Хора, аз идиот ли съм???

  • 17 220
  • 452
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 447
Да наблягахме поне на селското си стопанство

Наблягаме. Тя цялата ни държава е една кочина. Справка - подписа и аватара ти  Sad Tired

# 46
  • Мнения: 2 401
Не си идиот Сийке, просто не си икономист.  Не четох отговорите, но сигурно някой го е обяснил.    Не знам как правителството ще реши проблема, но при всички положения ако не го реши, загубите биха били по-малки, отколкото ако одобри 100% увеличение (което разбира се няма да стане).

# 47
  • Мнения: 4 806
Сикрет, зависи от тези, които си гледат работата.
Просто няма как да е иначе.
Нито е имало демокрация, нито икономисти (и Слава Богу), но сме имали килийни училища с високо ниво на образование за своето време. Просто хората са си гледали работата.
Може да имаш тоталитаризъм и работещите в сферата на образованието да са хора със сърце и да учат децата.
Но не затова е темата.

Как' Сийка я поздравявам за това, че НЕ е икономист (и пак Слава Богу!)

# 48
  • Мнения: 3 405
А тези, които сме икономисти  Crossing Arms

# 49
Зная че ще си навлека гнева на някои хора,но мисля че учителите трябва да се замислят първо за качеството на преподаване ,да повишат авторитета си на знаещи и можещи хора първо пред учениците си и тогава да имат претенции за по-високо заплащане.В момента мислят само за облагите ,а това че създават неудобство на родители и деца не ги е грижа.

# 50
  • Мнения: 293
Че то не е негово. Отвори който и да е учебник по Макроикономика, там го има. Wink

Кое не е негово? Не съм отваряла макроикономика от доста години, та не помня там да пише, че високата инфлация е следствие от удвояването на заплатите в един конкретен сектор. Че "ще се увеличат наличните пари за плащане в българските домакинства", защото, видите ли, някакви учители щели да разполагат с повече пари за потребление.
Тези учители представлявали много съществена част от българските домакинства, бре.

# 51
  • Мнения: 494
 ООООоо,айде стига с това качество на учителите,granit,много ти се моля...На всички ни е ясно какво е то в един голям процент!Въпросът е ,че ако не се промени скапаната система(включително и на заплащането на труда на учителите)ще става все по-зле.
 А за цитата от поста на как'Сийка ще кажа:не се уморявам да пиша,че не ние сме идиоти,но масово разни идиоти ни мислят за такива!!!Не е нещо ново-само включете радиото или телевизора-примерите са навсякъде!ПИСНА МИ ОТ ТОВА! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 52
  • Мнения: 4 841
Ами да идиоти сме.И ти и аз и всички.Докато търпим и цъкаме и си пишем глупости по форумите вместо да отидем всички и да ги пометем,така ще е,няма как друго

Как точно го виждаш това? Развий план на действие, интересно ми е просто. И понеже смяташ, че с гласуването си им "служим", приведи ми доказателства, че с НЕ-гласуването си не им "служим" в пъти по успешно.

# 53
  • Мнения: 3 405
аз не го подкрепям, Чесън, защото смятам, че гледа едностранчиво, без да обхване цялостната икономическа обстановка към момента, но теоретично е прав. И, да, учителите са много съществена част от българските домакинства  Peace

# 54
  • Мнения: 2 427
Зная че ще си навлека гнева на някои хора,но мисля че учителите трябва да се замислят първо за качеството на преподаване ,да повишат авторитета си на знаещи и можещи хора първо пред учениците си и тогава да имат претенции за по-високо заплащане.В момента мислят само за облагите ,а това че създават неудобство на родители и деца не ги е грижа.

Много си права!За гнева де!
Как изобщо можеш да твърдиш подобно нещо?Е ти как искаш да учат децата ти?!Разходи се малко из широкия свят да видиш какво се казва скапана образователна система.И после говори.Има нещо вярно в това че българската майка страда от болни амбиции.

# 55
  • Мнения: 4 806
О!
Съжалявам, не искам да засегна никой.
Поздравявам всички, които са икономисти   bouquet

Не им леко на хората, слагат си на глава проблеми, които по принцип не могат да решат.

# 56
  • Мнения: 4 300
О!
Съжалявам, не искам да засегна никой.
Поздравявам всички, които са икономисти   bouquet

Не им леко на хората, слагат си на глава проблеми, които по принцип не могат да решат.
Могат. Ама не за един ден. Икономисти сме все пак, но не и вълшебници.

# 57
  • Мнения: 2 401
Зная че ще си навлека гнева на някои хора,но мисля че учителите трябва да се замислят първо за качеството на преподаване ,да повишат авторитета си на знаещи и можещи хора първо пред учениците си и тогава да имат претенции за по-високо заплащане.В момента мислят само за облагите ,а това че създават неудобство на родители и деца не ги е грижа.

Много си права!За гнева де!
Как изобщо можеш да твърдиш подобно нещо?Е ти как искаш да учат децата ти?!Разходи се малко из широкия свят да видиш какво се казва скапана образователна система.И после говори.Има нещо вярно в това че българската майка страда от болни амбиции.

Ами то заради перфектното ни образование, най-богатите люде след  10 ноември станаха тези, които не са ходили на училище.  Добре, че вече всеки има достъп до чужбинско образование, та днес вече има и забогатели с акъл. Сори за оф-а.  

# 58
  • Мнения: 4 806
Не могат!
Точка.

# 59
  • Мнения: 3 405
Не им леко на хората, слагат си на глава проблеми, които по принцип не могат да решат.

Те и затова си траят (въпреки, че не всички в равителството са икономисти), нещо да сте чули от правителството? Децата вече втора седмица не учат ...

Общи условия

Активация на акаунт