Карате ли се на дечицата си?

  • 3 219
  • 58
  •   2
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И аз напоследък много му се карам,той пък като ме чува... ooooh!

# 46
  • Мнения: 5 393
Карам се, разбира се. Понякога го и пошляпвам.  Close
Не съм от желязо.
Онези, които успяват, са от друга планета - над материалното, над елементарното, над земното.. искам и аз, но засега не мога...  Confused


И аз така.

# 47
  • Мнения: 600
Карам се...Даже понякога се улавям,че употребявам изразите на майка си...
Ей това най-много го мразя, защото точно тези изрази съм ненавиждала, а сега  самата аз ги използвам. Пууууууу да му се не види  Close

# 48
  • София
  • Мнения: 7 191
Ух, на мен пък хич не ми иде отвътре да се карам. Ама никак.
Все със спокоен тон се опитвам да се оправя.
И понеже се вмъкна в темата и следата от отношенията ни със собствените ни родители - да, вярно, в моето семейство и нашите, и баба и дядо, се караха най-много два-три пъти в годината.
Обаче истината пак е някъде в златната среда. Защото аз пък хич не съм тренирана на караници, и ако има конфликт например на работното ми място, или мъжът ми избухне, аз приемам всичко много дълбоко и много насериозно, и се чувставм много наранена. Което също май не е добре. newsm78

# 49
  • Мнения: 406
Карам се.И да си призная по някой път не съм справедлива. Embarassed Embarassed

# 50
  • Мнения: 297
Имам дъщеричка на година и пет месеца, почти на година и половина, която много, ама много прави белички. Да, карам й се, но предимно за неща, които не трябва да прави, например да пипа. Опитвам се да не си изпускам нервите. Мисля, че успявам. Понякога й повишавам тон, но избягвам да крещя. Как успявам ли?! Ами мисля си само за нея, за това, което е тя за мен - тя е моят живот, тя е слънцето за мен, тя е моето сърчице. Всеки ден, всеки ден, по хиляда хиляди пъти благодаря за това, че я имам и че се роди жива и здрава. Това ме кара да я обичам дори когато й се карам и да търся начини да й обяснявам, а не да крещя.

# 51
  • Мнения: 4 621
Карам се и още как. Но няма ефект - моята палавница ми се смее и ми прави физиономии дори когато и викам ooooh! Засега единствения начин да ме слуша е "заплахата', че няма да и купя нещо или, ако е много виновна, че ще я оставя да си играе сама в нейната стая Embarassed

# 52
  • Мнения: 4 406
карам се, да.

# 53
  • Мнения: 145
В много редки случаи си го позволявам, предпочитам други методи, е те наистина не вършат работа винаги,но задължително пробвам. Интересното е, че детето не е свикнало на висок тон и истински си стряска-почва да плаче до задавяне.

# 54
  • Мнения: 765
Карам се. Не удрям. Не я обвинявам , не казвам "ти си глупава", или каквото и да е "ти си..." , просто казвам какво трябва да се направи с повишен тон, след като съм го повторила 10 пъти без резултат. Крещяла съм, после се чуствам зле, защото ми се струва, че  преувеличавам проблема. Като се успокоя задължително и обяснявам защо съм се развикала. Притеснява ме факта, че вкъщи аз съм единственият човек, който повишава тон, поставя граници и прави забележки, затова гледам да са обосновани.

# 55
Ами аз не се карам,бебка е много мъничка още,на една годинка е и не разбира.И навсякъде пише,че на децата не бива да се  повишава тон защото се стресират.Не е хубаво да с е крещи пред тях.Ако ме ядоса много,излизам от стаята и си крещя на воля,важното е тя да не ме чуе.Крясъците и шамарите според мен нямат място във възпитанието,това си е лично мое мнение.

# 56
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Карам се на сина ми.Избягвам да крещя.КОгато се усетя, че ще започна да крещя, започвам да броя до 10 или до 20 докато ми поотмине и обикновенно върши работа!
Ако му се карам, карам, карам обяснявам и тн., и пак не вдява от дума(не че не разбира, просто не ми обръща внимание)пляскам дупето или ръчичките(леко, но обикновенно върши работа)

# 57
  • Мнения: 3 069
Да, карам се.
Понякога не издържам.Вики оформя много инатлив характер и само ако му кажа да не пипа някъде и той хуква да си удари челото някъде....
Много ми е неприятно да го правя но понякога се налага.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Естествено, че се карам. И пошляпвам, когато се налага.

Общи условия

Активация на акаунт