За черноморската риба

  • 11 881
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
Мога да поспоря за това,че черноморски сафрид няма.Онзи ден изпържих на гостите си.Беше уловен няколко часа преди това.
Аз също пържих преди седмица пресен сафрид. Сега чакам паламуд за мариноване, но май ще се разминем тази година  Sad

# 31
  • Мнения: 5 462
Абе кой ви каза че няма сафрид ???Има преди около две седмица , влизахме с лодка и хванахме една кофа сафрид.Виж лефер няма толкова много като едно време , цяла рядкост е че тази година успях да си отям на прясно уловен лефер .Но пеленгаси няма и няма .. много ме е яд защото е изключително вкусна риба .И аз чакам паламуда но май ще трябва да се ходи на юг щото тука го има много по рядко.

# 32
  • Мнения: 11 747
Тъй,като не сме рибари,рибата я "ловя" на пазара.
Рибния пазар е в окаяно състояние,черноморски сафрид не предлагат,но има много океански.
Явно излиза по-изгодно да го внесеш,отколкото да го наловиш - от търговска гледна точка.

Завиждам ви,че си ловите... Tired

# 33
  • Мнения: 5 462
Тъй,като не сме рибари,рибата я "ловя" на пазара.
Рибния пазар е в окаяно състояние,черноморски сафрид не предлагат,но има много океански.
Явно излиза по-изгодно да го внесеш,отколкото да го наловиш - от търговска гледна точка.

Завиждам ви,че си ловите... Tired
Щом си купуваш рибата , ти препоръчвам да ходиш на буните директно при рибарите рано сутринта когато изкарват лодките.Със сигурност при тихо и спокойно море , на сутринта ще има поне една лодка от която можеш да си купиш прясна риба.Тази в рибната борса много рядко е прясна , за хигиената нулева хич по добре да не отварям на въпрос.Толкова палачоресто и мърляво място незнам дали има другаде.По добре на Метро и там може да няма много избор на Прясна риба , но поне хигиена има в пъти по добра от рибната борса.

# 34
  • Мнения: 2 577
bamboocha , ватоса аз лично много харесвам също. Само паниран съм го приготвяла, но с удоволствие бих пробвала и нещо друго

За паламуда - внимавайте много наистина, че аз съм си патила.

Черноморски сафрид наистина има, но по магазините е ясно, че послъгават

Дайте за зарган рецепта, че моя мъж всяка събота ми носи, а аз освен да го пържа нямам идея какво да го правя...

# 35
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Заргана го оплескваш с зехтин и го мяташ на скарата.Особено ако е по-едричък става супер.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Тъй,като не сме рибари,рибата я "ловя" на пазара.
Рибния пазар е в окаяно състояние,черноморски сафрид не предлагат,но има много океански.
Явно излиза по-изгодно да го внесеш,отколкото да го наловиш - от търговска гледна точка.

Завиждам ви,че си ловите... Tired
  Ами то го няма...как да го наловиш.Висят по цял ен за 6-7рибки...

Общи условия

Активация на акаунт