За целувките и разглезването

  • 2 255
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 553
Абе, нека ви порастнат децата, живот и здраве и пак да си говорим Mr. Green
Е мойто като е пораснало... повечеот твойто ще ти кажа какво видях....
Децата не могта да се разглезят от това че са обичани, от това че са прегръщани...
децата се разглезват когато няма ясни правила които да се спазват последовятелно от родителите и едно нещо веднъж може веднъж не може според зависи дали родителя е на кеф или дали го мързи...
Затова детенце всеки път се инати  и надсоява до последно и с всички сили- защото не може да прецени дали този път ще мине или няма да мине.. това е за по-големи деца
Мъчно  ми е да го кажа но за доста родители възпитанието се заключава в товада си направят живота по-лесен... и "възпитават" децата си как да им се пречкат най-малко, а не на това кое е правилно и кое не.. просто не искат да се затормозяват да са последователни... по същата причина най-лесния и мързеливия начин да реагират на такива изпълнения на децата си е да ги игнорират... и наричат нова възпитание...
 newsm78 newsm78 Joy

# 31
  • Мнения: 406
Разглезването е резултат от цялостното отношение към детето, не само от целувките. Аз не мога да си представя как една майка ще чака детето да заспи, за да го погали или прегърне  #Crazy
         
Това звучи като темата`Хигиенично ли е да си целувате децата?` dohЦелувам ги и ги глезя постоянно. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 401
Глупости на търкалета. Кажи на твоята позната да почете малко книжки, а не да слуша съветите на прабаба си.

# 33
  • Мнения: 1 098
Никога няма да спра да целувам, прегръщам детето си, както и да му повтарям, че го обичам. Не смятам, че това би го разглезило. Всеки сам избира своят начин на възпитание. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 686
Това звучи като темата`Хигиенично ли е да си целувате децата?` dohЦелувам ги и ги глезя постоянно. Heart Eyes

 Peace И аз се присетих за тази тема  Laughing Както и в онази тема, така и тук ще подкрепя мнението, че целувките на мама НЕ вредят нито във физически, нито в психологически план на детето. Тъкмо напротив!
Интересно ми е тези, които подкрепят мнението, че не бива да се целува детето - целувани ли са като малки? Обръщали ли са им внимание? Ако да - смятат ли, че това ги е разглезило или им е навредило?   Ако не - не мислят ли, че са ги лишили от нещо, което се полага на всяко дете? 

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
НЕ съм съгласна. Прекалено обобщаваш Peace

Досега при всяка реплика обръщаш внимание, че на другите майки са им малки децата. Е, сега си в обратното положение, защото, ако съдя по публикуваната възраст на твоите деца, те са много по-малки от моите (моите са на 7 и 8 години). Така, че, бия те по точки.
Сега за гушкането и негушкането, вниманието и тръшкането. Сама съм се занимавала с децата дълго време, разхождала съм ги сама, пазарувала съм с тях, правила съм големи градски преходи. Но, истерии на тръшкащи се и ревящи деца по улицата не съм имала. Опитвала съм се да им говоря, да им обяснявам какво трябва да направим, че като се върнем вкъщи ще си починат и ще си поиграят без да ги закачам, и всякакви от сорта. Целувам ги и ги прегръщам при всеки удобен момент. Сърце не ми дава да ги оставя да реват, още повече като малки, и дори и когато съм много ядосана.
Не са разглезени, а са спокойни деца, чувстващи увереността на обичаните деца. Досега не сме имали проблеми с поведението на публични места или на гости.
Когато децата са оставени да се тръшкат те не се чувстват по-обичани, а по-пренебрегнати. И точно много от пренебрегваните деца после пълнят кабинетите на психолозите или имат други проблеми в живота си.

# 36
Това,че децата трябвало да се целуват само докъто спят е най-голямата глупост която съм чувала някога!
Едно дете трябва да усеща,че е обичано!
Та по темата,постоянно целувам и гушкам Анелия и спяща и будна

# 37
  • Мнения: 27 524
Няма връзка между тези неща. Целувките, не-то и възпитанието са отделно.
Аз сина си го целувам, мачкам, хапя и тормозя  поне по 300 пъти дневно  Mr. Green

# 38
  • Мнения: X
Имаше една тема преди време, дали често си казваме, че се обичаме. Оказа се, че почти всички рядко или почти никога не си казват това с родителите си. Точно това поколение, което толкова е възпитавано да не си разглезва децата, да не ги целува, а това да каже "Обичам те", е едва л и не чуждоземска изгъзица. И какво се получава накрая? Хора, които живеят нещастни, непогалени, нецелунати, страхуващи се и срамуващи се от чувствата си. Семейства, в които да покзаваш обичта си се е превърнало в нещо неловко и сконфузно...

Е, мерси! Аз моето дете не искам да го отгледам така. Да не говорим, че разглезването е липса на последователност и правила при възпитанието, а гушкането и целуването са неща, жизнено необходими за развитието на детето и чувството му за щастие. Това е все едно да поискате да се гушнете в съпруга си и той да се прави, че не ви забелязва. И това студено отношение да го получавате всеки ден. Аз лично бих се чувствала крайно нещастна. А едно дете как да обясни, че е нещастно и страда, защото някой се страхува да го погали и целуне?  newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Постоянно го целувам и прегръщам.Обяснявам му че е най-умното дете на света,най-послушното,най-доброто.Но в момента когато започне да се тръшка и ляга по земята от инат го оставям там,да се успокои.Много го обичам,но не мога да си позволя да го оставя да ми се качи на главата

# 40
  • София
  • Мнения: 408
Не мисля,че точно целувките и прегръдките разглезват едно дете.Според мен е добре детето да усеща обичта на родителите си! Hug

# 41
  • Мнения: 753
Не мога да си представя че няма да прегръщам и целувам детето си...той толкова обича да бъде гушкан и сам търси прегръдката на хората които харесва....когато се инати заявявам че не прави никакво впечатление това което прави и той за секунди спира....но да не го прегръщам няма да издържа

# 42
  • Варна
  • Мнения: 72
Ами да се включа и аз.Според мен няма по сигурно място от прегръдката на мама.Сина ми е малък но имам дъщеря на 16год. която все още обича мама да я гушне и целуне.Аз съм на 34 год. преди 3 год. почина майка ми и последният спомен който ми остана от нея е вечерта как седейки пред телевизора аз се сгуших в нея,тази прегръдка и сега ме топли и в по трудни моменти кото че ли я усещам и ме успокоява и ми дава сили.

# 43
  • Мнения: 1 672
една майка сама определя границите.Ти ще разбереш кога да успокояваш детето и кога то прави на инат. Peace
  Peace

# 44
  • Мнения: 4 621
Не мисля,че точно целувките и прегръдките разглезват едно дете.Според мен е добре детето да усеща обичта на родителите си! Hug
Peace

Общи условия

Активация на акаунт