Цялата ни работа такава....

  • 2 931
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Глоби за столчета при извънградски пътувания ...
макар, че трябва да го има и при градските

Силве, никой няма да направи нищо, ако не го санкционират здраво ... съвестта се тренира ... като  се започне с глоби, пък евентуано след 10- тина години могат да отпаднат и да остане на забележки и напомняния

# 31
  • Мнения: 647
Промените в законодателството не предвиждат задължителното оборудване със система за обезапясяване за деца над 3 годишна възраст и с ръст под 150 см, когато те се превозват на седалка, която не е предна, за това няма основание и  да се налага глоба.
  п.п. Да допълня, това не означа, че не трябва да се използват коланите, не е задължително ползването на допълнителни столчета.
Ето това уточнение исках да направя и аз. Peace
Ще вметна само /да не си помислите , че съм безотговорна/ , че децата ми ползват винаги обезопасителни колани и винаги се возят на задната седалка.

# 32
  • Мнения: 17 409
но...Бебето съм го пренасяла с кошницата, но с колани шофьора отказа да я върже...
ЗАщо?
 Ние си купихме столчето много преди да имаме кола. Дъщеря ми се возеше от време на време в колата на баща ми.  Аз продължавам да виждам малки деца, които се возят на предната седалка в майките си....

# 33
  • София
  • Мнения: 3 692
За мен е без логика това, че някой трябва да те глоби, за да подсигуриш на себе си и детето си безопасно пътуване  Shocked
Точно така Peace
Возя детето си в столче не от страх от глоба,а защото смятам че така мога да го предпазя при инцидент
По въпроса- на българина ако не му бръкнеш в джоба,не те еб..ва за нищо.Така че- според мен глобите са наложителни в този случай Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 17 409
Мдааа, няколко майки ми се оплакаха, че купили седалки за 3-годишните си деца, понеже ги предупредили, спирайки ги за друго.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мдааа, няколко майки ми се оплакаха, че купили седалки за 3-годишните си деца, понеже ги предупредили, спирайки ги за друго.

Значи все пак действа предупреждението

# 36
  • Мнения: 9 990
Добре, сестра ми няма кола. Аз имам, но нямам деца. Трябва ли някоя от нас да си купи столче защото детето ще се качи един път в месеца в моята кола? Може би за такива случаи е по-добре да има устна забележка, тук не се коментира безопасността.
Цитат
ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.
П.П. Това ми се видя доста крайно. Едно време вие как сте се возили в на дядовците си автомобилите, а? Да не би в столчета?

Едно време Москвича на нашите вдигаше 80, с 90 пътувахме до морето...и нямаше толкова много коли и всичко беше различно.Не започвайте пак да сравнявате.Времената са различни.Дядо ми кола апропо не е имал.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
Бясна съм, бясна съм, бяснаааааааааааааааааа!  БЯСНА! Устно. ми то едно ново какво да е столче от Метро е 60лв. По-добре от нищо..... 60лв са половин резервоар бензин! Като имат пари да си карат колите ще имат и за столче!
И още - най ме е страх АЗ да не убия някое дете. Ако бутна отзад кола със скорост 60км примерно и детето е в столче - няма проблем. Обаче като щъка из колата като свободен електрон ще излети и... не ми се мисли. Ще съм убила дете!
И, лично аз, ходих в районното в Сопот и се унижавах, барабар с детето, да питам може ли да направят проверка за столчетата. Това юли месец. Защото зяпайки от терасата за един час видях поне 10 деца без столчета и не само без столчета, ами прави на задната седалка. Не можело, трябвало заповед. Смяха ми се. Полицаите.

# 38
  • Мнения: 9 990
Янтра, споделям чувствата ти напълно.И мен ме е страх от това.Крайно, некрайно- с баба си моята няма да пътува, както казах, ако не се монтира стола и.Аз искам да ми върнат детето живо и здраво след разходка, а не.....То и веднъж в годината да е-нещастия се случват, но превенцията не вреди.
Но да излезна и аз от лирическото отклонение, ясно е, че и 5 лв да е стола-винаги ще има скръндзащи се и за тях.И не това е драмата.А в това, че има закон, но той не се прилага.Глобата от 50 лв не се прибира, устно се предупреждава.Ми то така и 100 пъти да те спрат за стол и да те предупредят-кво от това...На 101 път може никой да не чуе предупреждението.

# 39
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

Ми то не е работа на полицая да я накара да седи в столчето - твоя работа е! И моите не искаха отначало - рев, писъци, крещене, измъкване от коланите!!1 tantrum  no  Rage
Но упорствах - поизмъчихме се, и те, и аз - но устисках и сега се возят без проблеми. За доброто на детето е, може да му спаси живота, затова оправдания от типа "ама тя не иска" са смешни.

# 40
  • Мнения: 17 409
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

Ми то не е работа на полицая да я накара да седи в столчето - твоя работа е! И моите не искаха отначало - рев, писъци, крещене, измъкване от коланите!!1 tantrum  no  Rage
Но упорствах - поизмъчихме се, и те, и аз - но устисках и сега се возят без проблеми. За доброто на детето е, може да му спаси живота, затова оправдания от типа "ама тя не иска" са смешни.
Същото беше и при нас. Ама свикна де, много бързо, и то

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78
ТИ! си виновна! Моят син никога, ама абсолютно никога не се е возил в кола без столче (кошница). Сега той знае - аз съм в колата и задължително съм в стола. Няма не иска. Пробва се да мрънка, да плаче, истерични крясъци е имало един-две пъти. Но той е УБЕДЕН, че докато колата се движи няма да го извадя от стола. Но е започнал да се вози от изписването от болницата. И не познава друг начин за возене в кола. Което е трябвало и ти да направиш. Столче има и в колата на баба му. Евтино, втора ръка Чиполино. За да се вози няколко пъти в месеца.

# 42
  • Мнения: 46 553
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

Няма такива условия, поне аз не съм чула  newsm78 би било глупаво, в градовете стават жестоки катастрофи, коланите на възрастните също важат винаги, независимо дали е в населено място или не.

# 43
  • Мнения: 7 120
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

Няма такива условия, поне аз не съм чула  newsm78 би било глупаво, в градовете стават жестоки катастрофи, коланите на възрастните също важат винаги, независимо дали е в населено място или не.
Последният случай от Пловдив, където едно 6-годишно момченце си отиде, защото се е возило на предната седалка неопезопасено. Таткото е набил спиначки заради дупка, а детето вече го няма.  Cry

# 44
  • София
  • Мнения: 3 176
Да споделя и аз една случка от миналата седмица.
Пред нас има легнал полицай, при който разбира се колите намаляват. Миналата седмица докато пушех, мина една майка шофьорка с малко дете - максимум 2-годишно, на предната седалка, с празно детско столче на задната. Когато наби спирачки заради легналия полицай, детето така се удари в таблото, че на 7-я етаж чух как изпищя. Не успях да си го обясня, нито да я оправдая. Трябват глоби, и то солени. Повече, отколкото за колан. В тази насока по дискавъри течеше една гадна реклама - едно дете, возещо се с родителите си, което изхвърча от колата. И тук би трябвало да има такива неща, защото всеки си казва "това не може да ми се случи". А не е така.

Общи условия

Активация на акаунт