Бременна неомъжена!

  • 6 974
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 100
Това със закона вече ще се променя .Сега предстои промяна в семейния кодекс именно за тези ,които живеят на семейни начала,както отдавна вече е на Запад.Така че  децата ,чиито родители нямат брак няма да бъдат ощетявани по никакъв начин и ще имат равностойни права със останалите.
Да, в Унгария, в бланките на местата, касаещи семейното положение, си има специална категория за съжителството без брак, буквално преведено е "партньор в живота".

# 121
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм омъжена,но почти всичките ми приятелки с деца не са.Не виждам да има проблем,щом бащата дава името си и се грижи за детето.Това дали ще се ожените или не си е въпрос на личен избор Wink

# 122
  • Мнения: 3 478
Омъжена съм, но не виждамкакъв е проблема ако не си. Особено пък в днешно време. На моменти дори си мисля че може и да е по-добре така. Тук е масова практика и на никой не му прави впечатление, нито пък вреди на някого, освен ако бащата не иска да издържа детето.

# 123
  • Мнения: 313
И аз не съм омъжена, но и не изпитвам нужда от това. С таткото сме заедно и сме много щастливи. Не мисля, че един подпис ще направи нещата по-различни или по-сигурни. Ако той иска да е с вас ще бъде, независимо дали сте официално обвързани. Смятам, че детето е много по-силна връзка. Успех   bouquet

# 124
  • Мнения: 270
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes

# 125
  • Мнения: 58
С моя партньор също не сме женени....Смятаме, че един подпис не прави семейство....А и бебчето е много по здрава връска.... Hug

# 126
  • Мнения: 297
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии. Иначе - не, има много такива случаи. Но аз лично мисля, че ако двама души са решили да живеят заедно като семейство и ако си вярват достатъчно, нормално е да подпишат и да са семейство и по закон. Аз съм омъжена и се гордея, че мога да кажа - аз имам семейство, ние сме семейство Атанасови и т.н. Щом съм избрала да живея с човека до мен, то аз нямам намерение да се разделям с него, защо да не съм омъжена!? Двама души се събират не за да се разделят, респективно развеждат. Но това си е личен избор. Много е хубаво това, че сте решили да имате дете. Стискам палци да имате щастлив съвместен живот!

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И ние нямаме брак, но за сметка на това си живеем щастливо така вече 7 години.  Grinning
Детето си расте в радост и разбирателство и го даряваме с цялата си любов. Не виждам какъв проблем би имало за него това, че не сме женени официално. А и винаги можеш да се омъжиш за таткото, решавате, подписвате, вдигате сватба и вече сте законни съпрузи.  Wink

# 128
  • София
  • Мнения: 672
Омъжена съм!

Но има много такива двойки и случай така, че системата е отработена за детето и няма от какво да се притесняваш!

# 129
  • Мнения: 1 080
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
щом не искаш да се видиш в бяла рокля!!!!!!!!
все пак е хубаво в едно семейство да има снимки от сватбата - нали така.
Абе хора - това са традиции, ама ваша си работа нама да ви се меся.
в повечето случаи май мъжете се дърпат за сватба и не искат, ама ако ти си убедена, че това е най - доброто за детето и за теб - направете го, ако ли не - всичко е ОК - живеем в свободни времена и всеки си решава.

# 130
  • Мнения: 1 100
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии.
С брак също може да имате различни фамилии с детето. Аз, например, запазих своята фамилия след брака, не ми се искаше да се отричам от семейството си - така възприемам отказа от фамилията на баща ми. За фамилия на детето избрахме тази на съпруга ми, но можеше да бъда както моята, така и комбинация от фамилиите на двамата. Вероятно и в БГ има такава възможност, но по традиция всички си избират фамилията на съпруга за своя и на децата.

# 131
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз не съм омъжена, но детето ми носи името на бащата и има всички полагащи му се права. Не виждам никакъв проблем в това, че не съм се подписвала.
 Ако детето е записано на името на бащата, то има право на всичко което се полага и на дете родено след сключен брак!

# 132
# 133
  • Мнения: 406
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
щом не искаш да се видиш в бяла рокля!!!!!!!!
все пак е хубаво в едно семейство да има снимки от сватбата - нали така.
Абе хора - това са традиции, ама ваша си работа нама да ви се меся.
в повечето случаи май мъжете се дърпат за сватба и не искат, ама ако ти си убедена, че това е най - доброто за детето и за теб - направете го, ако ли не - всичко е ОК - живеем в свободни времена и всеки си решава.

          Не винаги причината е ,че човек "не иска".Понякога е и финансова. Naughty

# 134
  • Мнения: 169
Aз също не съм омъжена , ноооооооо сме много щастливо 4 членно семейство Hug

Общи условия

Активация на акаунт