защо майката не ходи на кръщането на своето дете?

  • 4 458
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 473
благодаря ви за отговорите, и да не отида има фотографи...

# 62
  • Мнения: 983
Както и в темата на Мисс З се каза, едно време са кръщавали децата веднага след раждането, заради голямата смъртност, а майката до 40-ия ден се е смятала за мръсна и за това не е трябвало да влиза в църквата.

# 63
  • Мнения: 4 447
Ъ, кой те излъгА така нагло в очите?  newsm78

# 64
  • Мнения: 1 104
Аз присъствах.Но ако наистина има нещо вярно в това твърдение, което чувам за пръв път, единствоното логично обяснение за мен са тези 40 дни след раждането.

# 65
  • Мнения: 3 116
Не само че ходих, но и участвах в ритуала. Подадох бебето на кръстницата, после го поех от нея, че и аз я облякох, че нашата кръстница малко страхлива беше тогава  Hug Освен това през целия ритуал бях до кръстницата и правех каквото прави тя  (по изричното настояване на дядо поп) Thinking

# 66
# 67
  • Мнения: 845
Аз присъствах на ритуалите и на двете си деца. Тогава децата са разстроени, че ги бутат и пипат непознати хора. Не бих допуснала, че няма да вляза и детето ми да се побърка от рев.  Naughty
Аз пък друго чух. Примерно както mama21 и синчето и Ники - иска да го кръсти на 6 декември на именият му ден, така било на късмет, ако има църква или манастир носещ името на детето - Ники-св. Николаnewsm78

# 68
  • Мнения: 753
Аз присъствах... няма как да стане да не присъствам Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 5 763
Мацки, що не четете?  Wink Отговорено е поне 5 пъти - майката не ходи, ако бебето се кръщава преди навършване на 40 дни  Peace

# 70
  • Мнения: 205
Не съм чувала такова нещо.Най-вероятно пак става въпрос за глупаво суеверие

# 71
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Присъствах естествено на кръщенетата на двете ми деца. Майка ми обаче не е присъствала на мойто и на брат ми. Тогава просто на са й разрешили. Според мен това идва от стари времена. Тогава децата са се кръщавали няколко дни след раждането им, а нали майката до 40-ти ден след раждането се води "мръсна" и затова не са я допускали в църквата, съответно и на кръщенето на детето. Нали на 40-тия ден от раждането на детето, майката и бебето ходят на църква за пречистване.
Това съм чувала и така съм си отговорила за себе си. Може и да не са това съображенията.

Това звучи като логично обяснение на въпроса, но за стари времена, когато наистина бебета са кръщавани непосредствено след раждането. което пък от своя страна се обяснява със високата детска смъртност, и евентуалния риск от това детето да почине непокръстено. Но тогава кръстникът е давал и име, без да се съобразява с желанието на родителите. Стари традиции.

# 72
  • Мнения: 141
Е,това не го бях чувала до сега!Поредната глупост!
Peace

# 73
  • Мнения: 5 362
здравейте. казаха ми че не е хубаво майката да присъства на ритуала в църквата на своето дете. някой знае ли защо? мерси
За първи път го чувам това нещо Shocked

# 74
  • София
  • Мнения: 7 050
Поредната безмислица, аз си държах детето, когато го кръщаваха, защото кръстница беше племенничката ми.

Общи условия

Активация на акаунт