Искам да си вземем куче

  • 28 199
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 458
Алергиите не се причиняват от косми,  а от секретите, които отделят животните.

Разрових се както си му е реда. Аз също знам, че алергиите се причиняват по скоро от слюнката на животното. По сайтовете обаче пише че при кучето алергията се причинява от пърхута им  Thinking По тази причина има отделна група от хипоарегични кучета които или изобщо нямат пърхут или той е съвсем малко в минимално количество което не дразни алергиите. Това за слюнката важи повече за котката....

За всеки случай обаче съм решила да заведа първо децата, хем да видят породите хем и да се увериме, че няма да направят алергична реакция.  Rolling Eyes


# 31
  • Мнения: 4 458
Спрях се на 4 породи + мини шнауцера който може да вземем по изключение ако много ни хареса и не предизвиква алергична реакция

* West Hightland White Terrier

* Yorkshire Terrier

* Norfolk Terrier

* Norwich Terrier

Само териери станаха  Mr. Green значи породата е ясна....

Аз клоня повече към Yorkshire че е най-миниатюрно, но да видим как ще е нагледно.

# 32
Предлагам ти дакела защото е с къси косми(има и с дълги),приятелски настроено и чисто кученце.Обожава децата!   smile3521 newsm44 Stuck Out Tongue yes  Kissing Heart Two Hearts newsm47 newsm47 newsm47smile3521 smile3521 smile3521

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Феррет в Бг е популярно като фретка. Всъщност е пор. Да, ПОР. Simple Smile Много са интелигенти и интересни, обаче чистенето е голямо, защото понамирисват. Живеят в клетка, и това може да е предимство - когато сте си вкъщи ходят насам-натам, когато ви няма - в клетката.

# 34
Цитат
Мини шнауцера също съм си го записала в списъка, но те не са ли големички?

STANDART

SNIMKI

Ima i po-golemi! Tezi sa perfektni i mnogo obichat deca. Napisano e kato harakteristika v porodata.

# 35
  • Мнения: 4 458
MinaIhch , благодаря за информацията и снимките. Много са сладки тези шнауцери, но все още ми се струват големички  Thinking

Аз търся от най-малките породи които са мини, колкото да се каже че имаш куче  Mr. Green

Ех как ми се иска да си имам голяма къща с огромен двор, че да си взема куче - такова че да се усети присъствието му, но уви... всеки според чергата си  Wink

# 36
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Помогнете ми в избора на порода.  Praynig

Имам на ум няколко изисквания към кучето, но ще ми е интересно вие как бихте/сте избрали породата.

Важен въпрос остава пола. Мислех си че знам отговора, но колкото повече се замисллям толкова повече се обърквам и чудя кое ще е по-добро за в бъдеще когато кучето узрее полово  Thinking  Клоня към мъжко, но те нали "бягат" и маркират всеки ъгъл (ще ми усмърди къщата)... Женското е по-добре в това отношение, но като дойде момента на разгонването я държи бая дълго... Rolling Eyes а и всички тия кучета по дире ни...

Изискванията ми към породата са:

- да е малка понеже живеем в апартамент и не мога да подсигуря постоянен достъп до градина и дълги разходки
- да не е много космато, но не и плешиво - искам децата да има какво да галят, но да имат минимум досег с космите че са алергични  Confused.
- да не е лаещо нон стоп - има породи които направо те побъркват с пискливия си неспирен лай.
- да е що-годе спокойно животно (до колкото това зависи от породата)
- да обича деца
- да е енергично и игриво (те в началото всички са такива но...)


Знам че е много важно какво аз предлагам на животинчето така че... :

- една стая
- 2 малки деца
- много галене, тичане, игра и глезене
- редовна храна
- всекидневно возене в кола - до училището и обратно
- всекидневни разходки от по около 5-10 мин  Embarassed
- малко по- дълги разходки през weekend-ите


Киара, добре, че има в допълнение какво бихте могли да предложите на животинчето!...Стана ми страшничко през изискванията и представите ти - очертаваха кучешки живот: да не си космат, да обичаш да те галят - Две хлапета ooooh!; да не лаеш; да успееш да се представяш като що-годе спокоен, но пък и в същото време да бъдеш енергичен и игрив!?... newsm78

Какво ще кажеш за куче- касичка!?- не е космато и ще научи децата на спестовност Mr. Green

Сериозно- странно, че никой не ти е предложил пудел (има мини, средни и кралски-големи)!? Нашето е такова - не сме го избирали по порода, но оцелихме бинго: пуделите не си сменят козината, а се стрижат като хората; добродушни и интелигентни са игриви и обичащи деца!...

# 37
  • Мнения: 4 585

Прочетох ти изискванията, най-добре ги покрива една женска дакелка. Лично мнение.
Единствин проблем воже да бъсе качването и слизането по стълби 3-4 етажа без асансьор.
Има и в приятно кафяв цвят, по-малко ще се нагрява от слънчевите лъчи.

# 38
  • Мнения: 4 458
 Joy Rajana,  развесели ме по нощите. Mr. Green
Ами какво да правя като .... Знам, че е много взискателно и така както го интерпретираш звучи наситина страшно, но не е чак толкова  Mr. Green Хлапетата обещаха, че няма да мачкат кучето и са съгласни да го разхождат и къпят и хранят и т.н. (само аз си знам колко ще изпълняват  Wink  ).

Май трябва да сменя изискването за кучешката грива Rolling Eyes. Малките все се заглеждат по пухени кученца, тип плюшена играчка. Аз самата харесвам малките породи да са с козинка  Mr. Green, за големите предпочитам късокосмести....

Wolf , ама дакелите не ми харесват  Confused, много са дълги ...

Ех ако можеше да си намеря моето куче в умален вид щеше да е най-добре  Tired

# 39
MinaIhch , благодаря за информацията и снимките. Много са сладки тези шнауцери, но все още ми се струват големички  Thinking

Аз търся от най-малките породи които са мини, колкото да се каже че имаш куче  Mr. Green

Ех как ми се иска да си имам голяма къща с огромен двор, че да си взема куче - такова че да се усети присъствието му, но уви... всеки според чергата си  Wink

Togava chihua-chua!

FORUM za tazi poroda

# 40
  • Мнения: 967
И аз препоръчвам мини шнауцер. Твърд косъм който не се набива, малък, интелигентен и много игрив, но най-важното - устойчив. Това с обещанието на децата да не го мачкат, вярваш ли че е възможно?
Ние имаме бигъл, който е най-неагресивното куче и мачкащоустойчив  Mr. Green, но не отговаря на твоите изисквания.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 12:29 от radmila

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не взимай кокер ....кучето има страшно много енергия и не търпи да стои затворено вътре дълго време ...освен това е много емоционално и диво .... може да вземеш отъ тези Йорк-и , но ще трябва да го стрижеш късо ...

# 42
И аз препоръчвам мини шнауцер. Твърд косъм който не се набива, малък, интелигентен и много игрив, но най-важното - устойчив. Това с обещанието на децата да не го мачкат, вярваш ли че е възможно?
Ние имаме бигъл, който е най-неагресивното куче и мачкащоустойчив  Mr. Green, но не отговаря на твоите изисквания.

I az haresvam Bigalite, no deistvitelni zwergschnauzera e varha za tazi rabota. No ako genata iska oste po-malko kuche v nikakav sluchai iorkschir. Po-dobre mini pudel. I toi ne puska kosmi. No schnauzera obicha poveche deca.

# 43
  • Мнения: 4 458
Да, пуделче става, но и аз някак си мисля че са малко анти-деца  newsm78

MinaIhch , защо да не е йорки? За сега то седи на първо място в класацията - мини йорки.

# 44
Здравейте!Аз мога да ви предложа китайско дългокосместо качулато куче,разбира се с родословие,микрочип и нужните ваксини.Родителите му са шампиони на няколко държави. Въпреки че кученцето е дългокосместо,козината не му пада и лесно се поддържа. Подходящо е и за хора с алергии към козина.На височина достига до 30 см.,изключително любвеобилни са и обичат децата.Ето,вижте го:



Кученцето е на 2,5 месеца и тепърва ще му расте още по-красива козина.
Негови братчета вече живеят в Чехия и Аржентина.

Общи условия

Активация на акаунт