Новото списание Amica

  • 12 834
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 794
Аз си купих вчиските броеве до сега и съм доволна...ама МНОГО  Simple Smile

Изобщо не смятам, че е набутване

# 76
  • Мнения: 1 432
Пълен боклук  Mr. Green Никога пове4е няма да го купя  Twisted Evil

# 77
  • Мнения: X
Аз си купих вчиските броеве до сега и съм доволна...ама МНОГО  Simple Smile

Изобщо не смятам, че е набутване
"Всичките броеве" не са ли два-три?Wink Hug

# 78
  • Мнения: 794
Точно три са.

# 79
  • Мнения: 281
Пълен боклук  Mr. Green Никога пове4е няма да го купя  Twisted Evil
Какво означава "пълен боклук"?

# 80
Българската Amica ми хареса. Много при това. Купувала съм си Грация и Космо, че и прословутия Максимум, разлиствала съм Ева. На повечето места се натъквам на преводни статии, които си личат от километри и въобще не стават за българските читателки. Натъквам се и на общо взето безсмислена шарения, която дразни окото. Взех си Амиката от любопитство и най-вече защото на корицата не лъщеше надпис "10 начина да влезете в леглото на чичо Минчо от горния етаж" или "15 съвета за бързо отслабване, докато си оформяте веждите в маршрутката".

Претенциозно е, признавам. Има адски много реклама, която започна да ме дразни в последния брой. Харесват ми фотосесиите, рубриката Стори ди мода, статиите. Някой по-рано в темата спомена, че текстовете провокират и са малко по-различен поглед върху нещата. Да, няма ги нашите псевдо-знаменитости, които споделят как отслабват, правят секс или си бършат носа, но пък имаше статия за женските затвори, за дискриминацията откъм асортимент по бутиците и за панелната любов. Има място дори за модерно изкуство - инсталациите, показани в последните два броя, бяха впечатляващи. Харесвам дори закачката с албум на броя - компилация от песни, които да слушаш, както и цитатите на известни личности, включващи в себе си определена дума. Откровено казано, двете странички с истории тип "лична драма" ги пропускам, защото са ми твърде лигави, а отговорите на "експертките" откровено ме дразнят.

Уви, текстовете са малко и за мое огромно разочарование от брой 1 към 3 ми се струват все по-малко, при това за сметка на рекламата, а не на фотосесиите и представянето на аксесоари и бижута. Сигурно ще ви зарадва фактът, че в 3-ти брой имаше от "подаръчетата", за чиято липса някои толкова съжаляват. Засега планирам да си купувам списанието всеки месец и се чудя кога точно ще излезе януарският брой.

# 81
  • Мнения: 3 830
Българската Amica ми хареса. Много при това. Купувала съм си Грация и Космо, че и прословутия Максимум, разлиствала съм Ева. На повечето места се натъквам на преводни статии, които си личат от километри и въобще не стават за българските читателки. Натъквам се и на общо взето безсмислена шарения, която дразни окото. Взех си Амиката от любопитство и най-вече защото на корицата не лъщеше надпис "10 начина да влезете в леглото на чичо Минчо от горния етаж" или "15 съвета за бързо отслабване, докато си оформяте веждите в маршрутката".

Претенциозно е, признавам. Има адски много реклама, която започна да ме дразни в последния брой. Харесват ми фотосесиите, рубриката Стори ди мода, статиите. Някой по-рано в темата спомена, че текстовете провокират и са малко по-различен поглед върху нещата. Да, няма ги нашите псевдо-знаменитости, които споделят как отслабват, правят секс или си бършат носа, но пък имаше статия за женските затвори, за дискриминацията откъм асортимент по бутиците и за панелната любов. Има място дори за модерно изкуство - инсталациите, показани в последните два броя, бяха впечатляващи. Харесвам дори закачката с албум на броя - компилация от песни, които да слушаш, както и цитатите на известни личности, включващи в себе си определена дума. Откровено казано, двете странички с истории тип "лична драма" ги пропускам, защото са ми твърде лигави, а отговорите на "експертките" откровено ме дразнят.

Уви, текстовете са малко и за мое огромно разочарование от брой 1 към 3 ми се струват все по-малко, при това за сметка на рекламата, а не на фотосесиите и представянето на аксесоари и бижута. Сигурно ще ви зарадва фактът, че в 3-ти брой имаше от "подаръчетата", за чиято липса някои толкова съжаляват. Засега планирам да си купувам списанието всеки месец и се чудя кога точно ще излезе януарският брой.

Абе ти да не би да работиш за това списание?
Това списание не е с нищо по-различно или по-интересно от останалите от този тип на пазара. Тези пари, които дават за това списанийце, са си чисто и просто хвърлени на вятъра....За лъскавите му страници и рекламите. Предпочитам да си купя някое списание за обзавеждане, защото там има поне какво да се научи и може наистина да ми е полезно .

# 82
  • Мнения: 6 618
И аз не бих си го купила пак.

# 83
Не, не работя за Amica, но списанието ми харесва. Занимавам се с журналистика в печатна медия, но не в женско лайфстайл списание. Толкова по въпроса.

Склонна съм да се съглася, че Amica не предлага особено повече на пазара от другите подобни списания, но определено предлага по-малко в направление таргет аудитория "незадоволени тийнейджърки" (тук отбелязвам, че не вкарвам жените от форума в подобни или в каквито и да е други категории). Има интересни статии, непреводни (искам да подчертая това), мисля, че отбелязах няколко от тях. Има изчистен дизайн - нещо, което ми доставя огромно визуално удоволствие на фона на Грацията, която прилича повече на колаж от кръпки, отколкото на списание. Харесвам и фотосесиите на аксесоари, което ми напомня фотографския поглед върху бижутата от последния брой. Дами, всичко е въпрос на вкус и аз без да се замислям давам 7 лв. от мизерната си заплата. Още повече, че когато реших да експериментирам с това списание, не очаквах нищо. Вероятно заради това изненадата ми беше приятна. Но още веднъж отбелязвам, че всичко е въпрос на вкус и това, че на мен инсталациите със столовете от последния брой са ми харесали и по някакъв начин са обогатили общата ми култура, в никакъв случай не означава, че някой друг трябва да мисли по същия начин.

Разбира се, има неща, които не ми харесват в нашенската си Амика, но това са ми бели кахъри, а и някои от тях също съм ги споменала. Впрочем шарените писания по-скоро дразнят окото, отколкото да акцентират върху каквото и да било. But then again - всичко е въпрос на вкус.

# 84
  • Мнения: 9 865
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

# 85
  • Мнения: 289
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

На мен също. Хайде, Beth, да се залавяме Wink

# 86
  • Мнения: 9 865
Fiama, аз бих се заловила, но инвеститори не познавам.
Малко извън темата, извинете! Rolling Eyes

Нещо за Амика!

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 11:26 от Beth

# 87
  • Мнения: 452
като бях тийнеджърка си го купувах понеже ,учех италиански и превеждах от него разни статии-после в един момент изведнъж нещо ми светна като видях цярата грамада натрупани списания и изведнъж осъзнах ,че за този куп списания сумата е доста солидна и за тази сума бих могла да имам по- смислени неща от купчина ненужна хартия - оттогава - не купувам списания !!!!!!!!!!Предпочитам книги ,или да дам 5 лева за модерна чиния ,или за някакъв шампоан ,за прах за пране ,за чорапогащник,за гащи- но не и за списание!Струва ми се свръх глупаво да дам тия пари ,за да чета реклами и после да го захвърля ........ наистина не съм си купувала списания повече от 10 години и не ми липсват ,ама хич !С един колега когато бяхме в чужбина много далече от Бг и нямаше нищо за четене месеци наред- донесоха ни списания за жената - едва ли не се сбихме кой да ги чете пръв - колегата го взе и след час разочарован ми го върна с думите :
Жените ли са толкова тъпи или женските списания са тъпи ?Може би жените са тъпи ,щол тия списания се правят за тях ......."- човечеца беше шокиран

# 88
  • Мнения: 4 358
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

На мен също. Хайде, Beth, да се залавяме Wink

Хайде и мене вземете Party.Купувам си засега Космополитън.Всеки път се заричам ,че е за последно, но то какво друго да купя.Всичките са ми така еднакви, пълни с реклами и с едни стоки и цениииииииииии ooooh!

# 89
  • Мнения: 1 043
аз отдавна се отказах от списанията - отчаяна съм само реклами или кмалко клюки  , сега си купувам аман - заман един хепи уикенд - поне има малко инфо освен реклами

Общи условия

Активация на акаунт