18 СОУ в София с японски, китайски, арабски и фарси.

  • 158 970
  • 903
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 505
ихааа за 1ви път чувам за читателски дневник...... вътре да не би самото дете да пише... могат ли съвсем добре да пишат в края на 1ви клас??!?!?

Имат и след първи, и след втори, и след трети клас. Да, сами пишат в читателския дневник. То не е много - по 2-3 изречения на книга.

# 811
  • София
  • Мнения: 10 858
За втория език - английски - не се притеснявайте. Той е на толкова ниско ниво, че едва ли ще затрудни което и да е дете. Оцветяват картинки, учат букви и азбуки, така че няма страшно  Laughing
А ако случайно искате детето ви да учи по-сериозен английски, тогава потърсете школа. Но на втори език в училище не разчитайте. Само ако е основен.

Иначе читателски дневнк при нас не е задължителен, а пожелателен, както и книгите. Ако детето иска - попълва, ако не - няма проблем. Може и устно да разкаже после.

# 812
  • София
  • Мнения: 1 055
Сам пише и още как  Mr. GreenАз съм го оставила сам да си мисли и описва, поради което поуката например от "Червената шапчица" е да не се доверяваш на непознати Joy
Оказа се, че вторият език бил от трети клас - нещо явно съм се заблудила и напълно съм съгласна с Вивиан, че английският ще е по школи, а не в училище.

# 813
  • Мнения: 6 303
Аз да ви споделя какво голямо впечатление ми направиха учителките и мед. сестра на 18-то. Моето дете е още малко, няма 2 год. и ни е рано да мислим за училище, обаче през октомври ми се отвори една седмица почивка и бяхме на спа-хотел, където се случи да бъдат деца от 18-то училище, ІІ клас, на зелено училище.
Тъй като се хранехме заедно в ресторанта, а и бяхме в един и същ хотел и имаше и деца в съседната ни стая, виждах непрекъснато отношението на учителките и съм страшно впечатлен. Грижеха се страхотно за децата. Следяха всички да са нахранени пълноценно, следяха какво ядат, например не им даваха сутринта да си наливат студен сок от машината, а ги караха да си вземат топло мляко. Самите учителки почти не ядяха покрай грижите за децата, това бяха около 100 деца и учителките обикаляха и контролираха ситуацията на всички маси.
Никога не видях някоя от учителките да пие кафе или да пуши. Всеки ден ги водеха на образователни екскурзии по различни обекти и още като излизаха от хотела, веднага им казваха да се закопчеят добре, защото духаше вятър и т.н. Едната учителка дойде да ни каже, че ще идва при децата късно вечер, за да ги завива, ако са се отвили - това направо ме гръмна, такава грижа - мисля, че и в частни училища не биха си давали толкова зор.

Бяха им събрали запушалките от ваните дори, за да не могат да ги пълнят с вода, да не стане някоя беля. На мен никога и през ум не би ми минало такова нещо, да се сетя за запушалки. До басейна изобщо не припариха, водеха ги по музеи и в планината.

За нивото на училището добре говори и нивото на самите деца. Бяха много добре облечени и с вкус, което говори, че са от добри семейства. Децата бяха възпитани и много отворени към света. Супер бяха, ще ми харесва моето дете да е в такава среда. Но и учителките ги гледаха като писани яйца.


Много положително се впечатлих и дано като му дойде времето на моете дете за училище, да има късмет да го приемат в 18-то. Не сме съвсем в района, на 2 спирки с метрото сме,  но дано имаме късмет. Впечатленията ми са най-най добри от това случайно засичане с училището.

Поздрави и успех на всички.

# 814
  • София
  • Мнения: 2 768
Аз да ви споделя какво голямо впечатление ми направиха учителките и мед. сестра на 18-то. Моето дете е още малко, няма 2 год. и ни е рано да мислим за училище, обаче през октомври ми се отвори една седмица почивка и бяхме на спа-хотел, където се случи да бъдат деца от 18-то училище, ІІ клас, на зелено училище.
Тъй като се хранехме заедно в ресторанта, а и бяхме в един и същ хотел и имаше и деца в съседната ни стая, виждах непрекъснато отношението на учителките и съм страшно впечатлен. Грижеха се страхотно за децата. Следяха всички да са нахранени пълноценно, следяха какво ядат, например не им даваха сутринта да си наливат студен сок от машината, а ги караха да си вземат топло мляко. Самите учителки почти не ядяха покрай грижите за децата, това бяха около 100 деца и учителките обикаляха и контролираха ситуацията на всички маси.
Никога не видях някоя от учителките да пие кафе или да пуши. Всеки ден ги водеха на образователни екскурзии по различни обекти и още като излизаха от хотела, веднага им казваха да се закопчеят добре, защото духаше вятър и т.н. Едната учителка дойде да ни каже, че ще идва при децата късно вечер, за да ги завива, ако са се отвили - това направо ме гръмна, такава грижа - мисля, че и в частни училища не биха си давали толкова зор.

Бяха им събрали запушалките от ваните дори, за да не могат да ги пълнят с вода, да не стане някоя беля. На мен никога и през ум не би ми минало такова нещо, да се сетя за запушалки. До басейна изобщо не припариха, водеха ги по музеи и в планината.

За нивото на училището добре говори и нивото на самите деца. Бяха много добре облечени и с вкус, което говори, че са от добри семейства. Децата бяха възпитани и много отворени към света. Супер бяха, ще ми харесва моето дете да е в такава среда. Но и учителките ги гледаха като писани яйца.


Много положително се впечатлих и дано като му дойде времето на моете дете за училище, да има късмет да го приемат в 18-то. Не сме съвсем в района, на 2 спирки с метрото сме,  но дано имаме късмет. Впечатленията ми са най-най добри от това случайно засичане с училището.

Поздрави и успех на всички.
Татко Мецан, прав си за учитеките от 18то, ние имахме щастието да попаднем на невероятен педагог, която е държала ръчичката на моето дете по време на същата ексурзия през една от нощите, защото моето дете се е страхувало. Едва ли има много такива отдадени учителки ...
Сега се сещам, че детето ми разказа че в хотела е имало и семейства с по-малки дечица които били много сладки и изглежда са се заигравали с тях.  Simple Smile

# 815
  • Мнения: 6 303
Да, освен нас имаше още 2 семейства с деца колкото моето. Ресторантът имаше столчета за храна за бебета, каквото имаме в къщи, и беше мн. удобно, нашите дечица бяха на тези столчета и наистина децата от 18-то се закачаха понякога с тях;)
Аз съм с прекрасно впечатление и от децата, и от учителките и въобще от 18-то училище.

# 816
  • Мнения: 2 990
Здравейте, майка съм на бъдеща първокласничка и се интересувам за отзиви за училището, като ще съм много благодарна на майките на четвъртокласници да споделят мнения, тъй като се предполага, че тези учителки ще поемат следващия набор. А и има ли възможност за избор за класна или ги определят административно, т.е. знае ли се предварително освен преподавателя по език и класната? Да питам и за отзивите за френската паралелка и за преподавателя по руски за начален клас, ако имате впечатления?
Моля, ако може да кажат кандидатствалите и приети какво точно разбират за приема в училището под "близост до училището", тъй като не открих на сайта им карта, има ли точно определен периметър, ние сме на около 5 мин. пеша, но над бул. Тодор Александров, та се чудя попадаме ли им в района. Защото в 32, не попадаме например, тай районът е изключително малък.

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 15:36 от Mira_p

# 817
  • софия
  • Мнения: 757
Хотелът Тера Комплекс ли беше?

# 818
  • Мнения: 6 303
Е, сега ако искаш и ЕГН-то си да ти напиша? Laughing Лично мен не ме притеснява изобщо да ти кажа кой е хотела, но след като писах, че там са били толкова деца, може би родителите на някои от тях няма да искат да се върти по нета подобна информация, пък и не виждам какво значение изобщо има.
Въпросът беше за отношението на учителките и за самите деца, а хотелът е напълно без значение. Чак ги съжалих горките - учителките имам предвид. Ние закусвахме стабилно, а те търчаха да гледат децата, после след закуска се редувахме с жена ми - единият стои при детето, а другият си хваща кафето и излиза отвън на откритите маси да си го пие с цигарка - кеф, времето беше разкошно, слънчево.
Как пък никога нито една от тези учителки не пи кафе, за цигара изобщо да не говорим. Ами нали и те са хора все пак.
Много щастлив ще се чувствам, ако детето ми има такива учителки като тези от 18-то, нито имената им знам, нито съм говорил с тях, но това, което видях, наистина страшно ме впечатли. Евалла на тези жени, съвсем сериозно.

# 819
  • Мнения: 97
Моето дете е първи клас в 18-то. Изключително съм доволна от отношението на класната към децата. Държи домашните да са написани и да има ред в класа, но в същото време ги кара да се чувстват толкова обичани, че чак не мога да повярвам, как един все пак чужд човек може да обгражда с толкова любов. Щастлива съм, че детето ми е в това училище.

# 820
  • София
  • Мнения: 1 055
 Mira_p,
Преди 2 години районът беше  Възраждане, например ние живеем на 10 минути пеша от училището, но общината е Сердика и не попадахме по местоживеене, а аз по месторабота. Писала съм и преди много сме доволни - и аз, и Калоян от японската паралелка, но когато подреждах желанията се избираше само език, не преподавател. Успех в избора на училище за първокласничката!

По повод зеленото училище и моето дете беше там и се върна супер доволен. Това ни е трето такова мероприятие и всеки път организацията е чудесна, а за отношението и грижата на учителките към децата просто нямам думи  bouquet

# 821
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, как се доказва близост до училището и какво значи-примерно ако имам офис в района, но не живея там достатъчно ли е? Благодаря Simple Smile

# 822
  • София
  • Мнения: 1 724
И да си допълня въпроса- в кой район се пада 18 то- Възраждане или Сердика?

# 823
  • София
  • Мнения: 1 055
18-то е в район Възраждане и когато местоработата беше предимство преди 2 години само си попълних адреса на офиса в заявлението не са ми искали документи.

# 824
  • Мнения: 22
Здравейте на всички! Включвам се и аз в темата.От догодина и ние ще се редим по училищата.Много моля , ако има някоя мама на четвъртокласник в 18 СОУ  във форума да сподели за учителката, която води нейното дете тази година. Ние ще се пробваме в 32 и 18-дано успеем. Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт