Не става ли въпрос за същата Бранимира.....

  • 8 660
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 942
Ето например Sillveto, също има нужда да поработи над самоконтрола си. Но пък кой може да я обвини, че побеснява, имайки предвид вида на престъплението.

 Joy Tъй, тъй! Аз на децата си не бих посегнала ако ми "падне пердето", нооооо съфорумките не са в безопасност, пък било то и летящи  Wink /шегичка ей, някой да не се засегне Rolling Eyes/

# 76
  • Мнения: 1 072
Joy Tъй, тъй! Аз на децата си не бих посегнала ако ми "падне пердето", нооооо съфорумките не са в безопасност, пък било то и летящи  ....

Този форум колко човешки живота е спасил........ Simple Smile Колко гняв е бил освободен безконтролно в една контролирана, виртуална среда...... и не само на шега


 

# 77
  • Мнения: 2 471
Joy Tъй, тъй! Аз на децата си не бих посегнала ако ми "падне пердето", нооооо съфорумките не са в безопасност, пък било то и летящи  ....

Този форум колко човешки живота е спасил........ Simple Smile Колко гняв е бил освободен безконтролно в една контролирана, виртуална среда...... и не само на шега


 
Joy Tъй, тъй! Аз на децата си не бих посегнала ако ми "падне пердето", нооооо съфорумките не са в безопасност, пък било то и летящи  ....

Този форум колко човешки живота е спасил........ Simple Smile Колко гняв е бил освободен безконтролно в една контролирана, виртуална среда...... и не само на шега


 

Simple Smile например живота на съпруга ми

# 78
  • Bapнa
  • Мнения: 762
 Joy Joy Joy ахахаха и на моя  Peace

# 79
  • Мнения: 1 770
Гледам много неща са изказани и още толкова недоизказани. Но защо не се включвам. Бранимира все още е следствена и не бива да изнасям информация в публичното пространство. Докато не приключи всичко, най-добре е да се пазим от изказвания, които могат да въздействат по какъвто и да било начин.

Повярвайте откакто Бранимира забременя с първото си дете, сме били около нея. Първо ние, после от защитеното жилище, в което живееше. Много неща направихме за нея, много неща не успяхме да предотвратим... Трябваше да се вземат по-крути мерки още миналата година - но някои не си свършиха работата както трябва - например ДАЗД..... с цел превенция на оставянето на децата в институции се получи нещо друго..... по-лошо от институция......

Момичета, ние имаме и очи, и уши, и ръце, и сърце. Не се съмнявайте, че за даденото време сме били възможно най-акуратни да се справим със ситуацията. Но кой е предполагал, че ще се стигне чак дотук?!?!.....

Бранимира е дете - все още се държи като такова, излязла е от дом за сираци, и по-специално от помощно училище. Тя има своите дълбоки дефицити и безобразна среда, в която живее, бащата на децата й е наркоман и какво ли още не...

Но нищо, НИЩО на света не може да оправдае малтретирането на дете и истината трябва да излезе наяве. И всеки да понесе своето наказание според вината си. Това е сигурно.

# 80
  • Мнения: 1 858
Моля ви, нека приключим темата....

 Как така "да приключим темата"? Има една майка, която е убила детето си с собствените си ръце...
Колко време се разискваше и може би все още за отвлечената Маделин а сега трябва да приключим темата...
Не, не смятам, че темата трябва да приключи! Също така ми се иска да вярвам, че всяка една от нас може да допринесе за това такива неща да се случват по-рядко. За да се случи това, което се случи някой някъде носи вина (не визирам движението а съответните институции).

# 81
  • София
  • Мнения: 221
преди време когато събирахте помощи за тази девойка си замълчах. Познавам ги всичките мързеливци от този т.н. социален дом. работила съм и с въпросната Бранимира. Даже се учудих на мненията на някои от майчетата тук за нея.Е мен изобщо не ме учудва това , което е направила.Имах друго мнение за деца израснали в тези институции. Поработих малко с тях и мнението ми вече е много различно в негативна посока. Може и държавата да прави от тях едни хрантунтници , но и че те имат вина в това което им се случва имат си я.я кажете на колко от вас когато децата им станат на 20г държавата ще предостави жилище с покрити всякакви разходи за битови нужди........имам и още много отрицателни писания..но нямам време.
Но постъпката на Бранимира не ме учудва.

# 82
  • sofia
  • Мнения: 7 477


каквото и да е,само тя си знае какво й е в душата SadИма убито детенце и може би ще тежи на съвестта на някои от нас.Но понякога нещата се слу4ват ,приемат обрат,който не си о4аквал.В момента оба4е наистина некомпететни мнения не са препоръ4ителни PraynigИма следствие и специално никой от ДБМ няма да коментира слу4ая тук с когото и да било.
Щом свърши следствието е друго.........

Факт е ,4е Брани има проблеми,4исто 4овешки проблеми.Което не я оправдава.

  bouquet

# 83
  • Мнения: 4 371
Роси, ако има психични отклонения, е оправдана до някъде Confused

# 84
  • Мнения: 7 112
Но понякога нещата се слу4ват ,приемат обрат,който не си о4аквал.В момента оба4е наистина некомпететни мнения не са препоръ4ителни PraynigИма следствие и специално никой от ДБМ няма да коментира слу4ая тук с когото и да било.
Щом свърши следствието е друго.........
От няколко дни започвам да пиша в тази тема и се отказвам. Има голяма трагедия, но фактите имат не само едно лице.
Всички жени от форума, които търсят начини да помагат на нуждаещи се майки и децата им заслужават дълбок поклон.   bouquet
Е, има и но. Явно само голямото сърце на всяка една от тях не е достатъчно. Тук е трябвало да работи и специалист. Човек, подготвен да разпознава поведението на хората, израсли без дом и семейство.  Работата на социалните служби не трябва да се свежда до това да регистрират нуждаещите се, да работят в канцелариите. За това в какво състояние се намира родилата жена е трябвало да им се донесе от родилния дом. И да няма аз не знам и това не е моя работа.
Колкото и ентусиазъм да има у жените от сдружението, те не са социалното министерство.  Правят всичко на доброволни начала и не могат да огреят навсякъде.   bouquet
 

# 85
  • Мнения: 1 770
Наясно сме с дефицитите и проблемите в характера на тези деца, dmaria. Но искам да сме наясно с един основен фактор. Ние помагаме на бебетата - за да не страдат от недоимък и да имат по-достоен старт. Това мисля е достатъчно разбираемо.

А подобна постъпка като посегателството над дете не само ме учудва, но и дълбоко шокира. Никой, абсолютно никой не може да постъпва така.

# 86
  • София
  • Мнения: 344
И аз от няколко дни отварям темата, започвам да пиша и в крайна сметка се отказвам.
Да ужасно е това, което е направила тази жена/момиче. Освен болката, която изпитвам за това мъничко бебенце, аз питам себе си (и вас ):
- Защо тук често се повтаря- да изчакаме, да видим следствието как ще приключи, да не коменираме точно сега, да прекратим с темата  дори? Не познавам момичето, но се чудя ако беше циганка (напоследък често пребиват децата си и те) щяхме ли да чакаме следствието, за да изразим възмущението си?
- Защо често с широко сърце съветваме подобни жени/момичета да раждат деца независимо от това, че нямат възможност(зрялост,готовност) да ги гледат? Не е ли по-добре да умеята да се пазят или дори да абортират отколкото да ги убиват (физически или интелектуално)?

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз някак я оправдавам ... горката жена.

# 88
  • Мнения: 985
Аз пък такива болни мозъци не бих оправдала. ConfusedГоркото детенце  Cry Cry Cry

http://dnes.dir.bg/2007/10/11/news2201755.html#sepultura

# 89
  • Мнения: 2 673
Изродка! Язък за детенцето...

Общи условия

Активация на акаунт