На 8 месеца е, а иска само пасирана храна

  • 1 920
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 069
И моето е същото. Не ме притеснява това. Само се дразня като ми заобясняват, че вече не "трябвало" да е пасирано, а еди кое си дете ядяло вече пържени картофи! #Crazy

Разбирам те напълно...
И аз искам да  #2gunfire по всички тези "доброжелателни" съвети как и какво да давам на детето.
Когато аз видя, че детето е готова за това, тогава ще му дам.А не да му натъпкват солети и разни хрупанки с неизяснен произход в устата!

# 46
  • Мнения: 29
И при нас това все още е проблем. Дави се от сиренето в попарата, от малките късчета месо в пюрето, но когато й дам хляб / малко парченце/ натопен в сока от салатата - дъвче и нормално преглъща. Ако и дам гризки, банан, кашкавал или сирене, но само ако аз отчупя малко парче, няма проблем дъвче и гълта. НОо щом дам нещо с лъжичка тя направо започва да гълта и съответно се дави. Педиатърката ми казва че има време ще се научи.

# 47
  • Мнения: 474
Не съм се притеснявала, а просто пасирах на много финно. В края на краищата няма човек непроял твърда храна, нали така?  Laughing Е, при моят син просто това стана доста по-късно. Сега е на 1г. и почти 3 м. и яде твърди бисквити, коричка и от моята чиния разни неща, но неговата манджа от кухнята трябва да е пасирана, иначе пак се дави.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Спокойно, няма ненаучил се. Синът ми от един месец прояде храна на частички (дори тема пусках тук), дотогава се давеше ужасно. Ами, пасирах си му без никакви угризения, всичко с времето си, не го мъчи детенцето, ще се научи. Wink

# 49
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И Виктор не може да дъвче по-големи частици и му се повдига - не виждам проблем, ще се научи с времето... Пасирам и така яде, не го мъча  Peace

Общи условия

Активация на акаунт