Кърменото бебе колко вода/сок трябва да пие

  • 3 697
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
Вижте какво намерих за водата /но е на английски, а в момента нямам много време да го преведа/

http://www.homemade-baby-food-recipes.com/giving-water-to-baby.html

# 16
  • Мнения: 1 531
след седмица мисля да захранвам (на 5.5. месеца живот и здраве), като досега мира е на изключително кърмене  Heart Eyes
та се чудя как да предлагам водата?
струва ми се късно за биберон (досега не е пила кърма или нещо от шише с изкл на чай два пъти още на месец-два)
иначе точно така и предлагам досега вода... и май че капките водичка й харесват, но биберона нещо не го тачи  Crazy   не съм запозната все още с продуктите на пазара и незнам кое е удачно за нашия случай newsm78  някакви чаши 5-6м+ ... или с лъжичка
Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 134
Ние сме на 7 и още не пием вода, макар че от време на време с интерес облизва мокрите ми пръсти, но то всъщност и захранването ни такова, още не сме успели да изядем повече от две лъжички от какво и да съм дала. Затова пък цокаме здраво Simple Smile Тъй като и бебка не харесва биберони мисля да пробвам с лъжичка, но по нататък, като стане по голямо количеството на твърдата храна.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 252
Започнах да захранвам сина си след като навърши 7месеца. Вода предложих 3-4 месеца по-късно. Рядко изпива повече от 50гр, но не ме притеснява, защото все още го кърмя. След годинката започнах да му давам сокчета, защото сам прояви интерес към това, което ние пием - напоследък опитва биричка или винце  Mr. Green
Сега вода пие, когато сам пожелае, знае къде му стои шишенцето с водата и си го взема или си го иска от нас. Но все още пие доста малко като количество.
Пресни сокове не съм давала, но всеки ден яде поне 2 пресни плода.

# 19
  • Мнения: 3 205
Вода се предлага, като почнеш да захранваш с твърда храна. Аз лично почнах да давам едва когато спрях да го докърмвам след хранене. Но това че даваш, не значи, че ще я пие. Фактически Иво почна да пие повече вода едва на около година - година и малко, под повече имам предвид около 20-50мл дневно.
Не смесвам сок с вода, защото смятам, че ако е жаден - ще пие чиста неподсладена вода. Сок му давам отделно понякога.

Общи условия

Активация на акаунт