Не става ли въпрос за същата Бранимира.....

  • 8 653
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 770
Да, линкът нещо е бил погрешен, ето нов: http://dnes.dir.bg/2007/10/08/news2189969.html .

Да, ще ви държа в течение и ще ви напиша и историята на Бранимира и как се стигна до тук, но сега отивам на протеста. Тепърва ще събирам и повече информация по случая от близки и запознати на място. Ще пиша пак.

# 31
  • Мнения: 4 324
Sad Боже горкото детенце Sad Плаках снощи като чух и сега плача Sad

# 32
  • Мнения: 494
Вярно,сбъркана е системата и е време да се поправи законът за осиновяванията.Хубаво е самотни майки да имат постоянна подкрепа и помощ,защото наистина им липсва,още повече когато нямат модел и никой,никога не ги е учил как се гледат и възпитават деца(не е лошо да има часове по сексуална култура и такава,която да ти дава поне най-обща представа за това какво представлява гледането на деца и т.н...)
Но!В случая...Какво да кажа...съпругът ми също няма модел,никога не е имал семейство,като повечето от нас...Но не бие децата ни,дори самата мисъл го ужасява и съвсем целенасочено ги глези дори,та камо ли да ги стяга...какво остава пък да им посегне...Така ,че не е само до "липсата на модел''...а още повече,че това е момиче,на което са помогнали...каква е пък тази тотална липса на съвест и морал,ако се окаже,че наистина е постъпила толкова ужасно,ако се окаже,че не е нещастен случай...ами не е пък на 13 години,че съвсем пък да не е наясно за какво става въпрос...
Горкото детенце...горките дечица...и двете Sad

# 33
  • Мнения: 123
Ей нищо не я оправдава тая майка че тя няма право да баде наричана така не е нужно само да го родиш товd създание[ мир на праха му ].Ей  такива изроди най ги мразя .Нека се върне смъртното наказание . И аз от 14 годишна вазраст живея сама без родителите си само с брат ми който е с 2 години по малак, но не бих си и помислила да сам такав човек и това не я оправдава.Абе нищо не оправдава човек посегнол на нечий живот

# 34
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Жалко за цялата помощ която и оказаха моми4етата.
Явно наистина е имала сериозни отклонения.Но това в никакъв слу4ай не я оправдава.
И никой ли не я видя ,4е е бременна?

# 35
  • Мнения: 11 003
Четох, че пребитото бебе е момиченце - Лъчезара.  newsm78 Инициалите на майката са Б.П.
Дали не е съвпадение?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 210
Мога да кажа, че познавам Бранимира. По-голямото и детенце Ицко-също. Т.нар баща-също. Ситуацията не е много лесна, за да съдим. Но си е за съд. Само ще ви кажа, че това:

До колкото разбрах момичето е на 21 и това й е второ дете. Израстнала по домове, без модел за семейство, без подкрепа от близки. И най-вероятно в следствие на социално занемаряване с отклонения в развитието. Постъпката й е ужасна, но вината не е само нейна, тя е на цялата система, която оставя децата да растат в затворените общества на тези "домове". Където властва закона на джунглата и никой не те научава да обичаш, а да биеш,да насилваш по-лабия от теб. Тя това е виждала в живота си, това и прави с децата си.Страшно е,че някой е опитал да й помогне, но тя не разбрала жеста.

е най-логичното нещо, което може да се каже по случая. Лично за мен тази история е свързана с лични емоции. Няма да коментирам. Но сърцето ми се къса за малката душичка Лъчезара, Мир на праха и, за Ицко, който ще остане в дом, най-вероятно ще има живота на майка си, а колко още деца ще израснат така????
Но повярвайте-в случая с Бранимира преди година и 3 месеца имаше индикации за подобен проблем. И наистина ДАЗД , социалните НИКОЙ не си свърши работата. Това е. А който икса да види перспективата за всяко дете, което на 18год излиза от Дом- да иде да види в Люлин социалните общежития , в които живеят.......

# 37
  • Мнения: 2 471
Нищо, нищо, нищо не оправдава убийството на собствената ти рожба. С какво сърце е пребито двумесечно бебе! А съдбата на другото и дете? И защо Господ наказва невинните душици за идиотизма на родители те си?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
Колкото и грубо да прозвучи се замислям над факта, че за жалост затвора в най- добрия случай ще е макс 12 години.Тя сега е на 21 ще излезе на 33 - все още достатъчно млада за да народи още деца, които да малтретират  ...ако е истина ...
Пзнавам я лично, ходила съм многократно при нея и Ицко, виждала съм я как го гледа ...не мога да повярвам , че е пребила малката ....наистина ми е трудно да повярвам  Sad

# 39
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Милото мъниче!  Cry

# 40
  • Мнения: 4 195
До колкото разбрах момичето е на 21 и това й е второ дете. Израстнала по домове, без модел за семейство, без подкрепа от близки. И най-вероятно в следствие на социално занемаряване с отклонения в развитието. Постъпката й е ужасна, но вината не е само нейна, тя е на цялата система, която оставя децата да растат в затворените общества на тези "домове". Където властва закона на джунглата и никой не те научава да обичаш, а да биеш,да насилваш по-лабия от теб. Тя това е виждала в живота си, това и прави с децата си.Страшно е,че някой е опитал да й помогне, но тя не разбрала жеста.
много точно си разбрала ситуацията.............
за съжаление, аз лично се чувствам виновна, всички познавахме Брани, всички много пъти сме коментирали че децата не са на сигурно място при нея........но...........ситуацията наистина е е - с две думи да отржеше. много е комплексно и сложно и нека послушаме ивет - нека видим как во ще стане
Момичета Брани е израснала в свят, който ние не виждаме, в условия, против които се бориме, Брани не е единствената излязла от дом и народила 2-3 деца, много са, повечете са така.........до това води отглеждането им в домове за сираци..........тъжно ми е, не бях виждала малката Лъчезара..............Бог да я прости.............мъчно ми е

# 41
  • Мнения: 3 116
Дали е тази Бранимира или друга, за мен лично е все едно Sad

Факт е, че една бебешка душичка на 2 месеца си отиде от този свят, пребито от човека, който би трябвало цял живот да бди на нея  Cry Cry Cry

И както казах в една друга тема, много деца си отидоха тези дни, прекалено много  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 42
  • Мнения: 2 309
Кво да чакаме и да видим,Ивет...дали ще отрепе и другото си дете ли!?

# 43
  • Мнения: 4 195
Рожбо не си права, не се заяждай с Ивет - ако не беше тя......Ицко можеше и да не е на годинка и половина.....няма нужда от иронията ти

# 44
  • Мнения: 412
Не е виновна Ивет, но аз се чудя защо оправдавате подобна постъпка по какъвто и да било начин? И както вече бе казано - няма оправдание за човек посегнал на друг човек, за малко дете ( и то толкова малко) въобще няма да говорим.

Общи условия

Активация на акаунт