До какава възраст децата ви бяха с памперс?

  • 4 676
  • 131
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 014
До година и девет-десет месеца.

# 76
  • Мнения: 27 524
Оставам с впечатление,че напоследък децата са до по-късна възраст с памперси.А може би греша... newsm78

Не грешиш. Така е. И така е правилното, щом позволява напредъкът  Grinning
Ако трябваше да пера пелени от плат, да гладя и да се изрива дупето му, сигурно щях да правя всичко възможно както едно време, за да тръгне на гърне по-рано. Но сега не е така, слава Богу. Гласувах с 2,5 години, защото е на 2 и един месец, но честно казано преди 3 годинки няма да се тормозя - и себе си, и него  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 641
1г и 10 месеца, гласувах с "2 години", дневен и два дни по-късно сама свали нощния.

# 78
  • Мнения: 1 503
Блонди-От памперси също се изрива дупето.Точно преди да махнем памперса бяхме се изринали с формата му Sad!

На 1г.  и 1м свалих дневния,2 седмици по-касно този на обедния сън,а след още 2 нощния.Все още има инциденти.Както през деня,така и вечер,но аз памперс отново не слагам.Ако иска да казва като му се чишка,ако иска да се напикава Naughty

Гласувах с първа опция

П.П.А не трябва ли да има и опция за по-ранни месеци newsm78,защото съм чувала и за такива случаи

# 79
  • Мнения: 459
На 1 г. и 10 м. махнах и дневния и нощния. Тя всъщност започна да се събужда със сух пампрес и реших да започна приучване към гърне. За една седмица успях.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 163
на година и 5 месеца се научихме за една седмица точно

# 81
  • Мнения: 1 449
Голямата ми дъщеря беше почти без памперс Simple Smile. Свикна да е суха, естествено, много рано - около годинката.
За сметка н това със сина ми(големия) имах много ядове с акането, след като махнах памперса на почти 3г
Благополучно се развиха нещата с малкия ми син, на 2г 6м. Още е с нощен памперс.

# 82
  • Мнения: 5 250
На 1 г. 9-10 м. вече беше без дневен памперс. А дни преди да навърши 2 г. махнах и нощния.

# 83
  • Мнения: 2 784
На две и пет месеца махнахме дневния памперс, месец по-късно и нощния. Като изключим първите два дни, когато перях нон-стоп, да сме имали 3-4 инцидента, не повече.

# 84
  • Мнения: 1 520
Ами до 3, и малко над 3 даже.

Обаче не поради желанието ми, а защото просто много трудно се научи.
Даже странното при нас е, че нощния го отказахме по-бързо, т.е. той си оставаше сух, но през деня - нито казваше, нито мъцваше, чак като свърши работа.
Още от по-рано бях почнала да го отучвам, лятото, по гащи, нали като му е некомфортно, един, два пъти, ще се научи. Нищо, хич и не му беше некомфортно.

Тръгна на градина без памперс, аз предупредих каква е ситуацията и те на втората седмица ми казаха да го водя със, пък те ще подсещат.
Все пак след тръгването на градина бързо го свалихме - има няма месец, месец и нещо.

Но моето дете се оказа много трудно на възприемане на това, и до днес имаме инциденти по голяма нужда. По малка - не, айде, почти не. Но по голяма - аз си го познавам вече кога ще върши работа и го приклещвам - на морето даже си вършеше работата на тоалетната, вкъщи на гърнето. Но сам да се сети да седне, или дори да каже - не. Даже започвам да се притеснявам за което - все пак е вече на 4 г.

Не съм вярвала, че има така трудни деца за това, но ето - моето се оказа такова.

Едно приятелче, бяха още по-малки, след две сваляния и показвания от майка му как на тоалетната се пишка - се научи. А беше и по-малък от Теди. А при Теди това си беше мисия невъзможна.

# 85
  • Мнения: 872
На 2 г. и 9 месеца дневния, след месец нощния.

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
на 2г и 3-4 месеца, сама поиска да пишка в гърнето. Преди това имахме неуспешни опити да я учим.

# 87
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Синът ми е на 3г. и нощем му слагам памперс.Вечер преди заспиване пие много мляко и понякога не може да устиска до сутринта.

# 88
  • Мнения: 2 910
На 2г.и 3м. махнах дневният памперс, 3-4м. по- късно и обедният, но нощният все още не мога.Сега през летните месеци направих опит, но тя се напишква по 2-3-4 пъти и преди 1 седмица отново сложих памперса. Догодина пак ще пробвам.

# 89
  • Мнения: 2 220
На 1г. и 10 м. махнахме за 2-3 дни и дневния, и нощния памперс.

Общи условия

Активация на акаунт