Искам да си вземем куче

  • 28 215
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Помогнете ми в избора на порода.  Praynig

Имам на ум няколко изисквания към кучето, но ще ми е интересно вие как бихте/сте избрали породата.

Важен въпрос остава пола. Мислех си че знам отговора, но колкото повече се замисллям толкова повече се обърквам и чудя кое ще е по-добро за в бъдеще когато кучето узрее полово  Thinking  Клоня към мъжко, но те нали "бягат" и маркират всеки ъгъл (ще ми усмърди къщата)... Женското е по-добре в това отношение, но като дойде момента на разгонването я държи бая дълго... Rolling Eyes а и всички тия кучета по дире ни...

Изискванията ми към породата са:

- да е малка понеже живеем в апартамент и не мога да подсигуря постоянен достъп до градина и дълги разходки
- да не е много космато, но не и плешиво - искам децата да има какво да галят, но да имат минимум досег с космите че са алергични  Confused.
- да не е лаещо нон стоп - има породи които направо те побъркват с пискливия си неспирен лай.
- да е що-годе спокойно животно (до колкото това зависи от породата)
- да обича деца
- да е енергично и игриво (те в началото всички са такива но...)
- най-важното според мен - да може да живее в много топла и влажна среда (тропически климат)

Не се сещам друго. Като цяло ми трябва куче играча (toy dog) което да помогне на децата да се научат на някои навици и отговорности и да им е другарче.

Знам че е много важно какво аз предлагам на животинчето така че... :

- една стая
- 2 малки деца
- много галене, тичане, игра и глезене
- редовна храна
- всекидневно возене в кола - до училището и обратно
- всекидневни разходки от по около 5-10 мин  Embarassed
- малко по- дълги разходки през weekend-ите

Мислих за вариант котка, но те не са толкова любвеобвилни и миловидни и никак даже търпеливи с малки деца, а и са по-голям алерген от кучето....

Децата са израсли с куче. От 3 години нямаме, но много искаме да си вземем едно....

Модераторите ако сметнат, че темата не е за тук, моля да я преместят в по-подходящ форум

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бих ти предложила кокер шпаньол.Старашно любвеобилни,превързват се бързо към стопаните си,умни са и се поддават на дресировка,обичат деца,търпеливи са,независимо колко ги мачкаш и дърпаш за козината.Имат много енергия,която изразходват в бягане и в игра.Не са много големи,но не са и дребни да ти се изгуби в ръцете като го гушнеш.И един недостатък изисква се много търпение първите 6 месеца докато поотрасне и успееш да го възпиташ,но после цял живот ще те гледа в очите и ще бъдете дарени с безкрайна и безкористна любов от негова страна.

# 2
  • Мнения: 2 197
Няма куче, което не пуска косми! Аз също бих се спряла на кокер, защото са прекрасни и любвеобилни кучета с прекрасен характер. Но космите им ще бъдат навсякъде. Да не говорим какво става при лошо време. Лошото е, че кокерите изискват много време навън - те са ловни кучета и имат енергия за целия китайски народ. Всъщност на никое куче не му стигат 10 минути разходка. Когато моето беше при мен и се разхождаше по 10 минути преди работа и по половин час след изобщо не му беше добре, козината му стана ужасна и накрая го дадох на майка му, където живя до 15-тата си година.
Добър вариант за малко куче е йоркширския териер. Това си е съвсем играчка, също е енергично, по-малко косми има. Там обаче е въпрос на късмет - те имат ясно изразен характер и не се знае твоето как ще бъде възпитано.
Между другото моето прекрасно,космато и непородисто куче един единствен път се е изпишкало на мокета. След това я научихме да ходи в тоалетната. Както се научи навън никога да не използва тротоарите за тоалетна. Така че е въпрос до куче, не до порода.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 664
Минипинчер - не пуска косми. Женско като роди веднъж можеш да го кастрираш.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако децата са ти алергични, не си взимай куче.  Дори и късокосместите породи дразнят алергичните деца...
А и разходките за по 5-10 мин. са си мъка за животинчето, трябва да отделяте минимум 20-тина минути сутрин и вечер. Не че не може да го научите и на по-къси, но си има нужди животинката. След 6-тия месец кучетата си вършат нуждите само навън, така, че не се притеснявай, че ще ти омиришат къщата  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 279
Мислех да ти предложа нещо от типа на френския булдог или мопса, но като прочетох, че става дума за топла и влажна среда... newsm78 не съм много сигурна, т.като те са със сплесната муцуна и вероятно по-трудно ще дишат при тия условия.За сметка на това са късокосмести...Макар, че едни дълги косми по-лесно могат да бъдат почистени, отколкото малките, къси като мигли косъмчета, които се набиват навсякъде...
Аз също много харесвам кокерите, а също така и мини-шнауцерите.Те са дребни, много игриви, а и козината им се поддържа по-къса с подстригване и триминговане.

# 6
  • Мнения: 578
След всички изисквания си представям само една порода куче:
Китайско голо куче.  newsm78

# 7
  • Мнения: 8 999
- да не е много космато, но не и плешиво - искам децата да има какво да галят, но да имат минимум досег с космите че са алергични  .


Ако децата ти са алергични, то по-добре е да не си взимаш никакъв домашен любимец. Косми ще има, каквото и да е кучето, но просто ако е по-късокосместо няма да се виждат толкова.

# 8
  • Мнения: 984
йоркширски териер, като плюшена играчка е и е много малко, не му трябват дълги разходки, само че е с дълга козина

# 9
  • Мнения: 491
Ако децата ти имат алергия не си взимай не само куче,а никакво животно.
Ако все пак алергията им не е към животни, имай предвид че трябва да отделяш много време за тях. Аз гледах 15 год. кокер- шпаньол и мога да ти кажа, че космите са абсолютно навсякъде, при положение,че всеки ден се чисти с прахосмукачка. Имат 2 периода през годината, когато си сменят козината и тогава е някакъв ад. За пола мога да те посъветвам да е мъжко. Не вмирисват къщата,както ти си мислиш. Женските (моето беше женско) когато са разгонени имат нещо като цикъл и цапат много. Нашата Марта тогава ходеше в къщи с едни мои стари шорти и превръзка или с памперс, защото се качваше по леглата и диваните (типично за кокерите).Иначе като порода са супер-точно куче за деца.

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
И аз провеждах преди време такива проучвания (за в бъдеще, естествено, че съм поставила условие аз само да галя и купувам храна Mr. Green) и стигнах до извода, че порода, която ни устройва идеално, е басенджи

това

Късокосместо, не лае (а пее тиролски песни  Joy), чисто, не мирише, носи на топло (африканска порода), любвеобвилно и дружелюбно с децата. Иска разходка, но ще спомага за поддържане на тонуса.

Остава само да си го внесем, защото не зная в България да се развъжда Laughing.

# 11
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Алергиите не се причиняват от косми,  а от секретите, които отделят животните.

Синът ми също е с доказана средна степен на алергичност към кучета, котки и коне /правени са му тестове/. .... и към милион други неща. Имаме куче /в двора/ и коте, което спи основно в къщи. Саши няма никакви силно изявени алергични реакции. Даже мисля, че контактът му с животните ще му помогне да си изгради имунитет. Точно така  се  лекуват по-сериозните алергии - правят се инжекции с ниски дози от алергена.
Разбира се, не съм специалист, това е само моя опит.

А по темата - и аз съм за кокер шпаньол  Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 4 458
И аз провеждах преди време такива проучвания (за в бъдеще, естествено, че съм поставила условие аз само да галя и купувам храна Mr. Green) и стигнах до извода, че порода, която ни устройва идеално, е басенджи

това

Късокосместо, не лае (а пее тиролски песни  Joy), чисто, не мирише, носи на топло (африканска порода), любвеобвилно и дружелюбно с децата. Иска разходка, но ще спомага за поддържане на тонуса.

Остава само да си го внесем, защото не зная в България да се развъжда Laughing.

Това куче изглежда доста прилично и симпатично.... Предполагам се продава на американския континент....


# 13
  • Мнения: 6 735
Аз съм силно пристрастна и ще ти препоръчам дакел - отговоря на всичките ти условия. А за пола е по-добре мъжко.
Голям човек е дакелът - както се казваше в един български филм

# 14
  • Мнения: 7 474
- да не е много космато, но не и плешиво - искам децата да има какво да галят, но да имат минимум досег с космите че са алергични  .


Ако децата ти са алергични, то по-добре е да не си взимаш никакъв домашен любимец. Косми ще има, каквото и да е кучето, но просто ако е по-късокосместо няма да се виждат толкова.

Подкрепям, при алергични деца не разбирам защо изобщо се разисква въпроса Rolling Eyes
Лесно се взима, ама после ще се чудиш но кого да го даваш Wink

# 15
  • Мнения: 4 458
Доста разглеждах породи и качества и съвсем случайно попаднах на група от породи които се водят анти алегрични и се препоръчват за хора с алергии към кучетата. Сега разглеждам точно тези разновидности и се опитвам да избера подходящо...

Моите деца са израсли с куче. Да си призная когато кучето беше при нас нямаше някакви особени фрапитащи признаци на алергия, те се появиха след това, когато вече живеем в неутрална среда, без досег до животни.  newsm78

Относно пола, имала съм и женско и мъжко за това ми е трудно да преценя кое е с повече плюсове.

Кокера е хубаво куче, но е много космато.... Confused

След всички изисквания си представям само една порода куче:
Китайско голо куче.  newsm78

 Joy чак пък толкова, то на това няма какво да погалиш.


йоркширски териер, като плюшена играчка е и е много малко, не му трябват дълги разходки, само че е с дълга козина


Гледах го него, много симпатичен и спада към хипоалергичната група  Wink

Бостон терриер - пише, че е много подходящо, но хъркал  newsm78 Ще спи сам в отделна стая   Mr. Green
West Highland White terrier - много симпатично но май не си падал по малки деца.....

Има още доста да чета относно породите.... Никога не съм си мислела че ще избирам куче по този начин. До сега винаги е било въпрос на симпатия.

Прави сте за ено обаче, ако космите са къси, те се забиват на всякъде и по-трудно се чистят.... Thinking  Май ще премина към средно дълъг косъм.... то, май аз все натам гледам хахаха с тези териери  Joy
Ще избера поне 2 породи и ще оставя децата да си изберат какво.

Милите толкова много искат куче че само за предишното говорят и даже снимката му са сложили в рамка да си я гледат. Къде видят куче се разтапят.... на мен са се метнали  Mr. Green


Бяха ми предложили папагалчете, но знам че те са по-вредни за децата понеже предизвикват респираторни заболявания/алергии и имаше нещо за някаква болест, но това са спомени от преди сума години когато се обучавах по темата (исках да ставам ветеринар) а и не са толкова интересни, не стават за игра.

# 16
  • Мнения: 2 381
Предвид страната, в която живееш 100 % от кучетата, които не са порода пазена за размножаване, се кастрират. Така ти се решава проблема с маркирането и поведението на женските по време на размножителния период.
Съветвам те също да провериш до каква големина кучета разрешават в комплекса, в който живеете и дали изобщо разрешават. Това важи и за котките (ако евентуално промениш решението си). Препоръчвам ти да влезнеш в някой пет шоп и да разпиташ подробно. В повечето ще ви разерешат да поиграете с животинките.
Има и други животинки - малки, които обичат игра и внимание. Феррет например.
Имай предвид, че това е много скъпо удоволствие също.
Бият се ваксини, като се разболеят си е цяла епопея, кастрацията в повечето случаи ти си я поемаш. Ако има шалтер около вас провери и там.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
... Предполагам се продава на американския континент....

О, да, в Щатите, Англия, Германия, Русия и Чехия има много силни клубове от собственици на басенджи.

# 18
  • Мнения: 4 458
Съветвам те също да провериш до каква големина кучета разрешават в комплекса, в който живеете и дали изобщо разрешават. Това важи и за котките (ако евентуално промениш решението си)......

Има и други животинки - малки, които обичат игра и внимание. Феррет например.

Имай предвид, че това е много скъпо удоволствие също.

Проверила съм, разрешиха ни да си вземем куче. Не са пояснили големината, но то е ясно че няма да си взема кавкаска офчарка  Grinning Все пак се съобразявам с пространството и възможностите си. Опитвала съм отгелждане на голямо куче в апартамент - не става  Sad

Какво е феррет?  newsm78

Знам какви са задълженията към кучето, имала съм куче от тинейджър та до преди 3 години. Гледала съм и котки - не стават за малки деца, а и как само късат пердета..... hahaha 

# 19
  • Мнения: 4 458
... Предполагам се продава на американския континент....

О, да, в Щатите, Англия, Германия, Русия и Чехия има много силни клубове от собственици на басенджи.

Да ти пратиме едно по самолета?  Grinning Най-близо ти е Чехия обаче или Германия. Защо не вземеш автобуса до там и си готова  Mr. Green

Ще я разгледам подробно тази порода  Peace

# 20
  • Мнения: 2 381
Ferret : http://static.flickr.com/10/16346725_7011de3812_b.jpg

Mnogo sa игриви. Това правят по цял ден. И живеят дълго - до 9 години.

Имам преки наблюдения как се гледат кучета и котки тук и знам разликата с Бг. Иначе зная, че си много отговорна и не се съмнявам, че ще се справиш.  Peace

# 21
  • Мнения: 8
Останах с впечатление, че си в САЩ. Ако  е така, може да си осиновите куче от приют. Повечето такива кучета са кастрирани и ваксинирани, от приюта понякога знаят дали кучето е тренирано да ходи до тоалетна навън, дали обича деца или пък става агресивно ако го мачкат Mr. Green... ей такива работи (не, че им правят психологически портрт, но когато някой си оставя животинката, разпитват кое как).
Има най-различни организации, специализирани приюти по порода и тн. Работя в списание за домашни любимци и може би мога да ти дам по-конкретна информация, в зависимост от щата в който си. Ако искаш, драсни лична или тук.

# 22
  • Мнения: 4 458
Ами, аз искам да си вземем бебе куче, не пораснало.
Осиновяването е добра идея, но все пак си е куче с минало.... А и ми се иска децата да видят как расте, да се научат да се грижат и съобразяват с него.....

Иначе зная, че си много отговорна и не се съмнявам, че ще се справиш.  Peace

Благодаря ти мила.  Hug Познаваме ли се?  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 458
Ferret : http://static.flickr.com/10/16346725_7011de3812_b.jpg

Mnogo sa игриви. Това правят по цял ден. И живеят дълго - до 9 години.

Странно.... туй прилича на видра....
Ще го проуча довечера да видя дали става за нас.

Виждала съм хората да си отглеждат ракуни но.... не искам диви животни, все пак си е диво....

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
Няма куче, което не пуска косми!

има - шнауцер. космат е, но космите му не падат. аз точно затова с спрях на мини шнауцер точно, защото не искам да чистя косми из къщи. единствено не отговаря на условието да не лае. не лае безспир, но пази къщата - като звънне или почука някой на вратата, включва сирената. и не пропуска да се разговари с другите кучета в квартала. иначе отговаря на абсолютно всички други условия, които е поставила kiara.

# 25
  • Мнения: 27 524
Аз съм метнала око на тези, някой ден, като прежаля моята ротвайлерка  Cry Cry Cry



Много са мили, добри, гальовни, спокойни. Не са големи (по-дребни са малко от кокера, но са пак от негоата порода). Е, имат козина, но не е болка за умиране. И късокосместите пускат, няма спасение.

# 26
  • Мнения: 4 458
Аз съм метнала око на тези, някой ден, като прежаля моята ротвайлерка  Cry Cry Cry



Много са мили, добри, гальовни, спокойни. Не са големи (по-дребни са малко от кокера, но са пак от негоата порода). Е, имат козина, но не е болка за умиране. И късокосместите пускат, няма спасение.

Мини кокер  Mr. Green симпатично е. Не видях породата сред хипоалергичните




Аз май харесах това:



За съжеление тази порода не е за нас. Има много здравословни проблеми предизвикани от топлината  Sad ...

Сетих се и още нещо което е важно, но не е болка за умиране ако не е изпълнено - да няма много козина около устата за да не се цапа особено  Blush


Мини шнауцера също съм си го записала в списъка, но те не са ли големички?


Днес небрежно показах кучешки снимки на децата, ей така да видя реакциите им. Най-бурно и удобрително реагираха на йоркширския териер  Mr. Green особено на снимката пусната от kiki   bouquet

Разгледахме и по-големи породи - разбира се и двете искат голямо куче като нямат на идея колко голямо е то в действителност. едната иска доберман а другата далматинец или ротвайлер  Joy 

Разпитах наоколо и се оказа, че близо до нас има нещо като развъдник ли как да го нарека на мини породисти кучета одобрени от коя беше агенция за породисти кучета, като всички идвали със сертификати и тям подобни глезотии. Не е казано, че от тях ще купя но поне мога да заведа децата да видят кучетата на живо, да придобият представа за породите ...  Сигурна съм че при вида на кучетата ще се чува само: "оооооо, колко е сладко.... купи ми го!" и така за всяко следващо  Joy

Искам да имам представа какво горе-долу търся като характеристики на породата, да съм достатъчно подготвена, както се казва да съм си написала домашното понеже когато отидеш на място винаги нещо се изпуска  а и има много недобросъвесни продавачи които крият важна информация така че.... За това и пуснах темата.

# 27
  • Мнения: 2 381
.......
...... Познаваме ли се?  newsm78

мисля, че с теб се разговорихме за адвокати тук преди известно време на лични  Peace
Успех с търсенето на подходяща животинка.

# 28
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
аз съм за куче от семейството на кокерите - има няколко по-дребни от шпанъола. И само като идея за космите - моят кокер го подстригвам 2 пъти в годината - хем проверявам кожата за екземи, хем за няколко месеца се спасяват от космите. За пол - мъжки  Peace

# 29
  • Мнения: 4 458
.......
...... Познаваме ли се?  newsm78

мисля, че с теб се разговорихме за адвокати тук преди известно време на лични  Peace


А, така да, аз имах в предвид лично  Wink

# 30
  • Мнения: 4 458
Алергиите не се причиняват от косми,  а от секретите, които отделят животните.

Разрових се както си му е реда. Аз също знам, че алергиите се причиняват по скоро от слюнката на животното. По сайтовете обаче пише че при кучето алергията се причинява от пърхута им  Thinking По тази причина има отделна група от хипоарегични кучета които или изобщо нямат пърхут или той е съвсем малко в минимално количество което не дразни алергиите. Това за слюнката важи повече за котката....

За всеки случай обаче съм решила да заведа първо децата, хем да видят породите хем и да се увериме, че няма да направят алергична реакция.  Rolling Eyes


# 31
  • Мнения: 4 458
Спрях се на 4 породи + мини шнауцера който може да вземем по изключение ако много ни хареса и не предизвиква алергична реакция

* West Hightland White Terrier

* Yorkshire Terrier

* Norfolk Terrier

* Norwich Terrier

Само териери станаха  Mr. Green значи породата е ясна....

Аз клоня повече към Yorkshire че е най-миниатюрно, но да видим как ще е нагледно.

# 32
Предлагам ти дакела защото е с къси косми(има и с дълги),приятелски настроено и чисто кученце.Обожава децата!   smile3521 newsm44 Stuck Out Tongue yes  Kissing Heart Two Hearts newsm47 newsm47 newsm47smile3521 smile3521 smile3521

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Феррет в Бг е популярно като фретка. Всъщност е пор. Да, ПОР. Simple Smile Много са интелигенти и интересни, обаче чистенето е голямо, защото понамирисват. Живеят в клетка, и това може да е предимство - когато сте си вкъщи ходят насам-натам, когато ви няма - в клетката.

# 34
Цитат
Мини шнауцера също съм си го записала в списъка, но те не са ли големички?

STANDART

SNIMKI

Ima i po-golemi! Tezi sa perfektni i mnogo obichat deca. Napisano e kato harakteristika v porodata.

# 35
  • Мнения: 4 458
MinaIhch , благодаря за информацията и снимките. Много са сладки тези шнауцери, но все още ми се струват големички  Thinking

Аз търся от най-малките породи които са мини, колкото да се каже че имаш куче  Mr. Green

Ех как ми се иска да си имам голяма къща с огромен двор, че да си взема куче - такова че да се усети присъствието му, но уви... всеки според чергата си  Wink

# 36
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Помогнете ми в избора на порода.  Praynig

Имам на ум няколко изисквания към кучето, но ще ми е интересно вие как бихте/сте избрали породата.

Важен въпрос остава пола. Мислех си че знам отговора, но колкото повече се замисллям толкова повече се обърквам и чудя кое ще е по-добро за в бъдеще когато кучето узрее полово  Thinking  Клоня към мъжко, но те нали "бягат" и маркират всеки ъгъл (ще ми усмърди къщата)... Женското е по-добре в това отношение, но като дойде момента на разгонването я държи бая дълго... Rolling Eyes а и всички тия кучета по дире ни...

Изискванията ми към породата са:

- да е малка понеже живеем в апартамент и не мога да подсигуря постоянен достъп до градина и дълги разходки
- да не е много космато, но не и плешиво - искам децата да има какво да галят, но да имат минимум досег с космите че са алергични  Confused.
- да не е лаещо нон стоп - има породи които направо те побъркват с пискливия си неспирен лай.
- да е що-годе спокойно животно (до колкото това зависи от породата)
- да обича деца
- да е енергично и игриво (те в началото всички са такива но...)


Знам че е много важно какво аз предлагам на животинчето така че... :

- една стая
- 2 малки деца
- много галене, тичане, игра и глезене
- редовна храна
- всекидневно возене в кола - до училището и обратно
- всекидневни разходки от по около 5-10 мин  Embarassed
- малко по- дълги разходки през weekend-ите


Киара, добре, че има в допълнение какво бихте могли да предложите на животинчето!...Стана ми страшничко през изискванията и представите ти - очертаваха кучешки живот: да не си космат, да обичаш да те галят - Две хлапета ooooh!; да не лаеш; да успееш да се представяш като що-годе спокоен, но пък и в същото време да бъдеш енергичен и игрив!?... newsm78

Какво ще кажеш за куче- касичка!?- не е космато и ще научи децата на спестовност Mr. Green

Сериозно- странно, че никой не ти е предложил пудел (има мини, средни и кралски-големи)!? Нашето е такова - не сме го избирали по порода, но оцелихме бинго: пуделите не си сменят козината, а се стрижат като хората; добродушни и интелигентни са игриви и обичащи деца!...

# 37
  • Мнения: 4 585

Прочетох ти изискванията, най-добре ги покрива една женска дакелка. Лично мнение.
Единствин проблем воже да бъсе качването и слизането по стълби 3-4 етажа без асансьор.
Има и в приятно кафяв цвят, по-малко ще се нагрява от слънчевите лъчи.

# 38
  • Мнения: 4 458
 Joy Rajana,  развесели ме по нощите. Mr. Green
Ами какво да правя като .... Знам, че е много взискателно и така както го интерпретираш звучи наситина страшно, но не е чак толкова  Mr. Green Хлапетата обещаха, че няма да мачкат кучето и са съгласни да го разхождат и къпят и хранят и т.н. (само аз си знам колко ще изпълняват  Wink  ).

Май трябва да сменя изискването за кучешката грива Rolling Eyes. Малките все се заглеждат по пухени кученца, тип плюшена играчка. Аз самата харесвам малките породи да са с козинка  Mr. Green, за големите предпочитам късокосмести....

Wolf , ама дакелите не ми харесват  Confused, много са дълги ...

Ех ако можеше да си намеря моето куче в умален вид щеше да е най-добре  Tired

# 39
MinaIhch , благодаря за информацията и снимките. Много са сладки тези шнауцери, но все още ми се струват големички  Thinking

Аз търся от най-малките породи които са мини, колкото да се каже че имаш куче  Mr. Green

Ех как ми се иска да си имам голяма къща с огромен двор, че да си взема куче - такова че да се усети присъствието му, но уви... всеки според чергата си  Wink

Togava chihua-chua!

FORUM za tazi poroda

# 40
  • Мнения: 967
И аз препоръчвам мини шнауцер. Твърд косъм който не се набива, малък, интелигентен и много игрив, но най-важното - устойчив. Това с обещанието на децата да не го мачкат, вярваш ли че е възможно?
Ние имаме бигъл, който е най-неагресивното куче и мачкащоустойчив  Mr. Green, но не отговаря на твоите изисквания.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 12:29 от radmila

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не взимай кокер ....кучето има страшно много енергия и не търпи да стои затворено вътре дълго време ...освен това е много емоционално и диво .... може да вземеш отъ тези Йорк-и , но ще трябва да го стрижеш късо ...

# 42
И аз препоръчвам мини шнауцер. Твърд косъм който не се набива, малък, интелигентен и много игрив, но най-важното - устойчив. Това с обещанието на децата да не го мачкат, вярваш ли че е възможно?
Ние имаме бигъл, който е най-неагресивното куче и мачкащоустойчив  Mr. Green, но не отговаря на твоите изисквания.

I az haresvam Bigalite, no deistvitelni zwergschnauzera e varha za tazi rabota. No ako genata iska oste po-malko kuche v nikakav sluchai iorkschir. Po-dobre mini pudel. I toi ne puska kosmi. No schnauzera obicha poveche deca.

# 43
  • Мнения: 4 458
Да, пуделче става, но и аз някак си мисля че са малко анти-деца  newsm78

MinaIhch , защо да не е йорки? За сега то седи на първо място в класацията - мини йорки.

# 44
Здравейте!Аз мога да ви предложа китайско дългокосместо качулато куче,разбира се с родословие,микрочип и нужните ваксини.Родителите му са шампиони на няколко държави. Въпреки че кученцето е дългокосместо,козината не му пада и лесно се поддържа. Подходящо е и за хора с алергии към козина.На височина достига до 30 см.,изключително любвеобилни са и обичат децата.Ето,вижте го:



Кученцето е на 2,5 месеца и тепърва ще му расте още по-красива козина.
Негови братчета вече живеят в Чехия и Аржентина.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че не е подходящо да си вземеш куче щом децата са алергични, но все пак ти си решаваш.

# 46
  • Мнения: 4 458
sheltiebg , много е симпатично кученцето.  Grinning  Каква е цената?

Ще разгледам по-подробно характеристиките на тази порода  Peace

# 47
  • в центъра
  • Мнения: 445
Аз пък ще ти предложа това - http://www.dogwild.info/jack-russell-terrier.html
Основно преимущество - късокосместо (въпреки че, нашия късокосмест басет пуска не по-малко косми от дългокосместо куче, само дето космите са остри и се забиват навсякъде Twisted Evil). Недостатък - изисква супер много движение, но може би като ще съжителства с деца, те ще му го осигуряват. На мен ми изглеждат страшни сладури, ако ти харесва, можеш да се поразровиш и прочетеш за тях. Успех!  Hug

# 48
sheltiebg , много е симпатично кученцето.  Grinning  Каква е цената?

Ще разгледам по-подробно характеристиките на тази порода  Peace

 kiara ,ако искаш ми пиши на имейла и ще коментираме.Може да се договорим ти и дечицата ти да дойдете и да го видите.Вече някои от братчетата му живеят в Чехия и Аржентина.Всички кученца в кучилото са изключително качествени.
Имейла ми е club@sheltiebg.com , но ако искаш ми звънни на 0878665219 или на 866 52 19
Поздрави!

# 49
  • Мнения: 1
здравейте и от мен , niki1 мога ли да те попитам откъде да си взема фретка ,търсих в много сайтове ,но никъде няма информация .Благодаря !

# 50
  • Мнения: 258
Аз лично съм голям фен на мопс-а и един ден искам да си взема такова куче. Ето ти повече информация за породата.

http://www.mops-bg.com/index.php?option=com_content&task=vie … =18&Itemid=31

# 51
  • София
  • Мнения: 553
Мъжът ми иска да си вземем бигълс /мисля, че така се пишеше/. Аз на този етап нямам такива намерения, но един ден ...

# 52
  • Мнения: 967
Ние имаме бигъл, но се осведомете преди това много внимателно, страшно непослушни и своенравни са...., сега се записваме за поредния курс за общо послушание и общо взето мнението ми е, че е неподходяща порода за първо куче.

# 53
Az imam takova kuche, to ne e savsem chista poroda - no e basendji, i iskam da si imam malki kuchenca ot neq, tq e prekrasna, umna i nqma po krasivo i umno kuche ot neq, kazva se Sara, i obache ne moga da i namerq partnior za da bade bashta na bebeta i,
v chjbina ima klubove - no tuk za sega ne sam namerila - ako mi pomognete shte Vi podarq kuchence, izprashtam snimka,







И аз провеждах преди време такива проучвания (за в бъдеще, естествено, че съм поставила условие аз само да галя и купувам храна Mr. Green) и стигнах до извода, че порода, която ни устройва идеално, е басенджи

това

Късокосместо, не лае (а пее тиролски песни  Joy), чисто, не мирише, носи на топло (африканска порода), любвеобвилно и дружелюбно с децата. Иска разходка, но ще спомага за поддържане на тонуса.

Остава само да си го внесем, защото не зная в България да се развъжда Laughing.

Това куче изглежда доста прилично и симпатично.... Предполагам се продава на американския континент....



# 54
  • Мнения: 9 814
Гледала съм дакел, не си взимай. Съчетанието дакел-деца не е най-подходящата. Бих ти препоръчала немска овчарка.

# 55
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Бих ти предложила кокер шпаньол.Старашно любвеобилни,превързват се бързо към стопаните си,умни са и се поддават на дресировка,обичат деца,търпеливи са,независимо колко ги мачкаш и дърпаш за козината.Имат много енергия,която изразходват в бягане и в игра.Не са много големи,но не са и дребни да ти се изгуби в ръцете като го гушнеш.И един недостатък изисква се много търпение първите 6 месеца докато поотрасне и успееш да го възпиташ,но после цял живот ще те гледа в очите и ще бъдете дарени с безкрайна и безкористна любов от негова страна.

Аз също си мисля малко по-натам да взема едно такова куче, от тази порода на моя син!Живеем в къща, имаме и градина, но в къщата и градината "господар" е котака Тошо и не знам как ще се спогодят с кучето.  Wink

# 56
  • Мнения: 4 458
Би ли ми казал някой каква порода е това куче:



Мисля, че видях същото, много е сладко и мъничко, като плюшена играчка е. Не е и скъпо - 200 $

# 57
az li4no ti prepora4vam da si vzeme6 york6irsko terier4e   a po vaprosa za gornata snimka mislq 4e e mini-6pic newsm78 Wink

# 58
 гораш17 моля ви някои ще ми каже ли подходящи имена за мопсчета  спешно ми трябват няма значение за мъжко или женско!!!!! много ви моля!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile3525  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 458
Аз кръщавам на вид. Гледам го кучето и каквото име ми дойде на ум и му отива го слагам  Wink
Гледай да е звучно и кратко другото няма значение.
Някой кръщават на любимо питие или географско място, любим човек или някакъв навик на кучето....
Погледни го в очите и го наречи...  Mr. Green

# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, с тези изисквания май ти трябва плюшено куче...

Кучетата имат нужда, също както и хората, от лично пространство. място, където никой не може / няма право да ги закача.

Кучетата имат нужда от разходка - 2 пъти на ден за по час, минимум по половин час, но толкова кратко само по изключение.

Кучетата се скубят - каквото и да ги правиш - два пъти годишно. Дори и късокосместите.

Кучетата, които са игриви, са палави.

Кучетата, които са спокойни, не обичат да бъдат пипани и преследвани, особено от деца.

Дребните кучета са нервни и с писклив глас.
Едрите кучета имат нужда от няколко - 7 - 10 - километрови разходки всеки ден и упражнения.


С всичките си изисквания ако вземеш куче, ще изнервите тотално горкото животно, или ще го депресирате, а то от своя страна ще изнерви вас.

Не знам какво куче си гледала в такива условия, но то определено не е било особено щастливо животно.

Кучето като домашен любимец е като още едно дете - дете със много специфични нужди, дете, което никога няма да порасне.

Впрочем, можеш да им вземеш костенурки.

Или питон или боа - чудесно ще се чувства в "тропичния" климат, няма нужда от разходки, няма косми, индийците са ползвали тези животни за охрана на деца.

И последно, да допълня за кокера. Имах познати, които се опитваха да гледат кокер на твоя режим. След като почти успя да разруши къщата се принудиха да го дадат - човекът, който пое грижата за кученцето, е ловец - е няма такова щастливо и спокойно куче като него. Много са енергични, това с 10 минутните разходки направо го забрави, а колата има доста голяма вероятност да бъде оповръщана, при това за кучето разходката с кола не е забавление, а изпитание.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 19:23 от katiABV

# 61
  • Мнения: 4 458
Не знам какво куче си гледала в такива условия, но то определено не е било особено щастливо животно.

Гледала съм, но не в такива условия  Wink

Все още се колебая дали изобщо да взимам. Много искам. но някак си децата са много малки и ме е страх да не уморят животинчето. А и то се изисква определена хигиена, място за спане.... Тя нашата чистачка ще вземе да го изпусне мъничето на някъде, после иди го търси.......
Все още умувам...

Оня ден видях мопс тук. Освен да разпитам стопаните дали имат проблеми с кучето, нали пише, че не му понасяло жегата и влагата....

Космите са ми най-големия проблем. Нямам никакво време да чистя, подреждам и четкам..... Понякога се пооглеждам наоколо и трезво решавам че май няма да го бъде  Grinning

Иначе за колата.... моите кучета много обичаха да се возят.

# 62
kiara ще споделя какво мисля аз но те моля предварително да не ми се обиждаш.
С тези изисквания ще ти е много трудно да си намериш куче. А дори и да го направиш това ще си е тормоз за животното. В една стая с разходка за 5 минути. Кучетата имат нужда от чести и дълги разходки, не е като някое тамагочи което да си го гушкаш, храниш и показваш на съседите.
Аз имам и котка и куче. Кучето спи на терасата в къщичка, а иначе почти целия ден сме навън.
Ако нямаш условия да го гледаш по добре отложи за тогава когато ще можеш да му осигуриш добър дом, а не да е само заради идеята. Кажи на дечицата, че не е важно да се вземе животинче само за да го имаме щото на момента ни се иска, а че когато взимаш нещо трябва да можеш да се грижиш за него. Това по мое мнение е по добър урок. Ако все пак държите на животинка вземете си друга. Коте, морско свинче, декоративно зайче, рибки така пак ще могат да полагат грижи за нещо живичко, но и вие и животинчето ще сте доволни и ще се чувствате добре.
Пак ти се извинявам за поста все пак вие ще си решите накрая но това е моето мнение. Хубав и усмихнат ден Hug...

# 63
  • Мнения: 967
Няма страшно, ще се справи. Да не е първата с куче и малки деца. Когато кучето влезне в семейството, всички така го заобичват, че автоматично намират време за него, за разходки. Няма по-добър стимул да излизаш всеки ден на парка, а края на седмицата на истинска природа от кучето. Нещата се наместват от самосебе си. При нас в парка има доста майки с малки деца и куче или даже бебета в количка и куче.

Освен това има породи, които изискват по-малко движение, например френски булдог. Никой не казва, че ще си вземат хрътка, която трябва да тича по 30 км на ден.

Според мен Киара действа много правилно, като първо се осведомява какво я очаква. Много хора си харесват куче, взимат го и после се вайкат. Мисля, че правилното животно ще си дойде при вас в правилния момент, когато се готови с отговорността. При всички случаи е прекрасно, децата да израснат с домашен любимец.

# 64
  • Мнения: 114
Бих ти предложила кокер шпаньол.Старашно любвеобилни,превързват се бързо към стопаните си,умни са и се поддават на дресировка,обичат деца,търпеливи са,независимо колко ги мачкаш и дърпаш за козината.Имат много енергия,която изразходват в бягане и в игра.Не са много големи,но не са и дребни да ти се изгуби в ръцете като го гушнеш.И един недостатък изисква се много търпение първите 6 месеца докато поотрасне и успееш да го възпиташ,но после цял живот ще те гледа в очите и ще бъдете дарени с безкрайна и безкористна любов от негова страна.

Имам кокерче, не се залъгвай че ще липсва козинка - аз доста се грижа по този въпрос понеже бебка лази, ходи ... Иначе сме една щаслива къща с жива играчка за бебка  Laughing Може с мопс да е по-добре във вашия случай Wink
http://www.mops-bg.com/index.php?option=com_content&task=vie … =43&Itemid=44

От гл.т. на нежност и грижовност си избрахме женско кученце и никак не съжалявам, а за периода на разгонването ... нашата цапаше само 1та година , някак се научи след това да се грижи за себе си  Simple Smile и действително почиствам само няколко капки

Във всеки случай каквото за избора може да ви помогне и да погледнете характера на породите - в нета има доста инфо
Успех в избора на нов член в сем-вото, определено ще ви донесе мноооого радост и обич  Peace

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 16:39 от mama Ety

# 65
  • Мнения: 4 458
Благодаря ви момичета  Hug

bebe_to, не се убиждам. Моите деца израснаха с куче (май го споменах в началото). И ние бяхме едни от тези дето са с количка и  куче в парка. През почивните дни разбира се че животинчето ще излиза повече на вън. С децата сме в парка поне 2 пъти в седмицата за по 2 часа. През работните дни е трудно но то ще си има малки разходки сутрин и вечер.
Гледам куче повече от 15 години ( майка и после син). Наложи се да оставя кучето в България. На мен ужасно ми липсва, а и децата всеки ден говорят за него. Осъзнавам че в момента не мога да дам това което бих искала за това търся порода която да е склонна да преживява значително добре в настоящите условия. На децата винаги казвам, че когато имаме голяма къща с двор ще вземем породите които искаме, но до тогава не може да измъчваме животинчето.
Достатъчно отговорна съм и имам опит с животни за да постъпя така както казва radmila: "Много хора си харесват куче, взимат го и после се вайкат" То за това и софийските улици са пълни с бездомни кучета.

Котка не мога да взема заради алергията която не е силно изразена, но не ми се рискува. А, и котките не са за малки деца. Рибки имаме, но не се грижиме ние основно за тях - те са декоративни в огромен аквариум и нашата грижа е само да им се радваме.
Зайчета и други подобни не могат да тичат в парка  Grinning а това е целта на занятието  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 3 423
kiara търсих ти темата скоро ,но без успех и сега се радвам,че я виждам Hug
Аз също имам склонно към алергии детенце,но голям фен на породата Дакел и се чудя дали да не му взема.
Не мога да намеря инфо дали Дакела е хипоалергенна порода newsm78 newsm78 newsm78
Иначе мен освен страха от алергии  ме спира и това,че много пътуваме и къде ще оставяме кучето newsm78
Много харесвам боксери-имала съм и са страхотни с децата.Изобщо тези с тъпите муцунки са ми много сладки,но малкия е фен само на Дакелите.Като види дакел в парка ,го преследваме докато помоля собствениците му да спрат да го галим.После реве при раздялата.
Ти, какво мислиш за Дакелите Wink

# 67
  • Мнения: 4 458
Ми аз дакелите не ги харесвам особено, но всеки е с различен вкус  Wink Доколкото си спомням те са от хипоалергичните, но ще проверя да не те излъжа.
Моята щерка иска далматинец  ooooh! а другата иска по-малка порода с доста козина. Аз си падам по ротвайлерите. Тези породи са немислими в апартамент. Обожавам и джобните породи така че съм склонна да взема такава.

Ето линк с породи подходящи за хора с алергии: http://www.dogbreedinfo.com/allergy.htm

# 68
  • Мнения: 3 423
Много ти благодаря  за линка bouquet
Явно ще ни се рамине Дакела-няма го в списъка Confused
Между другото се изненадах ,колко космати породи присъстват-аз си мислех,че колкото по късокосместо е ,толкова по подходящо за склонните към алергии newsm78

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:31 от Mila mama

# 69
  • Мнения: 4 458
Не космите са причина за алергиите за това  Wink

# 70
Joy Rajana,  развесели ме по нощите. Mr. Green
Ами какво да правя като .... Знам, че е много взискателно и така както го интерпретираш звучи наситина страшно, но не е чак толкова  Mr. Green Хлапетата обещаха, че няма да мачкат кучето и са съгласни да го разхождат и къпят и хранят и т.н. (само аз си знам колко ще изпълняват  Wink  ).

Май трябва да сменя изискването за кучешката грива Rolling Eyes. Малките все се заглеждат по пухени кученца, тип плюшена играчка. Аз самата харесвам малките породи да са с козинка  Mr. Green, за големите предпочитам късокосмести....

Wolf , ама дакелите не ми харесват  Confused, много са дълги ...

Ех ако можеше да си намеря моето куче в умален вид щеше да е най-добре  Tired



 Ако това е снимката на предишното ти куче... и ти искаш да вземеш нещо подобно на него аз ти предлагам померан.Страшно се привързват, позволяват да ги галиш, малки са... Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако са ти алергични децата, не си взимай куче... Нямаш си представа каква отговорност и грижи изисква...  Sick И няма връщане назад, като го вземеш.
Имам и куче и котка, не говоря наизуст.
Ако все пак твърдо си го решила, бих те посъветвала да се абстрахираш толкова от външния вид и да си вземеш наистина умна животинка... В този ред на мисли бих ти препоръчала дакел.  Peace
В никакъв случай булонка (като моето) - много са сприхави и инатести... Да не ти казвам колко косми ръсят и най - веч, колко са тъпи... Sick ooooh! Mr. Green

# 72
  • Мнения: 4 585
Бебе то, то какви са тия картинки в профила ти и в подписа,
направи консултация с правилата на форума. Ако не можеш, аз мога да ти ги намаля.
Когато сменяме темите или страниците в една и съща тема, ти влачим всичките
пиксели и битчета.
Олчето, и твоята е голяма, при допустими максимум 200, е с височина 240 пиксела.

# 73
  • Мнения: 4 458
Ако са ти алергични децата, не си взимай куче... Нямаш си представа каква отговорност и грижи изисква...  Sick И няма връщане назад, като го вземеш.
Имам и куче и котка, не говоря наизуст.
Ако все пак твърдо си го решила, бих те посъветвала да се абстрахираш толкова от външния вид и да си вземеш наистина умна животинка... В този ред на мисли бих ти препоръчала дакел.  Peace
В никакъв случай булонка (като моето) - много са сприхави и инатести... Да не ти казвам колко косми ръсят и най - веч, колко са тъпи... Sick ooooh! Mr. Green


 Да, за булонките знам, не искам и да чувам за тях  Wink Приличат ми на малки глезени деца  hahaha

Има обаче една закономерност - колкото по-малко, толкова по-лаещо  Confused

Дакелите хич не ги харесвам  Sad 

Вярвам ти, все пак и аз от години гледам куче а докато беше малко, израсна с коте (отровиха я)

Все още съм в процес на обмисляне. Не мога да реша коя точно порода. Искам малка заради жилището, но не е много подходящо за малки деца - много са крехки и много лаят.  Tired

# 74
  • Мнения: 6 735
Цитат
Дакелите хич не ги харесвам Sad 


Може и да съм силно пристрастна, но все си мисля, че не си права.
Голям човек е дакелът. Размисли пак.

# 75
  • София
  • Мнения: 5 079
Бебе то, то какви са тия картинки в профила ти и в подписа,
направи консултация с правилата на форума. Ако не можеш, аз мога да ти ги намаля.
Когато сменяме темите или страниците в една и съща тема, ти влачим всичките
пиксели и битчета.
Олчето, и твоята е голяма, при допустими максимум 200, е с височина 240 пиксела.

Това пък какво обща има с темата не можах да разбера...  newsm78

# 76
  • Мнения: 4 585
Няма нищо общо с темата и е спам. Ще информирам модератор да ми изтрие постингите.
Има общо с правилата на форума. Да си приведе в ред подписа и аватара.
Мога да се обоснова защо, ако настояваш. На всеки нарушител се намира адвокат, винаги.
Цитат
Максимално допустим размер на картинки към профилите:
ширина - до 160 пиксела
височина - до 200 пиксела
Цитат
Максимално допустим размер на изображения в подписите:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 200 пиксела
Цитирам админ. И за Олчето се отнася.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 18:03 от Вълкът с дълъг ник

# 77
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вълкът е прав.
Моля, оправете си профилите.

Благодаря предварително за проявеното разбиране от ваша страна.

# 78
  • Мнения: 4 585
Ооо, Reza!
Никът ти напомня бензинопил Hysqvarna
Явно не е достатъчно. Не съм подстрекател.
Обаче потребителките не те е/бават.

# 79
Най-добрият вариант за Вас е Jаck Russell Terrier. Аз имам такова от два месеца и съм много щастлив. Прочетете малко за тази порода и ще се уверите сам, че по-игриво, мило, интелигентно, красиво, любвеобвилно и т.н. куче няма. Аз го разбрах, защото имам такова куче.

# 80
И аз провеждах преди време такива проучвания (за в бъдеще, естествено, че съм поставила условие аз само да галя и купувам храна Mr. Green) и стигнах до извода, че порода, която ни устройва идеално, е басенджи

това

Късокосместо, не лае (а пее тиролски песни  Joy), чисто, не мирише, носи на топло (африканска порода), любвеобвилно и дружелюбно с децата. Иска разходка, но ще спомага за поддържане на тонуса.

Остава само да си го внесем, защото не зная в България да се развъжда Laughing.

На мен ми попадна едно такова - но не е чиста порода, намерихме го в гората около Самоков, и го гледах 8 години - нолл ми се случи беда - изпуснах я разгонена и не мога да си я прибера сега и много страдам - вече 40 дена е на улицата - забелязват я - но не могат да я хванат - а аз не мога да я срещна - живея в кв.Изток - в София - никакав шанс досега,  не бих си взела друго освен такова - но няма обяви за такива кучета, но лл ако все пак се върне и роди ще Ви дам едно, Мони - 0888 643249

# 81
  • София
  • Мнения: 6 690
Ще използвам темата да попитам /извинявам се на авторката  bouquet/ - какво мислите за бигълите?
Подходящи ли са, ако в къщата има 2 г. бебе?

# 82
Здравейте!Моето мнение за породите  е мопс или френски булдог(френчи).Много са сладки,но не отговарят на вашите критерии.Не обичат много топло нито много студено,но  засметка на това обичат къси разходки и много рядко лаят.Въприки, че са късокосми си сменят козината и остават доскат косми.На мопсчета са им проблемни очичкита, а на френчитата ушичките.     Успех  с търсенео на нов член в семейството това е много голяма отговорност! baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 83
  • Мнения: 592
Ако има място с две ръце бих препоръчала овчарките.

# 84
  • Мнения: 967
Ще използвам темата да попитам /извинявам се на авторката  bouquet/ - какво мислите за бигълите?
Подходящи ли са, ако в къщата има 2 г. бебе?

Абсолютно, ако имаш здрави нерви и много време за разходки, както и пари за обучение! Иначе бигльо е страшен компаньон в игрите и много благо и търпеливо куче... ще изтърпи стоически всички дърпания на уши и бъркания в очи от двегодишен мъник Simple Smile.
Трябва обаче много да премислите преди това. Някой хора казват, че не трябва да му се вика БИГЪЛ, а БЕГАЛ!  Mr. Green
http://dog.bg/forum/index.php/topic,574.0.html - прочети всички мнения тук, преди се се решиш!

Общи условия

Активация на акаунт