За американците...

  • 2 673
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
За това подряшко, нахилено състояние ли става въпрос? Когато те запита някой How are you?, последното, което очаква да чуе е някакъв различен отговор от Ок, защото това е просто реплика, а не заинтересованост. При тях много неща са сведени до външна показност и абсурдност.
Има и много неща, от които с удоволствие бих се поучила.
Решаването на житейските проблеми няма много общо с общата култура, а с етническата, националната и други културни нагласи.

# 46
  • Мнения: 24 467
Решаването на проблеми бързо и ефикасно е част от представата ми за интелигентен човек. Създаването на изкуствени проблеми е част от представата ми за ниска култура и интелект, такова поведение е задължителното мрънкане и оплакване от всичко и всички, например или от положения и неща, които не могат да бъдат контролирани от човек и непредприемане на активно поведение за справяне със ситуацията.
Доколко усмивката и положителното поведение са поза за всеки конкретен случай не мога да преценя, но това за мен е определено крачка напред в сравнение с мрънкането и търсенето на оправдания.
Тук някой беше дал като част от квалификацията за интелигентен човек е справянето с непознати ситуации, с което съм съгласна.

# 47
  • Мнения: 4 392
Тъпи, да, тъпи са другите, а ние да не би да сме върха на сладоледа ooooh!:

http://www.lobi.com.mk/default-EN.asp?ItemID=2DB3D5669662B04C976D97EDA589D95A

 Peace
Много ясно..Прочели са темата във форОма и решили да си отмъстят. Joy

Шегувам се , разбира се. И ние не сме стока.. Blush

# 48
  • usa
  • Мнения: 2 113
дори и да са тъпи американците, `сичките 100% от тях, от това българите стават ли по-умни? и въобще, намирам че се живее по-спокойно сред тъпи, но положително настроени и усмихнати(пък било то и изкуствено) хора, отколкото сред такива с iq 94, които ти вдигат скандал, че искаш да си купиш 10 билетчета за градския транспорт и ти говорят на "ма" и "тая"...

# 49
  • Мнения: 404
Живея тук от 6 години и от четири ходя в университет.  Срещала съм много, много умни хора.  Срещала съм и тъпаци.  Всичко зависи от това, с кого човек решава да се заобиколи.  Има българи тук, които разкарват пица и работят по строежите със хора от Мексико (нямам нищо против хората от Мексико, но просто не знаят английски) и поради това нямат контакт със хора с богата култура, образование и т.н. и всичко им е криво.  Аз пък ходя на срещи със финансови директори на болници, със управляващи партнъри на счетоводни къщи и не мога да се оплача от това че всички са много тъпи.  Навсякъде има и умни има и по-простички хора, които са щастливи има и умни хора, които са нещастни.  Има всякакви, но тези генерализации, които вилнеят из форума, а и не само тук са смешни.

# 50
  • Мнения: 1 169
Питам се какво ли мислят те за тази публикация  ooooh!


Цитат
Живея тук от 6 години и от четири ходя в университет.  Срещала съм много, много умни хора.  Срещала съм и тъпаци.  Всичко зависи от това, с кого човек решава да се заобиколи.  Има българи тук, които разкарват пица и работят по строежите със хора от Мексико (нямам нищо против хората от Мексико, но просто не знаят английски) и поради това нямат контакт със хора с богата култура, образование и т.н. и всичко им е криво.  Аз пък ходя на срещи със финансови директори на болници, със управляващи партнъри на счетоводни къщи и не мога да се оплача от това че всички са много тъпи.  Навсякъде има и умни има и по-простички хора, които са щастливи има и умни хора, които са нещастни.  Има всякакви, но тези генерализации, които вилнеят из форума, а и не само тук са смешни.

Не се хаби мила никой няма да те разбере.

Само се чудя как така всички са много на ясно с американската "простотия".
Живели сте тук?
Работили сте тук?
Или хайде да плюем по български. Ето  за това ще почакаме и да станем пълноправен член на ЕС, ще почакаме да ни знаят американците и доста ще почакаме да стигнем на тяхното ниво.
Нация създадена от имигранти, нация, която приема всякакви раси, националности и религии, просто НАЦИЯ с достойнство.
А аз от своя страна ще кажа, че уважавам всички националности. От живота си тук разбрах, колко обогатяващ е контакта ми с всички тях.
Двама от шефовете ми са италианци третия французин. Имам колеги от Холандия, Полша, Франция и т.н.
Интересното е, че всички те са прекрасно настроени към нас БЪЛГАРИТЕ.
Срам ме е!

# 51
  • Мнения: 2 563


Само се чудя как така всички са много на ясно с американската "простотия".


И от нивото на манипулация... Щот снощи  гледах новините по Нова и бТВ и като гледам по ниво на манипулация сме ги задминали американците...

# 52
  • Мнения: 333
Vanhorne и Dushica,  има кой да ви разбере - до гуша ми е дошло от плюенето по американците, от нашата комплексарщина и вечно мърморене. Преди да почна да пътувам по света, ми говориха и свирепи неща за французите - ауууу, французин да не види човек, ще го изяде като гладна мечка. Благодаря на Бога, че имах шансове да видя, че всички хора по света са супер нормални и готини когато ти си такъв с тях  Hug. Божеее, всичко това вече не е ли ясно на всички та продължаваме да го говорим  newsm78

# 53
  • Мнения: 24 467
Бе то си е точно така, но някои по този начин си захранват комплексите.

# 54
  • Мнения: 505
Ама разбира се, че не са тъпи. Подразбира се, че темата си е майтап. А и някакъв плах опит да се ориентираме как да подобрим живота си тук, в БГ.

# 55
  • Мнения: 738
Ама разбира се, че не са тъпи. Подразбира се, че темата си е майтап. А и някакъв плах опит да се ориентираме как да подобрим живота си тук, в БГ.

Точно  bouquet Ама никой не разбра...

Общи условия

Активация на акаунт