За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 498
  • 360
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 9 864
Благодаря за пожеланията! Hug
Вчера като я взимах ,Мими ентусиазирана ми показа новото им "попълнение" в групата-една костенурка.Стои в аквариум и на всички деца им е забранено да я пипат,може само да я гледат.Сутринта пък се бяха наредили в кръгче и госпожата я беше сложила на земята да се разхожда-много сладка картинка Laughing.
Мими понякога се буди нощем с викове-това са си мойте чорапкиии,това си е мойта пижамкааа.Но докато аз сънена отида до стаята и,вече е заспала отново.Сутринта не помни нищо.Явно не могат да си поделят нещата в градината. Mr. Green

# 91
  • София
  • Мнения: 7 097
Като взимах Калина от градина, лелята много загрижено ме дръпна настрана и ми каза, че не ядяла абсолютно нищо и то не само днес Rolling Eyes Пита ме и в нас ли е така. Вярно, че дребната е много капризна, но все се надявах да прояде покрай другите деца  Sad

# 92
   И аз отдавна не съм писала, но да се отчета.  Grinning  Нашата градина не стачкува, госпожите подкрепят учителската стачка символично...
   Бях на родителска среща и за моето дете казаха, че много бързо се е адаптирал, дори вече започнал да си показва рогцата. "Едно дете да е легнало на земята, той е следващия" - казва госпожата. Laughing Ноо, мързи го да се храни сам. Казват ако го хранят - отваря уста и всичко си изяжда, но не иска да яде сам. Казах им, че у дома няма проблем - сам се храни, дори не иска аз да му помагам, напълно самостоятелно действа, там защо така - не знам...

Като взимах Калина от градина, лелята много загрижено ме дръпна настрана и ми каза, че не ядяла абсолютно нищо и то не само днес Rolling Eyes Пита ме и в нас ли е така. Вярно, че дребната е много капризна, но все се надявах да прояде покрай другите деца  Sad

    Нати, а дават ли й поне хлебче? И моя, когато го пусках на ясла, не сега, не искал да се храни, но филийка - две изяждал...

# 93
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И аз да се включа в отбора на стачкуващите от днес. Sad Госпожите казали да гледаме новините, за да разберем кога ще приключи стачката.  ooooh!

# 94
  • Мнения: 550
Вчера ги похвалих нашите ,а вечерта си го взимам-раницата пълна с мокри гащи,пижама,а след това откривам,че не са му сложили слиповете ,само по панталон,а резервно бельо в чантата колкото искаш!? newsm78Никой не ми казва нищо,не мога да разбера и от него какво се е случило,напикал ли се е ,в мивката ли е влизал...Пълна тайна!Довечера ще питам лелката,пък дано да се сети,че от вчера до днес е много време! Rolling Eyes Laughing

# 95
  • Мнения: 109
Нати,а коя е госпожата,която е крещяла?Или поне как изглежда?В сборната група се изредиха точно 6 ,все от различни групи.

# 96
  • Мнения: 1 427
Като взимах Калина от градина, лелята много загрижено ме дръпна настрана и ми каза, че не ядяла абсолютно нищо и то не само днес Rolling Eyes Пита ме и в нас ли е така. Вярно, че дребната е много капризна, но все се надявах да прояде покрай другите деца  Sad
И аз се надявах да прояде покрай другите деца, но засега резултат няма. Яде само хляб и ако има нещо сладко за следобедна закуска(не плод, и с тях сме скарани) Като се върне в къщи е гладна обикновено.

# 97
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бояна не ядеше нищо в градината, докато беше в сборна група през лятото. Половин филийка сух хляб ни беше рекорда  Tired
Сега положението е по - добро, но и госпожите определено са по - търпеливи и успяват да я накарат поне да опита това - онова.
Аз си мисля, че и периодът с неяденето е част от адаптацията на дребните. Дано се оправят по - бързо и с това  Peace

# 98
  • Мнения: 3 537
Зависи много и от детето.Моята си изяжда всичко още от първият ден.На яслата беше пак така.
Всичко ще си дойде на мястото,момичета. HugПогледнете по-големите деца как ходят с желание  и нашите ще свикнат. Laughing

# 99
  • Мнения: 46 536
На София определено не й стига количеството, тя обича да си хапва. Яде основно обяда - таратор, манджи, супи. Сутрин я водя след закуската, защото не искам да закусва там. Следобедната, която обикновено е филия не я яде, от което съм повече от довлна  Crossing Arms

# 100
  • Мнения: 2 722
Нашата градина от днес е в ефективна безсрочна стачка, но щом съм мъм форума, значи се справям с двата дребосъка накуп.

Учудва ме писаното от  Мамими
Никой не ми казва нищо,не мога да разбера и от него какво се е случило,напикал ли се е ,в мивката ли е влизал...Пълна тайна!Довечера ще питам лелката,пък дано да се сети,че от вчера до днес е много време! Rolling Eyes Laughing

На нас ни доклавдват всичко дума по дума. Поне на мен, де. Или съм им взела страха  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,а коя е госпожата,която е крещяла?Или поне как изглежда?В сборната група се изредиха точно 6 ,все от различни групи.

Ние в една градина ли сме? 12 ОДЗ?

И аз се надявах да прояде покрай другите деца, но засега резултат няма. Яде само хляб и ако има нещо сладко за следобедна закуска(не плод, и с тях сме скарани) Като се върне в къщи е гладна обикновено.

И Калина яде само, ако има нещо сладичко  Rolling Eyes Като се върне в къщи изяжда огромни количества храна - чак ме е страх да не й стане тежко и я спирам в един момент. Предполагам, че е от стрес и по-нататък ще се нормализира поне донякъде храненето им.

# 102
  • София
  • Мнения: 9 864
Мими беше така с храненето първите две седмици.Ядеше като невидяла Laughing-закусваше и у дома,и после в градината.Но вече не.Там по нейни думи,а и по думите на персонала си хапва доста добре.
Аз обаче имам следни проблем-Мими стана неконтролируема като си дойде следобяда у дома.Просто не мога да си позная детето.Тя винаги е била палава,но послушна,не ми е правила сцени,не ми се е налагало често да викам..въобще едно сладко детенце.а се превърна в  Crazy-с една дума ме прави луда.Нервничи,не знае какво иска,като реши нещо просто не може да отстъпи...страшна работа.а в градината казват,че си е точно такава,каквато си беше и преди-заиграва се,не им създава никакви проблеми.Чудя се период ли е,какво е?!

# 103
  • Мнения: 2 722
Валенцето - спокойно, период е - някои го обясняват с това, че цял ден в градината слуша и вечер разтоварва у дома, други казват, че така ни наказват за това че сме ги отделили от нас, но кой каквото и да казва - важното е, че отминава  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз обаче имам следни проблем-Мими стана неконтролируема като си дойде следобяда у дома.Просто не мога да си позная детето.Тя винаги е била палава,но послушна,не ми е правила сцени,не ми се е налагало често да викам..въобще едно сладко детенце.а се превърна в  Crazy-с една дума ме прави луда.Нервничи,не знае какво иска,като реши нещо просто не може да отстъпи...страшна работа.а в градината казват,че си е точно такава,каквато си беше и преди-заиграва се,не им създава никакви проблеми.Чудя се период ли е,какво е?!

Същата история е и при нас. В началото беше адски крива и плачеше и хленчеше за всичко, после не даваше на никой да разговаря с мен и тя самата не искаше да се отделя от мен, а вчера пък бесня и дивя из къщи. Тя по принцип е много палава, ама вчера направо ни скри шапките... Shocked
Явно е някакъв адаптационен период. Старая се да бъда много търпелива...

Общи условия

Активация на акаунт