За или против избора на екип

  • 3 847
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 672
Никой няма излишни 700-800 лева. Но ако това е цената на твоето спокойствие и това ще те накара да си по-спокойна и уверена - майната им на парите! Те се изкарват за да се изхарчат!

Това е мое мнение - и 1800 бих дала за да съм спокойна, че лекаря който ме изражда знае какво прави Simple Smile

Успех Simple Smile

# 46
  • Мнения: 8 242
Против. И против всякакви заплащания.

# 47
  • Мнения: 317
Никой няма излишни 700-800 лева. Но ако това е цената на твоето спокойствие и това ще те накара да си по-спокойна и уверена - майната им на парите! Те се изкарват за да се изхарчат!

Това е мое мнение - и 1800 бих дала за да съм спокойна, че лекаря който ме изражда знае какво прави Simple Smile


Това е и моето мнение.

# 48
  • Мнения: 195
Първият път раждах без уговорка и съжалявам и до днес!!!
Сега при второто ми раждане си избрах лекар и всичко мина перфектно!!!
Съветът ми е: ДА, избери си екип- парите нямат значение, това събитие е веднъж,или два пъти в живота ти! Не мисля, че трябва да го оставиш на случайността! Peace
Успех и леко раждане ти желая! Praynig

# 49
  • Мнения: 96
Против!!! Раждах без избор на екип и допълнително плащане под масата и съм доволна.Обърнаха ми внимание и като цяло се чувствах специална.

# 50
  • Мнения: 589
Според мен, най-лошото е притеснението и ти в момента си го причиняваш с пълна сила като се чудиш дали-или.

Моят съвет е, решавай бързо и престани да го мислиш, защото като му дойде времето вместо да се концетрираш да си пазиш силите и да си спокойна, пак ще мислиш за това - не сбърках ли, правилният лекар ли избрах ...

Действай с положителна нагласа, раждането е един удивителен процес.

А, и още един съвет - в никакъв случай не се рови по сайтове, в които хората описват своите трудни раждания или още по-лошо - разсъжденията си на тема "лекарски грешки". Тук има една тема "Смешно ли е раждането" - нея ти я препоръчвам.


# 51
  • Мнения: 589
Против! И двете ги родих с екипа, който е на смяна. Специални благодарности на Д-р Лазарова и Д-р Арабаджийска от Св. София. Перфектна работа свършиха. Родих като по учебник! Приятелка си плати в друга болница, а доктора излезе в отпуск и я остави в ръцете на непознат, който не знаеше нищо за бременността и.

# 52
  • Мнения: 7 186
Аз раждах със секцио и в никакъв случай не бих се оставила в ръцете на кой да е.
Виж, нормалното раждане, ако върви гладко и безпроблемно, може и само от акушерката да се изведе.
Но при всички случаи съм на мнение, че е добре наоколо да има един кадърен лекар. Всичко става.

# 53
  • Мнения: 1 006
Аз съм ''За'' избор на екип.До последно се двоумях дали да не си платя на екип и реших,че няма смисъл да плащам.Но много сгреших,защото много грубо се държаха с мен в болницата,оставиха ме сама в пред родилна зала с почти пълно разкритие, и ако не бях започнала да викам за помощ,не ми се мисли какво можеше да стане Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1 228
Първото си дете родих без избор на екип, раждането беше леко, не се оплаквам от отношение, по - скоро от това, че си бях самичка да се оправям...
Второто го родих преди 20 дни с избор на екип - ами, има си разлика  Wink По моя оценка тамън си струва. Въпреки, че второто раждане беше още по - бързо и лесно Simple Smile Имах възможност и да сравня отношението към мен и към тези без избор... Накой горе беше писал, че те отминават като "пациентката на доктор Х", обаче моите наблюдения са обратни. Става дума за Тина Киркова.
Съветът ми е да си изберете екип, ако имате възможност, в крайна сметка 700 лв. не са ужасно много пари, имайки предвид колко много от вас купуват колички за 800+ лева примерно  Wink

# 55
  • Мнения: 175
Аз родих секцио и си избрах екип. Просто ме беше страх. Аз съм си такава - пъзла и искам да ми се обръща внимание, да ми се обяснява какво ще ми се случи и т.н. Не мисля, че ако избереш даден лекар другите се държат лошо с теб - даже напротив. Те са си колеги и взаимно си гледат пациентите. Аз например родих в "Шейново" и моята лекарка идваше всеки ден на визитация, а вечер задължително минаваше неин колега, когото беше помолила да види как съм, а тя пък го правеше съответно за неговите пациенти. А и когато уговорката ти с лекаря включва той да се грижи за теб, т.е. визитации, прегледи, превръзки и да му звъниш когато има проблем няма какво да се притесняваш за отношението на другите лекари. Да наистина парите са много, но аз така си купих спокойствие. Все пак ти си решаваш. 

# 56
  • Мнения: 5 539
За избор на екип.
Слава Богу, че не отидох да раждам на късмет при който се случи на смяна. Станах свидетел на грубото отношение на дежурните лекари към раждащите заедно с мен момичета. Ако някоя кажеше "ох", веднага й се нахвърляха да й крещят. Не го разбирам това - как можеш да се караш на родилка за това, че охка.
Освен това благодарение на моята лекарка имах раждането, за което мечтаех - почти безболезнено до 8 см. разкритие, после половин час системи /тогава си болеше, но за кратко/а накрая с три напъна и бебето излезе.
После плацентата не искаше да излиза и се наложи да викат анестезиолог и да ме упоят, за да ми направят ревизия на матката. По-късно разбрах, че това съвсем не е безобидна процедура и в някои случаи се стига до премахване на цялата матка, когато плацентата е невъзможно да се отдели Sick
Изобщо, случиха се неща, заради които съм благодарна на Господ, че имах доверен лекар до себе си.

# 57
  • Мнения: 589
Против! И двете ги родих с екипа, който е на смяна. Специални благодарности на Д-р Лазарова и Д-р Арабаджийска от Св. София. Перфектна работа свършиха. Родих като по учебник! Приятелка си плати в друга болница, а доктора излезе в отпуск и я остави в ръцете на непознат, който не знаеше нищо за бременността и.

... в този ред на мисли, най-професионално би било наблюдаващият бременността акушер също да присъства на раждането. Все пак той е най-запознат с историята на бременността. Жалко, че не се практикува, поне не масово.

# 58
  • Мнения: 589
Ако някоя кажеше "ох", веднага й се нахвърляха да й крещят. Не го разбирам това - как можеш да се караш на родилка за това, че охка.


Отвратително се държат ...
Разбирам, че в някои случаи е необходимо да се държат по-твърдо с родилката, особено ако е с по-мека психика и то с цел да я стегнат, да има сили за по-тежкото, но ... просто са загубили тона. А някои го правят от лошотия ..

Иначе, най-вредното за раждащата жена е да се предаде и да се уплаши. Така може сериозно да затрудни раждането. Затова, бъзещи мами - никаква паника, спокойствие, дълбоко дишане и само позитивни мисли!

# 59
neznam kak e v bulgaria az rajdah i trite pati v Italy v chastna klinika s cql eki s 2-ma lekari koito si bqh naela ,i koito posle se griji za men i decata zashtoto gi opoznah i bqh po-spokoina

Общи условия

Активация на акаунт