Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 026
  • 349
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 525
Здравейте!Честита нова тема!
Пиша за да мога да ви следя.За сега нямам нищо за показване,но скоро ще имам.Плета шал по модел на Летящата крава.Става много хубаво-сякаш са наредени виолетки(преждата ми е лилава).

Данче-Калпазанче най-добре ще е да плетеш на по-дебели куки,защото каквато и плетка да го направиш няма да си личи.

Фифундрела жилетката е много хубава и преждата ми хареса.Каква е преждата?

=^._.^= скоро си изтеглих книжка с интересни шахматни модели,но не знам как да я кача.Това е книжката -
http://klk.pp.ru/2007/10/02/sabrina_spec_vypusk_2000__2_uzory.html

# 31
  • Мнения: 1 234
Здравейте момичета  bouquet
Престрашавам се да се запиша за темата,въпреки,че едва прохождам в плетенето Embarassed-имам изплетен един шал и сега почти съм завършила гърба на една жилетка,която плета.
Възхищавам се на нещата,които плетете и се надявам един ден да мога като вас Hug
До тогава само ще гледкам Flutter

# 32
  • Мнения: 491
Момичета, спомняте ли си в предишната тема терлиците от турския сайт. Ей за тези ви говоря:
 
http://orguormek.blogcu.com/2210590/

От един месец се боря с тях, Айля беше превела и каквото е обяснено там. Айля,    bouquet
 Ето го обяснението на Айля:
"на една кука се плете започва се от 5 синджира затварят се в кръг, след това върху тези се правят 8 ниски пълнежа на вторият ред върху тези 8 се правят 10 ниски пълнежа и на всеки ред се учеличава с толкова колкото е нужно зада пасне на крака за който плетем
и така.. аз другата снимка нищо не пиши но като гледам начина е подобен"


Аз обаче не мога да ги направя и това си е. Моля ви за помощ, че вече е въпрос на инат, няма да се откажа от тези терлици! Проблемът ми е, че не мога да направя стелката точно по крака. Разплитах над 20 пъти вече, или идва широка, или тясна за необходимата дължина. Отделно, продължавам нагоре, но е абсурд да се получи същата форма. Вече започвам да си мисля, че са плетени на две отделни половинки, които са свързани на петата и отпред на пръстите.

# 33
  • Мнения: 1 072
vanyia, много се радвам. А представяш ли си в средата на всяко цветче - перличка?  ooooh! Обаче шалът ще стане много тежък. Мисля, че ти като дойде в темата, показа плетена чанта с вградени мъниста.

Аз довърших тези неща :

   

и следобяд ще съшивам едно много специално нещо. Не смея да се похваля предварително.

# 34
  • Мнения: 2 199
Момичета, спомняте ли си в предишната тема терлиците от турския сайт. Ей за тези ви говоря:
 
http://orguormek.blogcu.com/2210590/

От един месец се боря с тях, Айля беше превела и каквото е обяснено там. Айля,    bouquet
 Ето го обяснението на Айля:
"на една кука се плете започва се от 5 синджира затварят се в кръг, след това върху тези се правят 8 ниски пълнежа на вторият ред върху тези 8 се правят 10 ниски пълнежа и на всеки ред се учеличава с толкова колкото е нужно зада пасне на крака за който плетем
и така.. аз другата снимка нищо не пиши но като гледам начина е подобен"


Аз обаче не мога да ги направя и това си е. Моля ви за помощ, че вече е въпрос на инат, няма да се откажа от тези терлици! Проблемът ми е, че не мога да направя стелката точно по крака. Разплитах над 20 пъти вече, или идва широка, или тясна за необходимата дължина. Отделно, продължавам нагоре, но е абсурд да се получи същата форма. Вече започвам да си мисля, че са плетени на две отделни половинки, които са свързани на петата и отпред на пръстите.



Това ли съм превеждала, сякаш друго беше  Blush
Аз тука не виждам да е писано обяснение зада съм го превела  Crazy
Друго беше...

# 35
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Коте,страхотна нова темичка.За сега само се записвам после ще чета.

# 36
  • Мнения: 1 906
Здравейте!
За пръв път пиша във вашата темичка, но често гледам красотите, които творите. Поздравления   bouquet !
Аз почти не мога да плета  Sad , но имам огромно желание. Искам да започна с нещо по-лесно и ви моля за съвет. Имам схемите на всички шалове тук. Според вас, с кой мога да започна  newsm78 ?
       
А ето този най-много ми харесва:

# 37
  • Мнения: 2 199


и на мен много ми хареса може ли да приложиш схема? на една кука ли е? тъкано ли е? плетено ли е?  Flutter

# 38
  • Мнения: 1 608
Втори ред първи шал е най-лесен.

# 39
  • Мнения: 1 072
Втори ред първи шал е най-лесен.

 Grinning Кажи с какъв инч монитор си обаче.  Wink

Предполагам, че имаш предвид този -

Имам я тази книга. Няма схеми, а описания на английски. Отдавна съм хвърлила око на този, но взе не му идва ред

# 40
  • Мнения: 1 608
Да бе smile3538 с 19'' съм при това широкоекранен. Този - ribbon and eyelet scarf.

# 41
  • Мнения: 3 810
ще ви шпионирам, макарче отдавна нищо не съм плела....

# 42
  • Мнения: 1 906
...
и на мен много ми хареса може ли да приложиш схема? на една кука ли е? тъкано ли е? плетено ли е?  Flutter
Айля, предлагам на ЛС, че иначе ще товарим темата.

# 43
  • Мнения: 1 608
...
и на мен много ми хареса може ли да приложиш схема? на една кука ли е? тъкано ли е? плетено ли е?  Flutter
Айля, предлагам на ЛС, че иначе ще товарим темата.
Няма, няма да я товарите. Схеми и аз искам.

# 44
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Цитат
niunia, всички неща са ти хубави, но рошавото яке направо е невероятно. Каква е тая прежда с която си го плела?

valkata78,преждата се казва Пухи.Има я в най-различни вариации,много е готина.Изглежда страшно ефектно,а колко е мекичко....

Steisi,благодаря за комплимента.Продуктивността ми обаче ще се позагуби вече,че започвам работа,а детето ясла и няма да имам толкова много време.В никакъв случай не се отказвам де,толкова неща съм замислила,най-вече за мен.

Фифундрела
,жилетката е страхотна.Много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт