каква е стайната температура?

  • 2 302
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 677
Температурата у дома е около 22 градуса.
Никога вкъщи не съм слагала шапка.

# 46
  • Мнения: 4 447
Не съди по себе си за бебето. Ще го претоплите. А това е много опасно, особено за малко бебе.

В стаята поддържай 20-тина 23 градуса мак-си-мум, максимум! Проветрявай през час-два за по 2мин.

Не му слагай шапка или каквито и да било вълнени дрехи, тЪрлЪци и т.н.

Тънко долно боди, ританки, някаква памучна дрешка с копченца отгоре и чорапки. Това е.

Ако му е студено, ще му е хладно вратлето  или нослето. Студени крачета и ръце не са индикатор, за това, че на бебето му е студено!

Завивай го с одеалце, което не е тежко или зимно. Времето е все още топло. Калявай детето!

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
анче_мамче202uu
Зимата поддържаме около 19-23 градуса.
Шапка в къщи не съм му слагала.

# 48
# 49
  • Мнения: 486
22-23 градуса облечена е с тънко боди, друго боди отгоре панталонки и чорапки.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 787
У нас е между 19 и 22 градуса.Като беше бебе,температурата беше същата.
Не е добре да е повече от 22-23 градуса.
Детето свиква с температурата и после му е трудно да се адаптира навън.Една приятелка поддържа у тях 28 градуса и детенцето й е постоянно болно,като го извежда навън.Винаги трябва да е много навлечен.
По-добре да е калено,отколкото изнежено,нали Wink

# 51
  • Мнения: 753
22-23 градуса облечена е с тънко боди, друго боди отгоре панталонки и чорапки.
Peace

# 52
  • Мнения: 1 427
Висока е тази температура! А за шапка в къщи-абсурд!
Около 22 градуса е най-добре да се поддържа.

# 53
  • Мнения: 724
Висока е тази температура! А за шапка в къщи-абсурд!
Около 22 градуса е най-добре да се поддържа.
и аз така мисля в къщи е 21-23 градуса.

# 54
  • Мнения: 135
Температурата в стаята е  20-23 градуса, вечер затопляме ако е необходимо до 23-24. Спи с ританки и боди с чувалче, а през деня му обличам отгоре още едни дрешки защото не е завит. По отношение на шапката смятам, че тя е за разходки и то когато е студено или пък има вятър, никога не съм слагала вкъщи.

# 55
  • Мнения: 385
Мисля, че 22 градуса е идеално.
Peace

# 56
  • Мнения: 4 406
19- 22 градуса

# 57
  • София
  • Мнения: 1 456
Тази температурата в стаята е твърде висока. Трябва да се поддържа около 22 градуса и само при къпане се повишава до 25-26 градуса. Шапка в къщи не се слага. Само след баня, може, но не и за през цялата нощ.
На мен също ми се струваше, че е студено и постоянно се навличах с какво ли не , но в същност бебчето ми се чувстваше много добре.
Нослето и ръчичиките й бяха винаги топличики и спеше сладко и редовоно(е това важеше само за деня, ама... Sick)

Редовно проветрявай помещенията дори ипри много студено време.
5 минути да постои отворено е достатъчно.

 

# 58
  • Мнения: 589
При нас е 23 без отопление и постоянно отворен прозорец/малкия над вратата към терасата/. Шапка само навън и то ако е наистина студено.

# 59
  • Мнения: 7 474
Според педиатърката ни 19 градуса би трябвало да бъде, но аз поддържах около 22-23  Wink

Общи условия

Активация на акаунт