бебета с много 'родни' езици

  • 9 095
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 214
3дравейте и от мен, отдавна не съм писала тук. При нас не се слу4ило ниЩо ново, Софиа си ра3бира и двата е3ика, не говори, но 3атова сме в фа3а на танцуване.

# 106
  • Мнения: 1 783
Подбутвам темата с един въпрос - тъй като сега сме с малкия в България и той общува основно на български, съм започнала да му чета малко и на руски и английски. Просто не искам да забравя, защото баща му не говори български и ще им е трудно да общуват. Дали греша? Дайте съвети, ако имате опит.

# 107
  • далечно
  • Мнения: 1 029
радвам се че побутна темата, Bistraz, че много се умълчахме. За съжаление нямам опит да помогна  Confused А с таткото колко време няма да общуват всекидевно та се притесняваш да не забрави руски (нали таткото ви беше руснак?)?

да използвам момента да пожелая Весела Коледа на всички и много щастливи моменти с многоезичковците  Hug   bouquet ! Да са ни здрави и да ни радват с все повече езикови умения  Grinning.

Ние утре летим за София, а след Нова Година потегляме на ски, та ще има солидна пауза от мен

# 108
  • Мнения: 1 783
Ами за съжаление много време няма да сме заедно - 1,5-2 години. Ще се виждаме естествено, но за кратко, нали знаете, какви са американските отпуски -2-3 седмици на година, за нищо не стигат, пък и да летим напред-назад пак не става, билетите са скъпи. Планираме време с руските баба и дядо, но въпреки всичко основния език си остава бг...

Приятна почивка Лорелай!
Весела Коледа на всички!

# 109
  • Мнения: 1 783
http://www.proz.com/forum/81

Това го видях в една друга тема. Дано да е полезно на някой тук!
Весели празници!

# 110
# 111
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси за линковете.

аз да се 'оплача' - Мартин си ломоти думички, ама все съкращения смешни на унгарски думи отркивам. Вярно че вкъщи говорим предимно на унгарски, ама аз към него винаги се обръщам на български. Естесвено без проблем ме разбира. Бяхме една седмица в БГ, после се върнахме в Италия и унгарските баба+дядо бяха на гости, а ние даже мръднахме без Мартин на ски. Та наистина му се събра шокова унгарска езикова вълна точно в период, когато се е отворил за бърборене...ама ревнувам малко  Embarassed За капак до края на януари ще отсъствам 2 пъти по една седмица и ми е криво че така българския го пропускаме към момента. А може и много да бързам, в мой си стил  Thinking

# 112
  • Мнения: 1 783
И аз така ревнувах в началото, ама сега е на вълна български и ми мина  Mr. Green даже съм се затревожила, как ще запази руския  Thinking Аз почнах да го превръщам на игра малко и мноооого четене.

Общи условия

Активация на акаунт