ПАЗАРДЖИШКИ майчета добрички - за БАЗАР се стягат всички!

  • 14 078
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 336
за дрехите за Брацигово свиркам от доста време. А за базара е екстра идеята за фоайето на Общината
Тази анкета си свърши работата, утре ще има нова. А сега лека нощ smile3524

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 22:51 от ted_

# 271
  • Мнения: 2 336
Гласувайте за някой от трите варианта на плакат за базара
1)

2)

3)

# 272
  • Мнения: 941
Гласувам за втория вариант, но мисля че и в трите има една неточност.
Нали Не домовете са лишени от родителски грижи, а децата в тях...нека учителите се изкажат, ама на мен така по правилно ми се струва.
сега пише:
"ВСИЧКИ СЪБРАНИ СРЕДСТВА ЩЕ ОТИДАТ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ЖИВОТА В ДОМОВЕТЕ ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКИ ГРИЖИ В...."

 а не е ли по точно:

"ВСИЧКИ СЪБРАНИ СРЕДСТВА ЩЕ ОТИДАТ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ СТАНДАРТА НА ЖИВОТ В ДОМОВЕТЕ ЗА ДЕЦА ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКИ ГРИЖИ В...."

 Във втория плакат има логото на Дружествово (което ми хареса) , ама нека и там да има ПО ИНИЦИАТИВА НА - това е моето мнение и разбира се то не е миродавно. Само предлагам. Ако файловете са фотошопски или корелски, може да ми ги пратите на пощата, за да ви покажа какво има предвид...

# 273
  • Мнения: 941
Taкаааа, да се похваля че присъствах на първата си форумска-ДБМ среща !
 Съжалявам само, че се запознах с толкова малко от мамите – само с три, защото едната си я знам от преди  Heart Eyes
Преди година и половина – две години „мамите-активистки” ми се струваха много повече на брой..??!!
Установявам, че не само са намалели на брой, но са и други мами – защо ли?!  newsm78
Обещавам да намеря отговор на въпроса си сама.  Thinking
Доволна съм че бях на срещата – дори и от егоистични причини, че се забавлявах и ми беше приятно.
На нея ме укориха ( в добрия смисъл на думата) че съм си правила планове тооолкооовааааа много за напред – ами такава съм - ИСКАМ ДА ЗНАМ.  Искам да знам както и какво ми предстои (мразя изненадите), така и кога и с кой, всичко да е конкретно и ясно. Та по тази причина (моля Яна да ме извини, ако неволно я засегна) искам да споделя с вас моите впечатления от срещата.
 ‘Щото съм си подредена, пък и видях, че тук това е уважаван метод, ще „точковам”   Grinning

За Партито в дома
1.   реши се кога да е, като присъстващите се съобразиха, само с присъстващите    Sunglasses
2.   За рождениците имало играчки плюшени останали от преди – така че подаръците са осигурени
3.   За тортата (за около 40 деца) – Яна сподели че има анонимен дарител, който ще я плати – браво на него, браво на Яна   bouquet
4.   За балони, свирки и т.н. – Яна пое да говори с хора , които биха били така добри евентуално да ги подарят. Ако не-  ще се купят.
5.   За сокове – WINTER, пое да говори с хора , които биха били така добри евентуално да ги подарят. Ако не-  ще се купят.
6.   На партито ще им се занесе DVD, което ще им се подари
7.   WINTER – пое (обичам я тази дума „пое”   Mr. Green Laughing ) да осигури поне 1 диск с детски песнички , който също да им оставим
8.   Winter – ще им нарисува личицата, за да са по празнични
9.   Един ден преди партито, в радио Пз, ще се уведоми обществеността за него – Боряна го „пое”  Mr. Green. Е, покани Яна де  Wink
10.   .....друго не се сещам, предполагам, че Яна, Лили или Соня ще ме допълнят

# 274
  • Мнения: 2 336
Критики и неточности се приемат, а помощ също.
За това mother-of-pearl дай си e-mail-а и ще ти пратя файла да напишеш как точно ти го виждаш.

# 275
  • Мнения: 941
Продължавам

За Коледния базар
1.   Ще се вземе програмата на общината за предстоящите мероприятия, като се съобразим с предстоящите празненства в Концертната зала на общината.(Мисля че беше „маестро Г.Атанасов” ). Преди и след коледния концерт (който всяка година се организира) по един час. -Яна
2.   Ще се говори с общината за фоайето им, за един цял ден базар – Яна и личните връзки на Лили
3.   Предварително ще се организира, мисля че мамите го нарекоха „пресконференция” в кафето на Боряна, среща с медиите, на която ще се направи отчет, за предишния базар и ще се уведоми обществеността за предстоящия –пак Яна
4.   Евентуално, ще се пусне „Отворено писмо” (или друг вид статия) до местен вестник, в който да се поканят политически фигури на базара. - Бивш и настоящ кмет; дружеството на предприемачите;  Милтенов (много ми е на сърце – пък и нали е присъствал на последния базар организиран от хората в неравностойно положение); хората работещи в общината (нали са около 420 човека, като им се настаним във фоайето, всеки по левче да даде от кумова срама)...и т.н. Казах евентуално, защото не се реши на срещата. (Ако статията е около 20-30лв. Aз ще я поема)
5.   Да се говори със ДБМ Сф – дали е възможно да отворят банкова сметка, която да се води на ДБМ Пз, за да можем да я изпишем в медиите – Яна
6.   Дали ще е възможно да видим плаката преди да се напечати?? – това е само въпрос-подсещане. (Аааа видях ги)
7.   сигурна съм че имаше още ама изключих, моля някоя мама ако се сети да продължи

Аааа и освен всичко изброено ни остана време и да поклюкарстваме.... blahblah  lalalala

п.с.Иначе ставам за стенографиране на срещи, а?   smile3523

п.п.с. Обещавам това да ми се последния постинг, който да е дълъг повече от 3 изречения, не 4, добре де 5 ... Embarassed   yes

п.п.п.с.Момичета благодаря ви че ви има!
 smile3525

(мейла ми го има, под всеки постинг)

# 276
  • Мнения: 2 577
Назначавам mother-of-pearl за отчетни, защото преди бях по-прилежна, но вече я карам през пръсти с обясненията тук.
Само да уточня, че Боряна покани не само мен в радиото... Ама нали всички квакахме и сте изпуснали уточненията ни с нея... Heart Eyes
Друго - това с "ПАК Яна" не ми харесва - не е само Яна организатор. По точките добре, но аз предлагам:
По точка 1. Борянка, аз, Сончето
По точка 2. Аз, Лили, Сонче
По точка 3.Медии - аз, Борянка/ ПРИСЪСТВАЩИ - ВСИЧКИ МАМИ И ЧЛЕНКИ, /без членове Joy
По точка4. mother-of-pearl
По точка 6 - Теди
За смените за базара -  Мери  да види кой ще идва и да изготви списък със смените.
така е по ббратски hahaha Joy

Официално те каня да си ни стенограф! bowuu
И добре дошла!  bouquet

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 20:00 от mama_iana

# 277
  • Мнения: 941
Назначавам mother-of-pearl за отчетни, защото преди бях по-прилежна, но вече я карам през пръсти с обясненията тук.
.................................................................................
Официално те каня да си ни стенограф! bowuu
И добре дошла!  bouquet
       202uu


Yes, YES, YES - 
 newsm44 newsm44 newsm44
мъжа ми ще е най-доволен (надеждата му че ще се уморя да говоря го крепи в съвместния ни живот umnikuu)
Официално благодаря за оказаното доверие.  lovekiss
Тържестенно обещавам, че ще се стремя да бъда безпристрастна 
  typeuu
По точка 4 - ще се опитам да напиша "проекто-статия-отворено писмо" и след одобрението и, ще видя как стои въпроса с отпечатването и в в.Знаме

# 278
  • Мнения: 2 214
Гериииииии страша си мила newsm10
Ами аз си знам кой да обичам Joy Joy Joy
Така стига си писала, излизай да говорим и да пием по едно кафе защото толкова работа на чакаааааааааааааааааа.  comp03  umnikuu

# 279
  • Мнения: 2 577
Добро утро, момичета!
Така, аз съм гадна и чета всички теми за базари, та  мисля нещо да направим и ние, което ще се продава.
Коледни късмети за баници и пити - по 10 бр. в опаковка.
За целта -
Имам целофан от Мери - ще ги навържем по 10бр с панделка.
Мери , събирай ни хубава хартия и панделки - всякакви остатъци, за да навържем късметите. Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
На лист формат A4 ще се направят много късмети, няма да е скъпо, а в същото време ще се продава.
Ако някоя майка няма възможност да направи нещо, а има парички може да и предложим да направи 10-15-20бр. Коледни картички, които да се продават на базара. Става въпрос за майките, които ни предложиха фотошопски картички - който иска да си избере и да отиде да копира. Това като идея просто, но за късметите сериозно трябва да направим!

# 280
  • Мнения: 2 214
Яна ако става въпрос за правене на компютера, казвай как ще ги направя.
Момичета за пазара ми трябват 5-6 различни дрънкалки, който има да ми ги даде, ще правя едно нещо

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:17 от winter

# 281
  • Мнения: 2 577
Яна ако става въпрос за правене на компютера, казвай как ще ги направя.
Лили, ако си виждала тези късмети от бутер тестото Бела - на малки изрезки, да стават за клечици. То ако можем да намерим и дрянови клончета да начупим - 10 късметчета, десет пръчици дрянови... От една дрянова пръчка като сурвачките можем да направим много малки. Имаше на листчето някаква картинка - малка - примерно коледно листенце или картинка и пожеланието... Аз мисля, че на 15-20 листа ще станат повече от 100 комплекта... Хартията може да е  както леко гланцирана, но не твърда, така и обикновена за ксерокс. Дали ме разбра? newsm78
Няма ли някой селце, та да ни донесе дрянови пръчици?

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 13:54 от mama_iana

# 282
  • Мнения: 2 214
 Peace

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:27 от winter

# 283
  • Мнения: 2 577
ОХ...
Значи едно късметче може да изглежда по следния начин. Размер . 2см височина на 5-6-7см ширина. Това е едно малко листче. На един голям лист с размер А4 м може да се направият под формата на клетки или табличка и само вътре в клетките да се попълни тескта, а после се изрязват след като се принтират.
Целта е листчето да се навие на една малка пръчица/ може да е дрянова колнка или клечка за зъби/
Аз обяснявам.... ама ти си ме разбрала от първия постинг още. карай Two HeartsНяма сега да трия поста...

# 284

Общи условия

Активация на акаунт