Как да ги накарам да не ме забъркват...

  • 2 203
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 044
Аз съм имам по-фрапиращ случей. Бях на гости у мои отдавнашни познати. По принцип отказвам да се виждам с тях, защото като си пийнат повечко и неминуемо се стига до семеен скандал и вече ми е писнало да слушам безкрайните им обвинения. За съжаление, тогава просто не можах да се измъкна и волю-неволю отидох у тях. Пийнахме, хапнахме и се започна скандалът- за пари, за свекървата и свекъра и т.н. Този път обаче бе по-страшно - накрая се сбиха! Опитах се да успокоя нещата, но те просто не ме слушаха. Опитах се да си тръгна, но пътят за отстъпление бе отразян. Жената крещеше "Животно, ще те убия" и хвърляше чинии по мъжа ShockedМъжът успешно се защитаваше и се скри в банята. Rolling Eyes Жената го последва.  Rolling EyesАз бях в хола. От банята се чуваше невъобразим шум, нещо се счупи с трясък, някакво стъкло падна на малки парченца, звук, като от скъсан плат, викове, крясъци, пищене. И изведнъж всичко утихна. Край!-помислих си аз. Убиха се!И страх не страх, реших да се намеся. Почуках на вратата на банята-чуваше се някакво шумолене, но не получих отговор . Плахо отворих, очаквах кръв, трупове, перушина..
Те правеха секс! ShockedВ банятя! А навсякъде имаше парчета от чинии, огледалото и умивалника. Завесата на ваната бе скъсана, а навсякъде имаше разпиляна козметика. И в този хаос, те правеха секс и нищо не забелязваха, дори моето присъствие.
Аз затворих вратата, бързо си тръгнах, като се зарекох, повече никога да не ги погледна! Голям стрес изживях..Оттогава, само при първия сигнал, че ситуацията се нажежава и аз изчезвам. Нито питам за хорските проблеми, а и отказвам да ги научавам, дори и да ме молят затова. Едно семейство винаги може да се разбере и да се сдобрят съпрузите. Контрата ще е в намесилия се уж за добро приятел! Не ми трябват притеснения от този род, имам си достатъчно мои.

# 16
  • София
  • Мнения: 397
 JoyЯвно така си вдигат адреналина хората.Разбира се ,че не трябва да се намесваш,особено ако никой не те моли за това.Мисълта ми беше ,че ако наистина най-добрата ми приятелка поиска помощ от мен,съм готова да й я окажа.Причините и решението са си нейни,но и тя и аз знаем,че винаги има още едно рамо,на което да се опрем при нужда и това му е хубавото на приятелството.Иначе познати,които се отдръпват и предпочитат да не ги притесняваш има много.Мисля че авторката е преминала от първата във втората група,трябва само някак да го каже на "приятелката" си в по-приемлива форма.

# 17
  • Мнения: 474
Благодаря ви за съветите, момичета!   bouquet
 Както и аз си представям- просто директно ще й кажа, че вече нещата много се усложниха и предпочитам, да не се замесвам. Все пак предните им семейни забежки ставаха, когато далеч не бяхме станали и семейни приятели. Аз съм с мъжа ми от около 6 години и фактически последните години се сближихме вече и семейно с тях. Сега ми е трудно да си представя те да дойдат да играем карти както винаги и да си прекараме 6 часа заедно, обаче в това време да имаме скрити погледи, повдигнати вежди и тайни знаци. Не е същото, както когато бяхме на 26 год. и аз също имах разни гаджета, запознавах ги с различни и те си траеха в моя полза. Животът ни се промени- и техния, и моя. Надявам се приятелката ми да ме разбере правилно и да не си развалим отношенията. Защото просто имаме нужда една от друга.
Относно това да ги поучавам/е/ с мъжа ми и да ги съветваме да не си изневеряват- на хора, станали на по около 40 години с дете на 16 год. едва ли някой може да им налива морал и семейни ценности. Те са си такива, важното е, че намират пътя да си се върнат в семейството и честно казано след някоя изневяра са като младоженци увлечени по семейството си.
Случаят, описан от меденка е  Shocked Но свят широк- хора всякакви!  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 336
Историята на Меденка успя да ме накара да се усмихна. Отдавна не бях го правила. Ех, какви хора има!

# 19
  • Мнения: 2 829
Не мисля, че ако наистина си семейна приятелка трябва да толерираш изпълненията нито на единия, нито на другия. Да не си кош за душевни отпадъци?
Кажи на твоята дружка, че както тя, така и той са ти близки и не е морално да участваш в каквото и да било, което е в разрив с тяхното семейство като цяло.
Успех ти желая, защото позицията ти никак не е изгодна.


така,въобще не е изгодно положението ти Peace Peace
и аз така мисля-не се замесвай

# 20
  • Мнения: 2 673
Има разлика между Приятелка и Параван.
Мисля, че ти си по-скоро второто. Ако това ти харесва .. ooooh!
Аз избягвам подобни ситуации и хора.
Използват те.

# 21
  • София
  • Мнения: 123
Аз също съм изпадала в подобна ситуация с наше приятелско семейство.Мъжа си хванал любовница и решил да напуска жена си и детето(само на 3 год.).Жената идва при мен и си изплаква болката,аз не знаех как да реагирам и какво да кажа.В последствие бях запозната с вси4ки тяхни по нататъшни действия,караници,бой,разговори-кой какво казал и т. н.Мина извесно време и една ве4ер и мъжа ве4е предполагал,4е зная вси4ко и той си изплака болката(на мен,а не на мъжа ми,с който се знаят от деца и който в слу4ая присъстваше)Обърках се тотално,не знаех като каква се явявам,какво да кажа и какво да направя.Мъжа ми пък се правеше на шут и питаше,защо аз знам,а той не.Той знаеше много добре от мен за какво става въпрос,но разиграваше театър.След това ми каза да не се меся,4е аз ще опера пешкира накрая.И така след поредното словоизлияние на приятелката ми по телефона й казах пове4е да не ме меси в тяхните взаимоотношения,защото накрая аз ще излезна виновна в цялата ситуация.Сега все още са заедно,но по4ти не разговаряме на тази тема,въпреки вси4ко аз пак знам какво става м/у тях,но не взимам отношение.

# 22
  • София
  • Мнения: 397
Има разлика между Приятелка и Параван.
Мисля, че ти си по-скоро второто. Ако това ти харесва .. ooooh!
Аз избягвам подобни ситуации и хора.
Използват те.
"...и ми е помагала в адски трудни за мен моменти..."- не бих го нарекла използвачество.Това,че няма да я издадеш пред мъжа й ,не значи че им се намесваш.И да щом е истинска приятелка,защо да не й направя параван?Ако ме помоли да й гледам детето,значи ли ,че съм й детегледачка и ме използва? Naughty

Общи условия

Активация на акаунт