каква е числеността на децата в яслата, която посещава детето Ви?

  • 3 098
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
При нас са 16 деца по списък. Чак не можах да повярвам като се има предвид, че е общинско ОДЗ в центъра на София. Обикновено не присъстват всичките и са около 10-тина.

кое е това ОДЗ Laughing, при нас са по 20 в група по списък, много рядко присъстват повече от 15

# 16
  • Мнения: 47 996
и при нас са 20 по списък, сега отварят нова група, ще станат общо 4, но никога не са били повече от 22 например по списък
във вашите явно затова има по една леля повече, защото децата са почти двойно
мисля че има изисквания на хеи колко деца да има в една група с опр. площ и персонал, и 37 деца в яслена група си е направо ужас, особено ако няма легла и персонал
със сигурност е нарушение, но при този наплив за детските е разбираемо че директорите приемат колкото се може повече деца

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
При нас са 16 деца по списък. Чак не можах да повярвам като се има предвид, че е общинско ОДЗ в центъра на София. Обикновено не присъстват всичките и са около 10-тина.

кое е това ОДЗ Laughing, при нас са по 20 в група по списък, много рядко присъстват повече от 15

Става дума за "Звънче" или бившата Хо Ши Мин.

В момента детето не ходи на ясла защото са в стачка, щом тръгнем ще трябва да повдигна въпроса.
Мисля, да проверя в общината какви са нормативите за бройката на децата в ясла. Убедена съм че има императивни разпоредби, които не могат да се нарушават. Не мога да преглътна подобна цифра.... просто не е възможно да има нормална грижа за толкова много деца от толкова малко персонал!!!!!!!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 384
В нашата група са 30 по списък и 5 резерви,а креватчетата са само 17?! smile3511
Нямам представа ка  се оправят?
Лошото е,че аз не мога да видя колко деца са в момента,защото не ни пускат в групата.
Например на мен ми казаха в понеделник да не оставям малкия след обяд ,защото много деца са щели да станат с преспиване.
Ние ходихме само до обяд вече 7 дена и мисля,че е време да започне да остава за цял ден.
Ако някой успее да провери за нормативите,моля да сподели с нас информацията!

# 19
  • Мнения: 8 769
В нашата градина в групата са 39 деца по списък.
Обяснението на господата в общината за претрупаните групи е следното: гледа се средната посещаемост за годината. А нали знаете, лятото доста деца отсъстват, има два зимни месеца с грип...и хората си измиват ръцете, че се получавало добро средно число....Нямам думи-хората, децата са просто едни числа в умовете на отговорните органи.... Sick Tired

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Около 24 са.Има 3 сестри и една леля,но засега едната сестра е още в отпуск и на смяна са лелята и една сестра

# 21
  • Мнения: 63
някой знае ли от къде мога да си набавя тази наредба или друг нармативен акт, регулиращ числеността на групите в яслите и детските градини !?!?

# 22
  • на село
  • Мнения: 3 938
В яслата -  повече от 15-на деца в групичката не съм виждала, може по списък да са повече,
но зимата се е случвало да бъдат и по 6-7, много бях доволна от яслата ни.
Сега в градината, когато проверявах списъка дали е приета бяха 25 деца.

# 23
  • Мнения: 1 455
Малката ми казаха,че е последна в списъка-31.
За сина ми не се сетих да питам колко деца са.Утре ще ни е първи ден на градина и ще проуча въпроса Thinking

# 24
  • Мнения: 63
току-що разбрах, че съгласно Наредба №7 от 29.12.2000 година на Министерство на образованието броя на децата в яслените групи трябва да бъде 18 деца !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
току-що разбрах, че съгласно Наредба №7 от 29.12.2000 година на Министерство на образованието броя на децата в яслените групи трябва да бъде 18 деца !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наистина са 18 и наредбата си е действаща.

# 26
  • Мнения: 63
току-що разбрах, че съгласно Наредба №7 от 29.12.2000 година на Министерство на образованието броя на децата в яслените групи трябва да бъде 18 деца !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наистина са 18 и наредбата си е действаща.

Знаеш ли коя е институцията, която може да санкционира това безобразие !?!?

# 27
  • Мнения: 47 996
докато търсех нормативен акт, който да урежда брояд деца в една яслена група, попаднах на няколко акта от общини, които увеличават броя деца или броя групи в ясла
може би това зависи от всяка конкретна община, и със сигурност е свързано с предписания на хеи-както за болниците се гледа площ на помещенията, брой легла и т н, по съшия начин по който се следи кухнята, температурата , картоните на децата и др подобни, все от хеи се следи за това

# 28
  • Мнения: 63
докато търсех нормативен акт, който да урежда брояд деца в една яслена група, попаднах на няколко акта от общини, които увеличават броя деца или броя групи в ясла
може би това зависи от всяка конкретна община, и със сигурност е свързано с предписания на хеи-както за болниците се гледа площ на помещенията, брой легла и т н, по съшия начин по който се следи кухнята, температурата , картоните на децата и др подобни, все от хеи се следи за това


можеш ли да ги цитираш!? Аз мисля, че не е резенно общината да променя нормативен акт на МОН ! Няма как!

# 29
  • Мнения: 70
20-22 деца. Но рядко се събират всичките, поне така твърдят лелите, които са 4 на брой

Общи условия

Активация на акаунт