За ДЕКЕМВРИ всички сме готови - имаме си легълца и дрешки нови!

  • 11 802
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 280
Добро утро  Hug

Предложение за заглавие на нова тема /по Орешарски/:
"Всичко в ред сега да турим, че ДЕКЕМВРИ седенката си ще разтурим"
 Sunglasses
Супер е заглавието, ама седянката през декември няма да я разтурваме  Laughing само ще я преместим в '"отчетни- родени през 2007- декември"  Laughing а там ще е страшно вече  Laughing
Честито на младите родители и на малката Яна, да расте здраво и безгрижно дете   bouquet
Моя мъж само веднъж прочете на бебо една статия от вестник и това беше. Няма да го насилвам, аз нали му чета всеки ден Андерсеновите приказки, като се роди живот и здраве ,тате му ще му чете да свиква и с неговия глас.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 078
Сетих се,какво сънувах днес.Сънувах,че вече родих и почнах да прилагам ЕБХ към моето бебе.По едно време си викам:"Бреееей,един памперс не сме изхарчили днес,всепишка и ака в легенчето!Трябва да се похвал във форума!" По едно време кат'се загледах,а дИтето е голямо,колкото дъщеря ми,ходи,говори...Замислих се какъв такъв памперс след,като е толкова голям и се събудих. LaughingНо все пак ви се хваля Mr. Green

# 227
  • Мнения: 70
Добро утро Simple Smile

Добре дошла сред нас Гери Бери Simple Smile
Момичета благодаря ви за успокоителните слова bouquet , по-добре съм вече, пък и се порових вчера и видях че има и др. такива случаи и си износват Б до края. Някоя от вас не беше ли пратила този линк за изчисление на кг. спрямо седмицата или съм го чела на друго място, ето вижте: http://babymed.com/tools/ultrasound/third%5Ftrimester/#Results

За сега и аз не мога да потвърдя за срещата Sad, освен че здравословно не съм много добре, проблема е, че няма да има кой да гледа Алекс най-вероятно, нали правим ремонт и мъжа ми ще има работа. Утре ще знам със сигурност!
Ние също не сме купили още нищо за бебето, аз имам повечето неща от Алекс, ще трябва само шишета, стерилизатор и комплект за изписването да купя и разни други малки нещица, като козметика и прочие.

# 228
  • Мнения: 1
Добро утро  Grinning Виждам, че за срещата се оформя Мачу Пикчу за утре нали? Може ли някох да обясни местоположението Grinning

# 229
  • София
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен! HugЛеле,колко много сте изписали докато ме е нямало.Нямах нет и се чувствах ужасно SadЗа срещата потвърждавам,само кажете мястото.Със сигурност ли е Мачу Пикчу?Надявам се да е в центъра,защото съм от Люлин и ако е в Младост,Дружба и т.н няма да мога да  намеря заведението.Има ли мами от Люлин да си ударим една среща преди това и да отидем заедно?

# 230

Предложение за заглавие на нова тема /по Орешарски/:
"Всичко в ред сега да турим, че ДЕКЕМВРИ седенката си ще разтурим"
 Sunglasses
Супер. Мн.фейско. smile3521Добро утро на всички.Надявам се всички да сте като мен в добро настроение и заредени с оптимизъм въпреки навъсеното време. dance thumbsup

# 231
  • Мнения: 127
Добро утро,мами!Ех,толкова ви завиждам,че си спретвате срещичка!Сигурна съм,че страхотно ще си изкарате,останалите ще чакаме да разказвате после и да качите и снимки!
 Добре дошла на Гери Бери!
 И аз още нищо не съм купувала за бебка,нещата които имам са ми подаръци от майката на мъжа ми.Смятам в края на месеца да пазарувам,най вероятно дрешките и бельото ще са от Вис Виталис.Преди време бях там да разгледам,много са им добри цените,а приятелки,които пазаруват от там,ми казаха,че и качеството им е добро,не се свиват или разтягат при пране нещата,та така.И в София знам,че има Вис Виталис,някъде в центъра.
  Скорпиа,аз си капарирах тази количка,и то точно този десен,светлия,видях я наживо и направо се влюбих в нея!Според мен си заслужава,дори и на старо,все пак е само 6 месеца ползвана.Особено ако познаваш хората и знаеш как са я ползвали,в смисъл дали е достатъчно запазена...Аз се навих да дам 700 лв за нея,макар че никакво намерение нямах първоначално толкова скъпа количка да купуваме!Но е пълен комплект,с кош и кошница за кола,и всякакви покривала,дъждобрани и комарници!
  Момичета,и аз се чудя с какво да изписваме бебето.В крайна сметка отгоре ще е закачулено с дебело одеало или пелена,та отдолу се чудя има ли значение с какви дрехи е?Още повече,че новородено на няколко дена-ами то е едно такова малко,мекичко и отпуснато,та не мога да си представя да го облека в някакви дрешки"по така",гъзарски или пичовски.А и толкова малки едва ли има.Та си мисля -бельо-боди и ританки,отгоре гащеризонче,плюшено някакво,шапчица и ръкавички,пеленка,и накрая одеалото.Дали става така?

# 232
  • Мнения: 42
Добро утро!  Hug


Предложение за заглавие на нова тема /по Орешарски/:
"Всичко в ред сега да турим, че ДЕКЕМВРИ седенката си ще разтурим"
 Sunglasses

Много актуално предложение  newsm10 smile3521

А предложението за Мачу Пикчу предложението е супер, само някоя ако може да ме ориентира с паркирането! Confused

# 233
  • Мнения: 2 641
привет Simple Smile

доколото знам 3-та степен на плацентата е последната степен на зрялост след което настъпва раждане. миналия път бях така в 9 месец.

Амадис радвам се че писа, че се бях запретеснила за теб и по q-to не те виждах  Hug

мамо Прас вярвай ми че съм в състояние в момента да танцувам виенски валс. корема ми е малък и ако мина леко по в дясно на партньора ми ще се справим идеално  Peace все пак при предната бременност танцувах само с даскала ми по танци /много е добър в стандарта/ и не бих рискувала с друг при воденето  Grinning а пък ако наистина имате желание аз ходя и сега при него и там танцуват само големи хора като нас и има и свободни мъже даже чат пат  Mr. Green

ако някоя знае къде мога да се запиша на народни танци да казва. искам състава да е сериозен и даже професионален и да тренирам с тях от февруари - март месец. по този повод имаше едни японки които са започнали на 40, 50 да тренират и към 60 танцуваха така български хора че направо се впечатлих.

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Мисля.че степените на зрялост на плацентите са четири!Лекаря.като прецени.че и отслабва функцията следва раждането .

# 235
  • София
  • Мнения: 2 849
Добро утро, момичета! Пак сте изписали цели фермани! Mr. Green

Така. Подред.

Скорпиа, не бих дала 450 лв. за количка на старо.  Naughty Освен това от опит бих казала, че двойните дръжки са доста неудобни. Въобще те въртят ли се?

За "Мачу Пикчу" съм навита. Но имайте предвид, че обикновено обслужването е малко бавничко. ВИП стаите са отделни, но дали ще е удобно 20 бременни да седнем на 15 места предвид габаритите ни? newsm78

За дрехите - наистина е лудост да се купуват скъпи неща за бебе, което ще ги израсте за 3 месеца, пък и само си лежи, нито ще ги протрие, нито ще ги изхаби. В "Штъркел" цените са повече от нормални, а от опит ви гарантирам, че по-скъпите дрешки не са по-качествени. Пък и все пак бебето няма да векува с тях! Peace

Ако се сетя още нещо - ще ви пиша. Ей, много поучителна съм станала, бре! hahaha

# 236
  • София
  • Мнения: 210
За срещата - както и да го погледнем, мисля че никъде няма да се настаним съвсем удобно 20 мами.  Остава въпроса с капарото - аз няма как да мръдна от вкъщи, а мъжо го пратиха спешно до Варна и рече, че най-рано в 10 вечерта ще може да мине оттам да капарира. Ако някой има финансовата и физическа възможност да го направи по-рано нека да каже.
Между другото много мами зачезнаха - Муниека не пише от няколко дни, Джи-Бейби я няма, Калинучия продължава да не се обажда. Надявам се, че само ги мързи да пишат и днес или утре ще влязат, за да се информират за сбирката.

# 237
  • София
  • Мнения: 2 849
За срещата - както и да го погледнем, мисля че никъде няма да се настаним съвсем удобно 20 мами. 

Така е по принцип, но все пак едно е да има 20 места за 20 мами, а друго 15 места за 20 мами. Това имах предвид! Tired

# 238
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Привет Декемврийки!  Hug
И днес май ще е  мрачно, а и може да завали.
Мамчета от Варна, нали срещата си остава за 18 ч. Хепи на входа на Морската?
Да споделя какво ми се случи вчера. От няколко дни забелязах, че пръстите на ръцета са ми отекли. Опитах се да сваля пръстените, но не успях, дори със сапун. Та вчера татито ми ги сряза със едни специални клещи. Та така, ако някой ми беше казал по-рано, да ги махна или поне да ги преместя нямаше да ми се наложи да изживея вчерашното изпитание. Сега определено ми е по-добре, но сигурно ще минат няколко дни, докато изчезнат следите от врязалите се пръстени.
При вас отичат ли ви ръцете или само краката.
Приятен ден!

# 239
  • Мнения: 3 078
Благодаря на всички мамета за отговорите по моите питания.. Аз днес съм решила да ида да видя на живо тая количка и всъщност удобна ли е, не е ли... Пък ако се окаже добра, тогава ще се позамисля направо за нова..
Вчера гледах в един магазин примерно Cangaroo и ми се сториха ужасни.. От един промазан шлиферен плат... Sick

п.п. А тая среща.. Да взема и аз да се дотътрузя най-накрая.. То все с работа да се оправдавам - не върви..  Joy

При вас отичат ли ви ръцете или само краката.

И на мен ръцете и краката ми отичат или по-скоро се надуват.. Оток има, когато си забиеш пръста и ти остане вдлъбнатина.. А това е опасно.. Може да говори за наличието на повишен албумин!!!

Общи условия

Активация на акаунт