Микроцефалия

  • 97 524
  • 526
  •   1
Отговори
# 495
  • гр. София
  • Мнения: 44
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала, но и вие не сте.

Първо да ви кажа, че от центъра за който ви писах са много доволни, виждам как водят децата си, и когато има как питам, но ние не можем да си го позволим за сега.

Отдавна се каним да заведем Малката на Хомеопат, но след като и увредиха Черния Дроб с Конвулекса, се принудихме.

По-човешко отношение не бях видяла, до сега. Потвърдиха се съмненията ми, че всичките ни проблеми са в следствие от Ваксините.
Дадоха ни лечение, и въпреки че още пие Конвулекс, който мн.мн. бавно намаляваме казаха да пие по 10-ет капсули Афа на ден, ако можем да си ги позволим.
Детето върви бавно, но по-добре бавно към подобрение. От 12 - 12 тестови картинки, но за сега пасивен речник, което било супер важно. Хомеопатката беше очудена от противоречивите ни Епикризи, написани сигурно заради кл.пътеки, или защото не са открили причините за Гърчовете, Микроцефалията, и оттам Забавянето в Развитието.
По добре се храним, вече няма позиви за повръщане при първите хапки, и бавно-бавно ходи за ръчичка, и с помощ качва стъпала. Това е за сега. Желая ви Надежда, Търпение и Късмет.

# 496
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Идн,много се радвам че напредва детето ти, това е най-важното Hug
 И Боян напредва по малко ,сега от пасивен се опитвам да направим активен речника за картинките и да ги назовава, но още само 2-3 може.
 Главата ни хич не расте обаче Confused
 Мисля че причините за Микроцефалията при всички деца са неизвестни, те с ваксините връзка нямат. Може би има връзка между ваксини и Епилепсията. Аз затова се страхувам да го ваксинирам.
 Не се предоверявай много на хомеопати, доброто отношение е хубаво нещо, но не винаги има достатъчно компетентност. Внимавай с намаляването на лекарствата, водораслите  не могат  да ги заместят в никакъв случай!
  А Афата и аз я давам, но 10 капсули са доста ,ако наистина ще даваш такова количество,по -добре се регистрирай като дистрибутор ,ще ти излизат много по-ефтино. Сега предполагам че от хомеопатката ги купуваш  Wink.
 

# 497
  • Мнения: 86
orhid, от къде поръчваш АФА и на каква цена? От колко време го пиете и забелязваш ли промяна? Напоследък много се говори за зелените водорасли.
 

# 498
  • гр. София
  • Мнения: 44
Идн,много се радвам че напредва детето ти, това е най-важното :hug
Не се предоверявай много на хомеопати, доброто отношение е хубаво нещо, но не винаги има достатъчно компетентност.

Никой нищо не ни е обеснявал за Микроцефалията. Никой не и мери главата от тогава.
За Афата ни каза едно мамче от физиотерапията, на която детето и също пие конвулекс, хомеопатката само препоръча по-висока доза от Афата и каза, че е храна за мозъка, стимулира отделянето на стволови клетки. И и е предписала "средства" за да заздравим и вкараме в норма черния дроб, да предпазва от гърчове и да преодолееме психо-моторната "задръжка".
Аз си я копувам сама Афата. А гърчовете ги получаваше 20-тина дни след ваксинацийте детето. Първия беше на 1 год. и 1м. и от тогава се забеляза изоставане в развитието и престана да и расте главата. Но ще я измеря още днес пак.

# 499
  • гр. София
  • Мнения: 44
orhid, от къде поръчваш АФА и на каква цена? От колко време го пиете и забелязваш ли промяна? Напоследък много се говори за зелените водорасли.

Ще отговоря и аз на това питане.
Напиши Аква Сорс в Гугъл и АФА и ще разбереш.
Още след Седмица се забеляза голяма разлика, в погледа в поведениета в желанията за движение. А в началото пиехме по две капсули, после по 4-и, сега по 10. Само че вече го даваме на прах, не на капсули. Изчислихме колко е количеството за 10.
Всички казват, че има голяма и положителна промяна. Напоследък намаляваме и конвулекса, но няма как, никой не може да живее без Черен Дроб.

# 500
  • Мнения: 779
Ей хора, как сте ? Не пишете вече..Дано дечицата Ви са добре!!!! Hug Hug HugПрегръщам Ви всички!

# 501
  • Мнения: 86
Здравейте!
 Твърдо реших да започнем да пием зелени водорасли, но изпаднах в затруднение.Не мога да реша, какво да поръчам. Има на капсули, прах и капки. Кое е за предпочитане?
idn, кой ви определи дневната доза? На описанието пише до 4 капсули на ден.

zlatina_ZZ и ние те прегръщаме  Hug

Лек и слънчев ден изпълнен с много усмивки!

# 502
  • гр. София
  • Мнения: 44
Здравейте!
 Твърдо реших да започнем да пием зелени водорасли, но изпаднах в затруднение.Не мога да реша, какво да поръчам. Има на капсули, прах и капки. Кое е за предпочитане?
idn, кой ви определи дневната доза? На описанието пише до 4 капсули на ден.

zlatina_ZZ и ние те прегръщаме  Hug

Лек и слънчев ден изпълнен с много усмивки!

Хомеопатката при която ходим. Но се започва от 2,4,6,8,10 така ние направихме. Взимам го на прах, че излиза с 10-ина лева по-евтино. 10 се равнявят на две мерителни лъжички на на пъти до 16- 17часа. Но в началото ги взимах на капсули, който разтваряхме в Коластрата.

# 503
  • гр. София
  • Мнения: 44
                          Здравейте момчета, приемете поздрави послучай новата година.





Искам да ви препоръчам, ако не сте пробвали диетата без глутен и без казеин. Ние сме доволни.
Желая ви късмет и щастие.

# 504
  • гр. София
  • Мнения: 44
дари-k , здравей !

Сега забелязах снимката на ника ти. И искам да попитам, ако не се лъжа ви видях по ТВ с малката, дали ходихте в болницата в Израел, или не успяхте. Защото и нашето момиче го одобриха, но в писмото ставаше дума само за пари, пари, не ни писаха какво, как и за колко дена се прави. Дали е експериментално лечението, което провеждат, дали е одобрено от Световната Здравна Организация. Мисля да проверя и в министерството на Здравеопазването, но ако сте ходили най-добре ще можеш да ни ориентираш какво се случва там и дали има смисъл. Че парите не са малко, децата който имат нужда също, и затова да се събере сумата чрез медийте не е много сигурно.

Ако някой друг е ходил с детето си до Израел, моля да сподели мнение. Може и на лични. Може и да се срещнем да поговорим.
Благодаря предварително за всяка информация.

Всичко най-добро Ви желая и да не губиме надежда, за нашите деца.
Ние скоро, може би ще правим Прощапулник, чакаме само малката да стане по-уверена и стабилна в ходенето.

# 505
  • Мнения: 4 746
Здравейте момичета.
Имам син на 2 м и 15 дни. Роден е секцио. На втората консултация педиатъра ми каза да отидем на ТФЕ, но спомена само, че детето имало странна форма на главата. Тогава не знаех какво иска да ми каже с това. На 18.02 отидохме на ехография. Неонатолога каза, че за сега всичко е ок с малки изключения, които били характерни за тази възраст. Спомена микроцефалия, но нищо по- конкретно. Каза след месец да отидем на контролна ТФЕ. Тогава не попитах какво е това микроцефалия, но сега като прочетох какво е много се притесних. В кой месец може да се диагностицира това заболяване? Малкото нарастване на главата ли показва дали детето има микроцефалия?
бяхме на транс фонталела ехография. Ето и резултата: "Правилно гариране. ihs 6,7 Леко дилат. пр. рога на lat. venrt. Нехомогенна хиперехогенност в перивенттрик. пространство, Хомогенни таламуси, pl. mn dex et sin леко разширени. Заключение минимални изменения в ехо образа, глава 38 мм, фонтанела 3/3. Контролна ТФЕ след 1 месец. Лекарката ни обясни, че Йоан е голям шишо, бузан и има голямо лице, а главата му е малка. отклоненията били в норма и за това препоръча да дойдем след месец.
Храни се добре, на два месеца беше 6 кг /изписан 3300 гр/ и 58 см /при раждане 52 см/.
Снимката е правена преди около 2 седмици.

Последна редакция: ср, 29 яну 2014, 03:33 от MuJIuHka

# 506
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей, не бързай да се притесняваш излишно. Трябва да се мери главата няколко месеца в динамика, за да има основание за нещо повече.
Колко см му беше главата при раждането , на 1 м и на 2м?
На ТФЕ , доколкото разбирам, пише за лека дилатация, което не е чак необичайно за малко бебе. Затова и се прави контролна ТФЕ.

# 507
  • Мнения: 4 746
Роди се с обиколка на главата 35 см, през първия месец беше 37, а втория 38 см.

# 508
  • Бургас
  • Мнения: 959
Явно заради малкото нарастване между 1 и 2 месец е изказал опасения, но това е притеснително само ако продължи тенденцията. Може сега да дръпне, пък  Simple Smile
 Hug

# 509
  • Мнения: 4 746
Днес бяхме на консултация. Главата е 39 см, а гърдите 42 см. Притеснително ли е, че има такава голяма разлика в полза на гърдите? На другите бебчета главата е около 40-41 см и гърдите и те са горе долу толкова. В края на седмицата сме на контролна ТФЕ и се моля да покаже, че всичко е наред  Praynig
А това е нарастването на главата и гърдите до сега: глава при раждане 35 см, първи месец 36,5 см, втори 37,5 см и трети 39 см. Гърдите не помня колко са при раждането и първия месец. Имам само за втори 39 см и трети 42 см.

Общи условия

Активация на акаунт