КОГА ЗАПОЧНАХТЕ ДА ИЗВЕЖДАТЕ БЕБЕТАТА НА РАЗХОДКА?

  • 5 150
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамета! Ще съм ви много благодарна ако ми кажете кога започнахте да вадите бебетата си навън? Тези дни докато беше хубаво времето вадихме нашето бебе два пъти по половин час на вън с количка тя днес става на четери седмици. Но втория път като се върнахме много плака и не искаше да заспи после дълго време и мъжът ми каза че няма да е вадим повече вън докато не направи 40 дни. Аз пък искам да използвам хубавите дни. Моля кажете ми според вас кой е прав?

# 1
  • Мнения: 593
О, и аз съм на твоето мнение, да не се окаже после че това ви е било последното излизане, ще става все по-студено . Ние изведохме нашето мишле още на 10-ден, не мисля че плача е бил свързан с разходката Thinking

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз започнах около 15-тия -20-тия ден да го изкарвам първо на терасата, като постепенно увеличавах времето, което прекарваше навън. И около 25-тия ден излязохме с количката.

# 3
  • Мнения: 11 004
Как ще я държите 40 дена вкъщи?! #Crazy Сега не е толкова студено, спокойно можеш да я извеждаш добре облечена и завита. Peace И според мен плачът не е свързан с разходката.
Първата разходка на Рая беше на 13 ден след раждането, понеже бяхме 1 седмица в болницата и после следваха няколко дъждовни дена. Дотогава отварях прозореца на стаята.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Започнах да го извеждам по малко на терасата когато направи седмица.Първата ни разходка навън беше малко преди да навърши месец.Моето мнение е да използвате хубавите дни и да излизате сега,че като завали сняг ще е по-трудно.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Разхождай си спокойно бебето, времето е подходящо.
Калина е родена юли месец и започнах да я извеждам на 20 ден някъде. Даже може и по-рано да е било.

# 6
  • Мнения: 701
На 28-я ден бяхве вече по пътищата,а от 7-я го извеждах на двора.Разбира се не трябва да се пропусне факта,че родих на 25.07 и горещините бяха ужасни.

# 7
  • Мнения: 17 407
Глупостите на мъжа си аз не бих слушала. ИЗвеждай си бебето, не е малко вече! Плачът й може да е свързан с колики, примерно, или нещо друго. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ходете си спокойно на разходка. Скоро няма да можеш да я извеждаш, като дойде зимата... По темата-на  2 седмици я изведох и от тогава имаме само 3 дни в които не сме били на вън. Дъщеря ми е на 13 месеца.

# 9
  • Мнения: 620
От деня, в който се прибрахме вкъщи от болницата е висял по цял ден в количката в двора (живеем в къща). Из улиците се дъндуркаме от 10-я ден, като разходките продължават с часове. А от триседмичен си го влача на всякъде с мен с колата, понеже трябва да водя голямата ми дъщеря на училище, английски, плуване. Та екипирахме се с кенгуру и кошче за кола и малкия е с нас навсякъде. Често го кърмя в колата.
Оставям го вкъщи с на баба му само когато излизането ми е кратко и мога да се прибера до следващото кърмене.

# 10
  • Мнения: 1 043
На 12 дена беше, когато го разходихме за пръв път. Но все пак беше лято.
Мисля, че все още не е толкова студено и за 20-30 мин. трябва да извеждате детето на въздух  Peace

# 11
  • Мнения: 8 917
Когато не валеше, на духаше, нямаше мъгла и температурата бе над 0 градуса.

# 12
  • Мнения: 1 371
На следващият ден след изписването. Как 40 дена вкъщи?

# 13
  • Мнения: 291
На 11тия му ден ве4е бяхме в парка. Как 40 дена в къщи???

# 14
  • Мнения: 27 524
Веднага. Изписаха ни в 10 сутринта от болницата и се прибрахме в 5 следобяд  Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
Изписаха ни и на следващия ден бяхме на вън, но последните два дни се въздържам, че  беше влажно, а все пак сме само на 12дни. Днес мисля за половн час да обиколя блока  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 931
Баткото го изведох на 20-тия ден. Роди се на 20.12 и покрай празници и гости не доиде ред. Малката на 8 ден,но тя се роди на 17.07- насред лято.
 

# 17
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Някъде през втората седмица почнах да го извеждам навън. Преди това ми беше невъзможно, защото и аз еднав си стоях на краката. Но бабата го извеждаше на балкона. Тогава не беше много хубаво времето и си поседявахме повече вкъщи. Използвайте слънчицето. То е здраве.

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
На седмия ден я изведох, дотогава бяхме в болница, но на отворен прозорец. Ако държиш детето в къщи до 40 дни, ще трябва да го извеждаш направо в студа, оставям те да прецениш дали е добра идея. Или пък да си го държиш до май месец в къщи...

# 19
  • Мнения: 753
след изписването от болницата всеки ден съм излизала с бебето, независимо че става сега студено ...на добре облечено бебе не пречи да не излиза Peace по 30 минути примерно, е разбира се да не вали и духа вятър Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Точно на 10 дни беше, като го изведох за половин час навън с количката. Wink

# 21
  • Мнения: 4 447
Преди 40-тия ден вече бяхме навън.  Peace

Започни първо с 5-10 мин на тераста, после 20 и като стигнеш 30 - бЕгайте на разходка! Мисля, наща първа разходка беше към 20-тия ден.

# 22
  • Мнения: 8 999
На петия ден ме изписаха, на шестия купихме количката и на седмия ден вече бяхме навън с бебето /мъжа ми също ни придружаваше и все искаше той да бута количката, за малко да се изпокараме!/ - това за дъщерята, тя е родена през юни.
Синът ми се роди в края на септември и приложихме същата схема, но излязохме на шестия ден, защото вече си имахме количка от каката.
Много рядко съм пропускала разходка, само ако вали като из ведро.

# 23
  • Мнения: 4 401
на 38-мия ден с количката иначе на терасата от 4-5 ден по препоръка на лекарката  първо 5 мин. после 10 мин и така постепенно Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
На две седмици, щях и по-рано, но имаше мъгли гадни миналата есен...

# 25
  • Мнения: 197
На 9-10 дена.Излизахме почти вс. ден, когато няма валеж и вятър.Родени сме декември.

# 26
как 40 дни вкъщи #Crazy та ти ще откачиш,използвай всеки удобен момент и го извеждаи,стига да не вали.Знаеш ли педито ми каза че на вън над 12 градуса ли е няма проблем да се извежда бебо стига да не вали и да няма мъгла.Ние сме си вкъщи вече 5 дни защото тук в Монтана е ужасно времето-вали и има мъгла.Но като спре за което се надявам да е много скоро сме на вън,аз се побърквам да си стоя в къщи направо #Crazyоткачам,така че даваи смело и ако питаш мен покажи на мъжа си всички отговори тук във форума! Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Излязохме на 20 я ден/края на октомври/ и оттогава пропускахме само ако има мъгла,или е под 5 градуса/това до 6-7 месец/.

# 28
Извеждаме Кари от осмия ден на вънка.

# 29
  • Мнения: 5 026
При нас дебюта пред обществото стана на Първа пролет, а той е роден на 15.02. Но тогава сезона не позволява по-ранно изкарване  Grinning

# 30
  • Мнения: 390
Използвай все още хубавите дни, не ги губи. Идва зима, а не лято! Това за 40-тия ден си е пълна глупост.
Аз моите и двамата ги изкарах на 5-тия ден.

# 31
  • Мнения: 1 183
На 11тия му ден ве4е бяхме в парка. Как 40 дена в къщи???
И ние така  Peace

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
когато беше на 16 дни (родена е през декември)

# 33
  • Мнения: 303
Както всички са ти казали прословутите 40 дни отдавна никой не ги спазва, а и няма смисъл. Единственото от което трябва да се пазиш, когато излизаш с бебето на разходка са лелките и бабите, надвесени над количката, възклицаващи и дори пощипващи бебето #2gunfire Моите започнах да извеждам по малко на втората седмица /беше февруари/.

# 34
  • Мнения: 186
Синът,понеже се роди лятото ,изведох го на 7 ден,а дъщеричката ми се роди края на февруари и беше студено и затова някъде около14 ден.Важното е денят да е слънчев,да няма вятър или мъгла.В началто не се прекалява-изкарват се закратко,а после и за по-дълго.Забелязах,че много им харесваше навън и много кротуваха,а вкъщи-все ревяха.

# 35
  • Мнения: 1 672
ние излязохме на 20 ден

# 36
  • Мнения: 22 432
Аз изведох Калина на разходка на 4тият ден след като се прибрахме от болницата.
Роди се недоносена и стоя 22дни в кувиоз и още 6дни бяхме заедно в болницата.
В болницата ми казаха, че няма никакъв смисъл да я държа вътре и е хубаво да излиза на въздух и на слънчице.
Така че при нормално родените бебета пък не виждам какъв е смисълът да се държат в къщи по 20-30-40дена. Е, разбира се ако времето е влажно, мъгливо и много студено съм съгласна.

# 37
  • Мнения: 9 973
Аз започнах около 15-тия -20-тия ден да го изкарвам първо на терасата, като постепенно увеличавах времето, което прекарваше навън. И около 25-тия ден излязохме с количката.
и ние така,че чакахме свекито да се бръкне за количката Mr. Green

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От 7 дневна спеше на терасата, от 10 двевна хукна по разходки!

Обаче е родена май месец!

# 39
  • Мнения: 1 271
Голямата излезе на 20 -ят ден за половин час и от тогава все навън  беше.Ама около 30 и ден май я урочасаха и тя плака милата почти чяс, на 40 дни я заведохме на църква за молитва и от тогава е повече навъг отколкото вътре.
Малката беше навън още на 7-ят ден.При нея не сме спазвали да не излиза до 40-ят ден(не, че с каката го спазихме де  Wink ), даже когато беше на месец и 3 седмици и топихме краката в морето.
Вече знам, че от много  пазене полза няма, най-много да се изнежат. Така е при нас.

# 40
  • Мнения: 741
някъде около 15-ия ден

# 41
  • Мнения: 724
Изведохме я на втория ден следкато ни изписаха от родилния дом.Седяхме от сутринта до обяд на вън.Хич не ги спазвам аз тея работи 40 дни вкъщи и т.н. бабини глупости.

# 42
  • Мнения: 1 768
и моят мъж ми говореше някакви дивотии за 40-я ден, аз пък исках веднага след изписването да излизаме на разходки - компромисът беше 10-я ден  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 4 899
Почти веднага след като се прибрахме от родилното. Извеждах го на двора първите няколко дни и от 15-тия ден излизахме вече с количката на истинска разходка. Не можех да си представя да го държа вътре до 40-тия му ден, като навън времето е толкова хубаво. А и педи каза да пропускаме разходката само ако вали или духа вятър.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 064
Моля ви, не се заяждам, но позволете ми една забележка, много ме дразни тази масова грешка навън да се пише на вън


НАРЕЧИЯ

1. Слято се пишат наречия, образувани от съчетанието на предлог и наречие:

oткога, докога

откъде, докъде

отсега, досега

отскоро, доскоро

оттам, дотам

оттук, дотук

оттогава, дотогава

отвсякъде, навсякъде

завинаги, навън, нагоре, откакто, отрано, понякога, поотделно и др.

2. Слято се пишат наречия, образувани от съчетанието на предлог и съществително име:

вследствие, всъщност, докрай, навреме, наистина, налице, наред, насила, насреща, настрана, насън, начело, предвид и др.



Други също се бъркат често, та, запомнете ги.
Просто в тази тема навън  бие на очи.

п.п. Извинете ме за офф-а.

# 45
  • Мнения: 3 537
някъде около 15-ия ден
и аз,ако не се лъжа newsm78

# 46
  • Мнения: 711
Още на 7мия ден го изведох навън и то за около 2 часа  Peace

# 47
  • Мнения: 1 427
На 9-ия ден я изведох за първи път.

# 48
  • Мнения: 1 006
За пръв път го изведох навън когато беше на 13 дена.

# 49
  • Мнения: 689
След 20-ия ден изведох Крис един два-три пъти за по половин час и след това не съм се ограничавала. Само гледах температурата да е над 10 градуса, да няма вятър, мъгла или дъжд, разбира се.

# 50
  • софия
  • Мнения: 636
на 8-мия ден на терасата, на десетия - навън. Родена е на 31.10.Изписаха ни на 4, на 7 ноември на терасата, на 9 вече навън. Времето беше хубаво миналата зима, та проблеми не съм имала.

# 51
  • Мнения: 1 121
Какво по-хубаво от разходка на чист въздух? Аз започнах да извеждам моето бебе от деня, в който ни изписаха от болницата. Е, той е роден през юни, но щом времето позволява можеш да го извеждаш сега!

# 52
  • Мнения: 750
На 20-я ден го изведох за първи път.  Peace

# 53
  • Мнения: 881
Моята шушулка я изведох  на 7 ден на двора , на 10 вече бяхме на истинска разходка.Кръстихме я на 45 ден и от тогава ,щом позволява  времето сме все навън.Използвай хубавото време и изкарвай бебко.Това е моето мнение. Peace

# 54
  • Мнения: 159
Като беше на 8 дена го изведох на разходка.Не знам дали се брои: като беше на 3 дена го изведох понеже се местихме от 1 апартамент в друг.Според мен е тъпо и са бабини деветини,че не трябва да се извежда до 40 ден!!!Особено при хубаво време!

# 55
  • Мнения: 354
ние го изведохме на 15 ден до педито, а след 20 ден излизахме на вън, до тогава на терасата по няколко минути

# 56
  • Мнения: 983
На 15тия ден.

# 57
  • Мнения: 406
Веднага,а бяха минус 25 градуса......... cold

# 58
  • Мнения: 521
На 16-тия ден 40 дни са прекалено много а и трябва да ползвате последните хубави дни че после цяла зима в къщи

# 59
  • Мнения: 2 677
На десетия ден беше навън.

# 60
  • София
  • Мнения: 4 588
Изведох за първи оът сина си на 16-я ден от раждането му. Щях да го разходя и по-рано, но се събраха доста дъждовни дни и нямаше как. Peace

# 61
  • Мнения: 1 104
Някъде около 2 седмици след раждането започнах да излизам с бебка. А преди това излизахме на терасата за малко.Сега използвайте хубавото време, че идва зима.

# 62
  • Мнения: 1 251
Ние бяхме на терасата на 7-мия ден, на 12-тия ден вече бяхме на разходка за един час, а от 15 ден стояхме по 3-4 часа, та и до половин ден сме изкарвали навън. Но времето беше хубаво. Сега сме за 2-3 часа на разходка като е по-хладно. Но не мисля, че плакането е от излизането ви навън, напротив-всички бебчета се успокояват и спят спокойно в количката, когато са навън. Може просто от събраните емоции да си е поплакало детето, а пък може да е време и за коликите.

# 63
  • Мнения: 5 183
Веднага, след като се поосеферихме малко - и аз и татито, го изьведохме за 20-тина минути в близкия парк. Беше на 7-8 дни, ако не се лъжа

# 64
  • София
  • Мнения: 3 787
Още от деня на изписване го изкарвах с кошницата на терасата по половин-един час.Времето беше доста хладно тогава и го изведох навън с количката чак на 10-я ден.Ако беше топло-не бих се колебала още на следващия ден да го изведа.А това със 40-те дни е безумеие.Точно във времето,в което една родилка има нужда от разсейване и от смяна на обстановката,да трябва да седи сама с бебето затворена по цял ден Naughty

# 65
  • Мнения: 2 159
от 10-тия ден, беше зима

# 66
  • Мнения: 1 172
Още на 8-9ти ден започнахме с разходките (началото на ноември беше). Преди това 2 дни подред го изнасяхме на терасата за по няколко минути.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 506
На балкона - от 5-ти ден, навън - от 13 ден. Можеше и по-рано..... И аз съм на мнение, че няма пречки пред вас Peace

# 68
  • Мнения: 953
На 20 дена  Laughing , бебето ми е родено през зимата.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
На 10-тия ден....роден е на 21.09

# 70
  • София
  • Мнения: 1 603
Около 10-тия ден. Беще лято, но каквото и да е времето, няма смисъл да се затворите вкъщи за месец и половина....

Малко off:  При мен пък имаше следната дивотия - да се прибираме преди 20 ч. , че като няма 40 дена, не можело да стои отвън след залез слънце /нещо със зли сили беше ... ма какво ли  ooooh!/. А то тъкмо станало приятно за разходка, щот до 18 ч. не може човек носа си да покаже навън..... Това беше през седмицата дето свеки помагаше.

# 71
  • Мнения: 6 461
Големия ми е роден през февруари ...беше много студено...започнахме разходките към двадесетия ден .
Малкия  още на десетия ден беше на вън Grinning

# 72
  • Мнения: 4 621
Яна е родена на 20 май. Беше много приятно време и стояхме на вън още няколко дни след изписването Peace

# 73
  • Мнения: 1 483
Изнесох го малко на терасата,когато беше на 20дни.Но като разбра докторката ми се скара жестоко(той е зимно бебе).Тя ми каза че трябвало да го изкарам чак на 40 ден.

# 74
  • Мнения: 4 496
На 20 дни-за първата консултация,а после-когато беше над 10 градуса,без вятър и дъжд.

# 75
  • Мнения: 169
Мария е родена януари месец и на 5 ден я показах на терасата за 10 мин а на 7 ден вече стоехме по полувин един час в парка.Плача не е свързан с разходката според мен Времето още е топло, а зимата какво ще правитееее?/

# 76
  • Мнения: 240
Каката на 19 ден, защото нямахме количка и тогава я купихме. Малкия на 10 ден, защото на мен не ми беше добре да излизам.

# 77
  • Мнения: 256
Аз го изведох на 5-ия ден. От тогава не е пропуснал ден без да е бил изведен, без значение студ, мъгла и вятър. И когато е бил болен пак съм го извеждала да вземе въздух. Тези глупости да не се извежда до 40-тия ден не мога да ги разбера.

# 78
  • Мнения: 3 157
ние излязохме за пръв път на 7дни за 5мин и след това всеки ден за малко повече,последно бяхме 2часа навън.Сега ме е страх заради вятъра да излизаме с количката,но го увивам с одеала и стоим за 30мин на терасата.Извеждай го детето,нали трябва да се кали,а ще става все по-студено-ако ти се наложи да го изведеш зимата за малко в студа ще се разболее ако не е мърдал преди това от къщи.

# 79
  • Мнения: 4 406
на десетия ден, но беше лятно време. сега бебето го чакам през март, едва ли ще става за разходки толкова рано...

# 80
  • Мнения: 589
Ние излязохме на десетия ден, малката е родена този юни. И оттогава всеки ден навън с изключение на много ветровитите.
И в дъжд излизаме с дъждобрана, за малко.

Освен всички съвети, които получи по-горе за обличането и липсата на вятър, бих добавила само - да не влизаш с количката в затворени помещения с много хора, като магазини например. Сега е сезонът на гриповете ...

# 81
  • Мнения: 1 800
На 25-ия ден на разходка с количката в морската градина и до болницата за първа консултация при GP-то- януарско бебе. Преди това всеки ден на терасата за малко като постепенно увечичавах престоя.

# 82
  • Мнения: 2 131
преди да стане на 20 дни - роден е в средата на април

# 83
  • Мнения: 221
Към края на първия месец PeaceИначе "въздушни бани" педиатърката каза да правим още след 15-я ден Rolling Eyes - на терасата за по 5 минути

# 84
  • Мнения: 2 829
Към края на първия месец PeaceИначе "въздушни бани" педиатърката каза да правим още след 15-я ден Rolling Eyes - на терасата за по 5 минути


 Peace Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 6 011
Бебето ми се роди през ноември. Отначало го извеждахме по малко на балкона, а от 11-ия ден е навън с количката. Използвала съм всеки хубав ден, без пропуск.

# 86
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 В деня,в който се върнахме от болницата я изведох на двора.И така-всеки ден. Месецът е август.

Общи условия

Активация на акаунт