На ръба на нервна криза

  • 6 844
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
На добрия човек всички му се качват на главата. Я се вземи в ръце и яхни метлата, ще видиш как ще омекнат всички.
И аз съм на това мнение.
Колкото си по-люта и недостъпна, толкова повече се мазнят хората.

# 16
  • Мнения: 1 195
Simple Smile много ми е познато Simple Smile
и аз живеч далече и майка ми доста често преди ми мърмореше на ако си по-близо щеше да ти е по-добре, от пусти инат отиде на другия край на Бг..........
Един ден ми писна и съвсем категорично и казах че това си е моя избор и няма повече да я слушам и изатворих телефона не и се обаждах няколко дни и после тя дама ме потърси. Слава богу че поне харесва много зет си:) само разтоянието е проблем при нас.
Но определено трябва да се вземеш в ръце майка ти те манипулира жестоко. Като е в твоя дом ще се съобразява с твоите условия, ако не прав и път. Не може цял живот да удисваш на всички. Така ти се качват на главата.

# 17
  • Мнения: 505
Имах такава майка. Почина от рак преди 6 години. Аз и до днес съм адски услужлива, винаги мисля първо за другите, после за себе си. И все за нещо съм виновна. Аз нямам деца и семейството ми е нетрадиционно, докато майка беше жива, не се събрах с никого. Сестра ми се ожени и картинката беше трагична. Майка никога не помагаше, винаги имаше за какво да критикува и беше обявила дори, че врачка й казала, че кака ми ще се разведе! Беше ревнива, беше нещастна, беше егоистична, направо я мразех. Ама й говорех - че е несправедлива, че ревнува, че е злобна. И тя се сърдеше много, ама чуваше. И се променяше. Постепенно взе да помага на кака за децата, омекна към мъжа й, за мен да не говорим - изобщо престанахме да се караме. Само към татко си остана обидена, сигурно нещо не са решили помежду си. Като се разболя, разбрах колко много я обичам. Като почина, беше нетърпимо болно. И сега съветвам от моята позиция - говори с майка си и нека ти се сърди. Няма нужда да я обиждаш, кажи й истината само, без да се палиш. Всеки човек се учи и тя също има шанс. Вероятно не си дава сметка за чувствата си и се повлича по грешен път несъзнателно. Няма право да ти разбива живота.

# 18
  • Мнения: 1 559
На добрия човек всички му се качват на главата. Я се вземи в ръце и яхни метлата, ще видиш как ще омекнат всички.
И аз съм на това мнение.
Колкото си по-люта и недостъпна, толкова повече се мазнят хората.

 PeaceАбсолютно подкрепям.Покажи и червен светофар.... Naughty
Моята майка,никога,ама никога не ми се е месила...,нито ми е забранявала Heart Eyes...(добре че попаднах и на същата свекърва Laughing)
Но имах една съученичка,на която майка и беше страшен цербер #2gunfire..провали и живота..тя дискотека не е виждала..живэ в някакъв неин свят Crazy,малко не е наред момичето.комплексирана,приятел дори си няма ,та кво остава за семейство...абе родителите понякога могат да съсипят живота на децата си наистина Tired ooooh!.

# 19
оХ, казвам, ама няма напредък.


Трябва да има някакво генерално решение, ама какво е? Обичам я,но ми писна. ( надявам се един ден моите деца да нямат подобен проблем, защото ироничното е, че майка ми е страдала много от свекърва си, заради критики, а сега е същата ).

Напомняй и го всеки път, когато има нужда.

# 20
Благодаря на всички за разбирането и съветите. Наистина още в началото трябваше да й забраня да говори протви съприга ми, ама нали да пазя дипломатичност и да не се караме.
Опитвам през последните дни да й кажа какво мисля за някои неща: веднага изригва вулкан. И ме кара да се чувствам виновна. Вчера ми разправяше като умряла как съм щяла да плача за нея.  Confused Лошото е, че положението става по-зле с годините. Дано издържа, защото много често ми е идвало просто да прекъсна контакт. Мир и спокойствие ще настъпи....

Много се надявам да не се превърна в същата майка един ден....

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 88


Много се надявам да не се превърна в същата майка един ден....

Родителите никога не са напълно доволни от децата си. За тях винаги си оставаме деца. Важно е колко го показват и колко е намесата в живота им. Не одобрявам вмешателството в живота на когото и да е, дори и на порасналото ми дете. Едва ли и ти ще се превърнеш в такава майка, защото виждаш какъв е резултата.

# 22
  • Мнения: 22 887
Ужасна ситуация-между чуа и наковалнята.Момичетата са ти дали правилния съвет:не допускай майка ти да се меси в твоя живот,кажи й ,че я обичаш,но нямаш нужда да ти пренарежда отношенията и мирогледа.Сигурно ще се засегне в началото,но ще е по-добре и за двете ви.Имам приятелка,чиято майка успя да й съсите младините:пъро я разведе,сега не й дава възможност да възроди живота си.Постоянно я притиска и я кара да изпитва чувство на вина.Майката на моята приятелка е разведена отдавна и явно има непоносимост към мъже след развода,нещо оето се опитва да наслага и у моята приятелка.За мен това е абсурдно,недопустимо и егоистично:да се опитваш да съсипеш живота на детето си,явно говорим за омплекси и страхове.

# 23
  • София
  • Мнения: 397
Прочети за родителите -манипулатори,там имаше добри съвети за справяне.А защо не почнеш с нейните камъни...,как тя иска да те умори,да ти развали семейството,да ти отнеме щастието,как не те обича,щом ти прави проблеми,съсипва ти нервите и как ще плаче като умреш... JoyКакво значи,че споделяш всичко с мъжа ти-ми нали затова живееш с него,иначе щеше още да седиш до нейната пола и да споделяш с нея,но това ли е според нея най-доброто за теб?  #2gunfire

# 24
Аз определено такъв психически тормоз не мога да   newsm78изтърпя.Още на 3 ден бих й  купя билет и на рейса...

# 25
  • Мнения: 141
не застрашавай семейството и спокойствието си.Може много да я оби4аш,но я отсвирваш и толкова-тя е абсолютен егоист.Имам същото нещо на главата си и от многото болка и разо4арования,които ми е поднесла даже не мога да кажа,4е я оби4ам

# 26
  • Мнения: 676
Купувай й билет за автобусчето и довиждане. Преди това обаче й кажи в прав текст всичко, което мислиш. Не се карай, не повишавай тон, но бъди самоуверена и твърда в това, което казваш.
И не допускай никой да се бърка в отношенията ви.
Това трябва да й го заявиш много категорично.
Ще ти се сърди известно време, но през това време със сигурност ще се замисли какво е довело до такава остра реакция от твоя страна.
Оставиш ли нещата така - ще ти се качи на главата още повече.

# 27
  • Мнения: 804
 Моята майка е също много труден човек, все се опитвам да и казвам пряко какво мисля. От както се роди обаче дъщеря ми, тя се промени коренно, към хубаво. Много се занимава с детето, когато сме заедно и сякаш няма време да се занимава с мен Mr. Green Просто стана друг човек, каквото кажа за детето си, така го прави, не ми се меси как да я възпитавам, или просто много внимателно казва как тя смята за добре.
 Дали и при вас, с появата на нов член в семейството , няма да стане така? Wink Дано, пожелавам ти го!

# 28
Ох, момичета! По-зле става положението и вече не знам какво да правя. Съпругът ми и той е вече на ръба и се боя, че няма да е дълго преди той да си отвори устата. Днес цял ден съм работила като луда и се прибирам, тя не говори. Питам я какво е станало: не искала да говори. Разпитвам го него, че се беше прибрал по-рано, дали нещо не е казал. Тя не му казала дори добър ден. Той е поел изцяло готвене и чистене, и му се иска да му направи комплимент или поне малко оцени какво прави за мен. Тя нищо не помага. Аз й не чакам, ама поне да не се страхувам какво ще заваря като се прибера.

Всеки път, като си помисля: утре я качвам на автобуса и след това ми е криво. Ами ако нямаме друга среща? Ако се разделим по този начин скарани? И знам, че не съм права да си мисля тези неща, защото толкова ужасни думи изрече през последните месеци, че  Cry Най-ми е мъчно, като си помисля, че ако имам дете, ще бъде буря от нейна страна, защото ще прави коментари как трябва да се гледа дете. И след това изникват думите, които ми каза на няколко пъти: за да не бъде отгледано детето, както не трябва, няма да имаш деца.

 Cry Cry Cry 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ох, момичета! По-зле става положението и вече не знам какво да правя. Съпругът ми и той е вече на ръба и се боя, че няма да е дълго преди той да си отвори устата. Днес цял ден съм работила като луда и се прибирам, тя не говори. Питам я какво е станало: не искала да говори. Разпитвам го него, че се беше прибрал по-рано, дали нещо не е казал. Тя не му казала дори добър ден. Той е поел изцяло готвене и чистене, и му се иска да му направи комплимент или поне малко оцени какво прави за мен. Тя нищо не помага. Аз й не чакам, ама поне да не се страхувам какво ще заваря като се прибера.

Всеки път, като си помисля: утре я качвам на автобуса и след това ми е криво. Ами ако нямаме друга среща? Ако се разделим по този начин скарани? И знам, че не съм права да си мисля тези неща, защото толкова ужасни думи изрече през последните месеци, че  Cry Най-ми е мъчно, като си помисля, че ако имам дете, ще бъде буря от нейна страна, защото ще прави коментари как трябва да се гледа дете. И след това изникват думите, които ми каза на няколко пъти: за да не бъде отгледано детето, както не трябва, няма да имаш деца.

 Cry Cry Cry 

Момиче, взе ми се в ръце!
Ти си типична жертва на родител-манипулатор. Не мога да си представя една майка да говори последното написано от теб на дъщеря си! Ако нямате друга среща- така е било писано. Ти си имаш собствен живот! Вземи си го! Имаш си семейство- пази си го! Не разбирам хора като теб/без лоши чувства/. Майка, баща, сестра- всички отношения си имат етика и граници- това което описваш е извън тях дори и за моите силно привързани към родителите и семейството ми разбирания. Щом не поздравява съпругът ти- какво прави във вашата къща? Или уважава теб и респективно изборът и семейството ти- или да си заминава! Сложни са тези взаимоотношения, но в тях освен любов трябва да има и уважение и толерантност към личността срещу теб, не само недоволство и употребяване.
Говори открито с майка си за това какво в отношенията Ви те мъчи и не се подавай на манипулации! Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт