Какво правите с децата си, които не са на градина заради стачката?

  • 6 603
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За нашия град се чува, че работят само две детски градини. Нали миналия петък ми казаха да гледам новините, че нищо не могат да ми кажат докога ще е стачката в нашата градина - и аз така следя новините. Но вчера реших ей-така да мина покрай градината, въпреки, че съпруга ми твърдеше, че няма смисъл, стачката продължава. Е, да ама смисъл имаше - стачката продължава, но в градината още от вчера има 2 сборни групи за родителите, които нямат възможност да си гледат децата.  И това го правят от добра воля, защото влизат в положението на родителите. Честно казано, ако бях на тяхно място и видех такава злост, каквато се изсипа тук за тях, нямаше да направя такъв жест, защото хем са длъжни да се грижат за 30 деца, да са вечно усмихнати, толерантни, хем основната им задача е да се чудят как така да прекроят семейния бюджет, че да не останат без ток, че и да бъдат на топло през зимата, да се чудят кой има по-голяма нужда от обувки, че на него да се купят и така с 250 лв накрая храната ще бъде от "основните" групи - хляб, ориз и леща /защото за другото пари не остават/.

А това за големите отпуски е тотална глупост. Не знам точно как е с училителите, но докато бившето ми гадже беше помощен персонал в основно училище през ваканциите там бъкаше от учители - мъжете боядисваха, жените не се виждаха от купища документи - и някъде август успяваха да си вземат отпуската /накуп/ И пак имаше дежуни учители. А в градината - какво е - месеца, когато градината е в ремонт и почива - учителките ни бяха в дежурната градина, където гледаха децата ни и дефакто почиваха само месеца, когато в нашата градина бе сборната група съответно с другите учителки.

Естествено баща й бе против да отива на сборна група при условие, че има баба и дядо на село, които са съпричасни със стачката и няма проблем да я оставим при тях, та детето и другата седмица ще бъде при тях, където определено й е интересно.

Мисълта ми е, че вместо да си чешете клавиатурите - можете да проверите как стои положенито с вашата градина на място - не по новините.

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Такаааааа,уж ни обещаха,че от понеделник ще работят,ама тц.Сега ми заявиха,че стачката ставала безсрочна и да се спасяваме. ooooh!
  Tsv не си чеша клавиатурата,всеки ден се обаждам в градината.И при нас я няма тази добра воля,няма сборни групи,няма нищо.Кратко ,ясно,точно ми беше казано-оправяйте се,проблема си бил наш.

# 62
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
А защо вие не предложите да направят сборна група? Може и да не приемат предложението веднага, особено ако притеснените родители, които нямат друга възможност са няколко бройки, но аз лично се учудих, защото ние сме едни от последните, които вземат детето, в 17,30 са само две, когато я взема баща й, в 18,20 /когато я вземам аз, защото съм до 18ч на работа/ е самичка с госпожата и помага да подредят стаята за на другия ден. Та си мисля, щом могат да си вземат децата толкова рано, значи имат баби и дядовци на разположение наблизо, които вършат тази работа, следователно има на кого да оставят децата когато градината стачкува, но въпреки това само след 3 стачни дни - има сборна група.

# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Как не ви писна вече от тъпотии. Коя е причината да се нападат родителите всъщност? Щото видите ли някои от тях посмели да изразят гласно недоволството си за объркания им делник. Ами да - обърка се заради учителската стачка. Дори не е от значение тя основателна ли е или не. Понасяме съответни неудобства и сме в правото си да го изразим. Само да припомня част:
чешем си клавиатурите - вместо да се интересуваме какво става с ДГ
ходим на работа - вместо грижовно да си останем с децата в къщи
броим трохите в учителската паничка - вместо да протестираме с тях
и пр. и пр. и пр.

А малко разум и интелект предлагам да се вложи оттук насетне в дискусията.

# 64
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А защо вие не предложите да направят сборна група?

  Това го предлагам от преди да започне стачката,ама още си е глас в пустиня.Всеки ден им звъня,понякога и по 2 пъти.вчера ми беше казано,че каквото и да стане с преговорите в понеделник ще работят.На въпроса ми дали е твърдо и мога ли да разчитам на думата им,отговора беше положителен.Днес обаче решили друго,и какво...Сами плюят върху думата си и на обещанията си.И после очакват аз да ги уважавам.Не обещавай нещо,ако не си сигурен,че ще го изпълниш. Rolling Eyes

# 65
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Разбирам, положението при вас е кофти. Явно както навсякъде просто има хора и Хора.

# 66
  • Мнения: 82
Такаааааа,уж ни обещаха,че от понеделник ще работят,ама тц.Сега ми заявиха,че стачката ставала безсрочна и да се спасяваме. ooooh!
  Tsv не си чеша клавиатурата,всеки ден се обаждам в градината.И при нас я няма тази добра воля,няма сборни групи,няма нищо.Кратко ,ясно,точно ми беше казано-оправяйте се,проблема си бил наш.

И при нас е така - всеки ден звъня...
Така като гледам - родителите, които имат вариант за гледане на детето си, подкрепят напълно стачката, а тези, които нямат какво да правят са настроени по-скоро негативно...

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Аз реших проблема с гледането на детето, но не подкрепям стачката.

# 68
  • Мнения: 82
Току-що звънях в нашата градина - охранителят вдигна телефона на 10-тото позвъняване и каза, че няма никаква представа дали ще работи градината в понеделник!  Shocked
Ама на какво прилича това? Поне да кажат да или не! Сега да си водя ли детето в провинцията - ще ходи със свекърва ми на работа, или да го оставя при нас (ако остане при нас ще ходи с баща си, който е по цял ден в движение, а от понеделник ще е студено...)?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де! Как очаквате да ви кажат дали ще работят в понеделник или в който и да е друг ден, щом денят (днес) не е свършил и не знаят дали ще бъдат решени казусите им.

Те ако бяха решили да стачкуват само еди-колко-си дни към тях щяха да се отнасят още по-несериозно.

Според мен, тепърва нещата започват да стават сериозни и стачката да се усеща като нещо значимо.

# 70
  • Мнения: 2 125
Звънях и аз в нашето - стачката продължава и да звънна в понеделник за да разбера как се развиват нещата Tired

# 71
  • София
  • Мнения: 3 421
Да, продължава стачката и другата седмица. Обадиха ми се от училището на щерката.

Момичета, няма стачка, която да не предизвиква неудобства (най-малкото). Ако е удобно за всички - ще си ги оставят да стачкуват и гладуват ... щото не пречат на никой.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 16:11 от Етиа

# 72
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Добре де! Как очаквате да ви кажат дали ще работят в понеделник или в който и да е друг ден, щом денят (днес) не е свършил и не знаят дали ще бъдат решени казусите им.

Те ако бяха решили да стачкуват само еди-колко-си дни към тях щяха да се отнасят още по-несериозно.

Според мен, тепърва нещата започват да стават сериозни и стачката да се усеща като нещо значимо.



  Ами защо тогава обещаваха,че от понеделник ще започнат.И то толкова уверено,че чак им повярвах .Защо пък да не поизлъжем родителите,а. PeaceНякой въобще спомена ли децата,един учител застана ли да се извини за причинените неудобства.Като ходиш да питаш в градината се крият като мишки и не смеят да ме погледнат в очите,оставят охраната да се оправя с родителите.А на всичкото отгоре имат наглостта да ме карат да подпиша,че съм съгласна да ми размотават детето по сборни групи /не разбрах системата,която са измислили/,та да могат да се редуват да си ходят в 17:30. Shocked

# 73
  • Мнения: 5 468
един учител застана ли да се извини за причинените неудобства.
Директорката на нашата градина, ми се извини за неудобствата, които стачката е причинила. Аз, обаче съм солидарна с тях и й казах, че за такива ниски заплати са си в правото да стачкуват и това е... и че ги подкрепям. Тя каза, че води детето си с нея на работа, защото е ученичка и не ходи на училище в момента, заради тази стачка. Самата тя е затруднена от положението. С дете на работа, според мен, е кошмар.
Учителите са прави, родителите са прави, децата не са виновни, за да стоят на улицата, когато трябва да учат. Ами кой е виновен тогава за това положение? Аз не упреквам учителите, а Министерството на образованието. Заплатите им трябва да се вдигнат.

# 74
  • Мнения: 687
Да се върна малко на темата, че съвсем преминахне на за/против стачката.
Към тези, които оставят децата в клубове - там спят ли на обяд? Ако не, как издържат цял ден и с какво ги занимават? Аз никога не съм оставяла Румен, но за другата седмица ще проуча вариантите. Много му се насъбра висенето с мен на работа, а и неговата градина преминава в безсрочна стачка.

Общи условия

Активация на акаунт