Как давате лекарства на децата-инати?

  • 2 435
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 035
Първо се опитвам с уговорки, после ако трябва я "подкупвам" и ако и това не помогне се налага да прибегнем до най-неприятното - баща й я държи, а аз действам... Rolling Eyes
Нати е описала много точно нещата, процедурата при нас е абсолютно същата.

# 16
  • Мнения: 753
винаги съм използвала спринцовката на от Панадола, много по лесно е с нея опитай

# 17
  • Мнения: 344
Когато давам антибиотици;сиропи и лекарства за температува(въобще всичко което е за през устата)използвам спринцовка.Понеже не иска да си отвори устата й стискам бузите.Просто няма друг начин.
Кагото трябва да й капя капки в нослето.Я приклещвам.Гледам да й притисна ръчичките и пак я хващам за бузите за а не си мърна главата.По друг начин е невъзможно особено когато няма кой да ти помогне.

# 18
  • Мнения: 88
Ами , може и малко садистично да му се стори на някой , но показвам спринцовка с игла и какво ще последва ако не глътне хапчето.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 428
Стривам хапчетата в малко сок, сиропите също смесвам със сок.

# 20
  • Мнения: 11
Опитай със свещички.За поставянето им ще изразходиш по - малко време , пък и не действат отрицателно на стомаха.Моят син от малък заяви , че гадните сиропи няма да пие и затова начупвах таблетките на късчета и той ги поглъщаше.Друг метод е да свържеш лекарствения продукт в комбинация например с мляко ,с някоя от любимите реклами на твоето сладурче. Така можеш да го убедиш , че поема точно този продукт от рекламата и няма да имаш проблем.Успех!

# 21
  • Мнения: 100
Давам течните лекарства със спринцовка.Но с хапчетата голяма мъка.

# 22
  • Мнения: 3 447
Насилствено. Друг начин няма, колкото и да ми е мъчно. Уточнявам, че дори не става дума за хапчета и горчиви лекарства, а за сиропи и капки за нос. По-нататък не знам как ще е.

# 23
  • Мнения: 524
Ами , може и малко садистично да му се стори на някой , но показвам спринцовка с игла и какво ще последва ако не глътне хапчето.
Не ми се вижда садистично, но ако се наложи наистина да му слагат нещо със спринцовка, ще ви е много трудно.

Общи условия

Активация на акаунт