските, нито следващите поколения учители, като представители на най-будната част от интелигенцията не допуснаха такъв мащабен срив в ценностната система на поколения българи.
Да не говорим, че и преди Втората световна война е  имало инфлации, нисък стандарт и финансови кризи.
Сигурно и тогава сме имали не най-подходящите политици за България!

А сега образованието и възпитанието на децата ни е под всякаква критика, защото мнооого късно учителите се сетиха да стачкуват.
Къде бяха в началото на прехода преди 17-18 години?
Къде бяха, когато стачкуваха корабостроителите, машиностроителите, медиците и др. съсловия?
Дали щеше да се налага на учителите да стачкуват сега, независимо от причините за това, ако се бяха ангажирали с мисията си на будители в протеста на другите мизерстващи тогава?

Това е гледна точка не за спорове във форума, а за размисъл!

Искам и на Вас да изкажа възхищението си, от историчката на моята дъщеря, която единствена от цялото им училище не стачкува.
Всяка седмица феновете  на двата часа по история се увеличават и си чакат часовете в двора на училището без някой да им напомня.
Като приключат часовете за деня, има "волна програма" с историчката по исторически и не толкова исторически маршрути из града, които пък не се пропускат от никой клас.
С една дума - родителите сме спокойни и благодарни, а на обичайното "партизанско движение" от часовете по история - изглежда му се вижда края.  Mr. Green

Като родител подкрепям историчката, а стачката ще я подкрепя, ако останалите учители в нашето училище предложат по-рационален начин да стачкуват.

# 392
  • София
  • Мнения: 62 595
Май от всичко ще излезе, че децата чудесно могат да си живеят и с по-малко време в училище. Така могат да усетят сладостта да са в клас. Затова предлагам да съкратим задължителната програма и да увеличим волната - музеи, театри, кина, и всякакви други изкуства и спортни занимания. Учителите пак ще са си на работа, но няма да са затворени постоянно между 4 стени. И на децата ще им е хубаво. И по-богата култура ще имат.  bouquet

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
.....Като приключат часовете за деня, има "волна програма" с историчката по исторически и не толкова исторически маршрути из града, които пък не се пропускат от никой клас.



Волната програма само сега по време на стачката ли е или целогодишно?

# 394
  • Варна
  • Мнения: 1 841


Като родител подкрепям историчката, а стачката ще я подкрепя, ако останалите учители в нашето училище предложат по-рационален начин да стачкуват.

[/quote]
Какво значи по-рационален начин да стачкуват? Или се стачкува ефективно и има вероятност да ти обърнат внимание, или се стачкува символично - хич никой не ти обръща внимание.

# 395
  • Мнения: 660
Заглавието на темата е: За тези, които подкрепят учителите... Спокойно можете да си пуснете тема Плювалник за учителите

Явно тук няма място за инакомислещи /не съм и очаквала друго , само се надявах.../ !!! Да споделиш такава позиция във форума е все едно да се изправиш насред палатките със същото мнение . Там може и бой да отнесеш Laughing! Така , че ... успех в оплюването на "друговерците" , а пък ние Минзухарче , да си спретнем ли друга темичка newsm78, в която да споделяме как да предпазим децата си в тази ставаща все по-грозна и унизителна ситуация? Или /последно Mr. Green/единственото спасение за нас и тях е да стягаме куфарите !

Между другото levonik , направи си граматическа проверка ! / с най-добри чувства Peace/

# 396
  • Мнения: 20
Наистина съм много разочарована от начина на мислене на Не подкрепящите учителите!!!
Защо не се възмущавате и не плюете по министрите , които се подиграват с хората , а ако попитате поне един учител какви са им били исканията ще получите отговор!!!! Никой от тях не е искал 100% , още от следващия месец , а постепенно всеки месец и максимума е 75%!!! Не трърдя , че съм много запозната с точната сума , това ми го каза една позната учителка , но както знаете и синдикати и политици си решават проблемите на гърба на обикновения учител!!!! А простият народ гледа телевизия и се надахва срещу някой/в случая учителите/ !!!! Аз все още не проумявам как може българите да са толкова прости и да се оствят толкова лесно да ги манипулират!!! Ако се задоволявате с малко , то поне не пречете на тези които искат да постигнат повече!!!!Иначе мангалите получават всичко дори и най-абсурдните им искания се чуват , ама за учителите да се дадат пари няма!!!!  Rage

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
Искаме 3 пъти по 25%, което с наслагване прави 100% - от първи октомври, от 1 януари и от 1 юни. В момента средната заплата е 300 лв. , искаме да стане 600 с тези искания, това е. Затова питах малко по-горе 600 лв. голяма заплата ли е?

# 398
  • Мнения: 20
Ето за тези дето се заяждат ЗлаВещица обясни!!!!
600лв са нищо според мен , но пак е по-добре от 300лв.
Нали сме вече в европейския съюз , защо се увеличават цените в магазина , а заплатите не!!! В Англия всяка година се увеличават заплатите с минимум 10% в зависимост от инфлацията!!! В БГ няма такова нещо , еее на политиците им се увеличавта , ама....
останалите кучета ги яли  Rage
Предполагам , че и в другите страни от ЕС е така , за Англия знам , защото съм живяла там 4 години!!!
Като не ни плащат добре трябава да се стачкува това е положението, а кой бранш кога всеки си решава!!!

# 399
  • Мнения: 63
Анхелито, не само в Англия е така, навсякъде има до 10 % за да не се ядат сумите от инфлацията. Аз съм плътно зад учителите, но съм съгласна че трябват и реформи в образованието като цяло. Съгласна съм за по голямо присъствие на МОН в часовете и за съкращения на некадърни или гафещи учители.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
За съжаление съкращенията са много трудни и когато се налагат по ред причини понякога си отиват по-кадърните, ако некадърния изкара някаква защита по чл. 333 от КТ. И нито родителите, нито директора може да направи нещо при това положение - кодекса си е кодекс и стои над всичко.

# 401
твърдо подкрепям стачката и се надявам да завърши успешно, дано се подобри и образованието за децата ни!

# 402
Ето за тези дето се заяждат ЗлаВещица обясни!!!!
600лв са нищо според мен , но пак е по-добре от 300лв.
Нали сме вече в европейския съюз , защо се увеличават цените в магазина , а заплатите не!!! В Англия всяка година се увеличават заплатите с минимум 10% в зависимост от инфлацията!!! В БГ няма такова нещо , еее на политиците им се увеличавта , ама....
останалите кучета ги яли  Rage
Предполагам , че и в другите страни от ЕС е така , за Англия знам , защото съм живяла там 4 години!!!
Като не ни плащат добре трябава да се стачкува това е положението, а кой бранш кога всеки си решава!!!

Еееее...., то затова до последно се отчита дефлация, за да не се иска много, много и да цари спокойствие сред овчия народ! - Стари изпитани методи. В Англия като са будали и незнаят как се прави политика...., кой им е крив. hahaha

# 403
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Подкрепям ги, не защото съм учителка, и в семейството ми няма учители. Просто заплатите в Бг тр да се вдигнат на всички.

# 404
  • Мнения: 2 401
Аз все още не проумявам как може българите да са толкова прости и да се оствят толкова лесно да ги манипулират!!! Ако се задоволявате с малко , то поне не пречете на тези които искат да постигнат повече!!!!Иначе мангалите получават всичко дори и най-абсурдните им искания се чуват , ама за учителите да се дадат пари няма!!!!  Rage

Резила става тотален с такива поддръжници като теб.  Искрено се надявам да не си учителка пък било то и по физкултура. Колкото до това кой е манипулиран - това са единствено учителите за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт