ОЧАКВАНИЯТА НИ ЗА МЪЖЕТЕ(БАЩИТЕ)

  • 2 659
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 367
нямам очаквания,това предполага разочарование ако не се сбъднат..
имаме ежедневие което делим 100% по равно,без недомлъвки,ако имам нужда от нещо като помощ си казвам и не чакам да му дойде от вътре да измие прозорците ( и не мен не ми иде)..не ми тежи да моля и да питам,взаимно е,и аз не се сещам за много неща..

# 31
  • Мнения: 197
Хубаво си подредихте очакванията за момчетата,които ще станат един ден мъже.А от момиченцатаси какво да очакваме?

 Никога не изисквам нещо, което не съм готова да дам двойно! Ако мога, бих възпитала и децата си така. Също така, ако мога, бих ги възпитала да не се задоволяват с по-малко от това!

# 32
  • Мнения: X
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....

# 33
  • Мнения: 197
Браво! И аз така, но не посмях да го изкажа, че отдолу като ми се появи линийката с порасналия ми син, знаеш ли колко хора ще ме обвинят за пореден път , че възпитавам некачествено мъжко поколение.И само да те допълня-очаквам от него да ме обича, уважава, да е до мен винаги, когато имам нужда, и да ме оценява като майка , жена и домакиня... ,
Скъпа TIHA VODA, едва ли някой ще те обвини. Просто темата е такава. Една майка винаги прави всичко от любов. Грешките се забелязват по-късно. Никой не е застрахован от такива при възпитанието и на момчета и на момичета. А за това, което казваш, че очакваш от съпруга си-моето мнение се покрива напълно от твоето!!! 100% Grinning
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....
KATI_Z, не знам защо отново всичко се завърта около домакинството! Прочети внимателно какво е казала авторката на темата. Тя говори за "ОЧАКВАНЯТА НИ ЗА МЪЖЕТЕ(БАЩИТЕ)".

# 34
  • Мнения: 884
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....
Малко спам-чудя се как не са ни надушили още "старите хиени " тук във форумите, че да ни сложат на мястото , дето не сме стъпили още на главите на мъжете си Joy

# 35
  • Мнения: 2 908
.... Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....???.... очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. 
Аз дори и на главата си да падна няма да мога да мисля така... Rolling EyesЗа мен няма мъжка,женска работа,както аз мога съвсем сама да си сменям крушката,да сменям бушоните,да заредя колата,да си изчистя и запаля печката(тази на дърва дето е),да си нацепя сама и пренеса дървата и още много има...така и той ще може каквото аз мога-че той иначе за какво ще ми служи в къщи-няма да е за окраса newsm78 Mr. Green
Освен това докато той ми мие кенефа и наготви,аз например чистя с прахосмукачката и бърша прах-ето вариант. Wink

# 36
  • Мнения: 197
Малко спам-чудя се как не са ни надушили още "старите хиени " тук във форумите, че да ни сложат на мястото , дето не сме стъпили още на главите на мъжете си Joy
Споко, TIHA VODA, ще ни дойде реда... Joy
Аз по ранг във форума съм новак и още никой не ме "сял" подобаващо!  Wink Joy

# 37
  • Мнения: 2 401
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....

Направо ми скри шапката .. а като си помисля, че ще бъдеш свекърва... #Crazy
Все пак кажи защо един мъж да не изчисти някой хубав слънчев ден?

# 38
  • Мнения: 197
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....

Направо ми скри шапката .. а като си помисля, че ще бъдеш свекърва... #Crazy
Все пак кажи защо един мъж да не изчисти някой хубав слънчев ден?
Нали не е срамно един мъж да си разтреби масата след като е ял? А не ти да се прибереш от работа с детето взето от градина и още на вратата и комшийката да ти се натресе... и масата не разтребена, шкафа му зейнал с изсипани дрехи и т.н.
И нали не е срамно за един мъж да ти помогне с нещо вкъщи /хайде пак опряхме до домакинството Shocked/, когато ти вече едвам смогваш, а не да си седи постоянно пред компютъра?
Ами то в темата ставаше дума за очакванията ни към съпруга и бащата. Аз очаквам да ни обича с детето и да мога да разчитам на него за всичко. Това разбирам под семейство. /а домакинските примери май са ни най лесни  Wink Laughing/

# 39
  • Мнения: X
 Въъъъъйййййй, толкова ли време ме нямаше ooooh!
 Бе мацки, кой говори за елементарно забърсване на трохите след като си ял. Той моя човек си го прави, понеже така е възпитан. Ама не е готвил никога:) Не че не е искал, аз не давам. Щот се чувствам странно, някой да ми прави мойте неща...пък и почвам да питам :' Ти сега кво, не ми харесваш манджите ли, затова ли искаш да си направиш за ядене сам" Thinking  Говоря за всичко, не само за домакинство. Етова не го разбирам сега
.... Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....???.... очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. 
Аз дори и на главата си да падна няма да мога да мисля така... Rolling EyesЗа мен няма мъжка,женска работа,както аз мога съвсем сама да си сменям крушката,да сменям бушоните,да заредя колата,да си изчистя и запаля печката(тази на дърва дето е),да си нацепя сама и пренеса дървата и още много има...така и той ще може каквото аз мога-че той иначе за какво ще ми служи в къщи-няма да е за окраса newsm78 Mr. Green
Освен това докато той ми мие кенефа и наготви,аз например чистя с прахосмукачката и бърша прах-ето вариант. Wink
  Може би съм още пещернячка ама има една поговрка : Мъжа носи - жената меси", дето си я тача много. Нека дам пример.....У нас също има печка с дърва... ( котел, щот сме с парно на двата етажа), аз веднъж се ядосах че не беше запалено а е студено като се върнахме с малкия, оставих го, взех количката и тръгнах да нося дърва. Видя ме свекър ми и вика :' Къде отиваш бе!", викам как къде! Да паля парното. Той вика :' Абе кво се прайш, тва женска работа ли е??" Върнах се. КОгато тях ги няма а сме само двамата с мъжа ми, той го пали и сутрин преди да иде на работи нацепва дървата, носи ги до котела , пали го и на мен ми казва само да хвърлям по едно две през няколко часа.Немога да си представя зимата примерно като беше бебе сина ми, освен всичко останало, аз да върша и "тежката работа". И не съм глезла Peace Знам, че човек се нагажда според обстоятелствата. И съм мила и съм трила, и са ми мили и са ми трили.Не съм се оплаквала. Просто смятам, че не е редно.  Мъжа затова е мъж Peace А и има неща, които никой мъж неможе да ги направи по-добре от една жена - както и обратното. Ако ще ходя след него да доочиствам, доизгладя и доизпера , ако той ще ми пили на главата, че са ме прецакали като са ми правили ремонт на колата, че са ми сложили незнам си кво масло, и аз как не съм усетила, че един кое си е по-хубаво от друго - я всеки да си знае неговото Peace Жените са по-пипкави и по-взискателни обикновенно. Аз съм свикнала едно нещо да си го права по един начин и ако не е така ходя и дооправям. Мъжа ми също. Така че аз не му даам да се меси в мойте неща, а той в неговите.
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....
Малко спам-чудя се как не са ни надушили още "старите хиени " тук във форумите, че да ни сложат на мястото , дето не сме стъпили още на главите на мъжете си Joy
Да стъпя на главата на мъжа си ще е твърде унизително и за двамата Peace Нека ме поставя кой където иска.
Аз май не мисля, като вас.... Колкото и да ми се иска съпруга ми, да ми помага малко повече, немога да си изкривя душата, че ежедневно това би ме дразнило. Ами ако почне той да ми мие кенефа и да готви....аз каква роля да имам тогава.....??? Не го казвам в бувалния смисъл на думата разбирасе. очевидно каква е ролята на една жена до един мъж, но има неща, дето са си чисто женска работа. Никога ама никога не бих накарала мъжа ми да мие и чисти. Като порасне повече сина ми, ще ги карам да се къпят заедно, а не с мен. Но до там.....

Направо ми скри шапката .. а като си помисля, че ще бъдеш свекърва... #Crazy - Тоест?Все пак кажи защо един мъж да не изчисти някой хубав слънчев ден?
Нищичко против нямам да изчисти - просто няма да го направи по-добре от мен:) Или аз намирам прекалено кусури или.....незнам. Абе просто смятам, че всичко е до възпитание. Така съм живяла, така живея сега....така съм свикнала. Не отричам другото за други хора, не го приемам за себе си. Което незначи, че ако ми се случи, ще се противя. С човек който обичам до себе си, ми е все тая дали ми чисти или не. Важно е да живеем в хармония. Нащта цака си я намерихме така.
 Аийде мир и любов  bouquet
П.С. Никой с нищо неискам да се засяга! Понякога думите ми се разчитат по много начини:) Изберете най-приятния! Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 197
С човек който обичам до себе си, ми е все тая дали ми чисти или не. Важно е да живеем в хармония.
Peace Това вече е отговор по темата на авторката. Grinning
Не е важно дали чисти, а дали има желание и какво мисли!

# 41
Как така нямате очаквания бе мацки?  Shocked За какво са ни тогава тия мъже????  Това е пагубно, да нямаш очаквания, за да не се разочароваш.  Аз имам очаквания и натискам до дупка. Иначе наистина не се сещам за какво ми е мъж в къщи.  Та какво очаквам.  Очаквам всичко, което правя аз и той да може и да го прави понякога.  Единственото, което не мога да го науча е да има усет към децата.  Пълно дърво е в това отношение.
и аз така мисля,като не изисквате нищо от мъжете си за какво са ви,като може и сами  да се справяте?нали за това са мъжете да ни подкрепят,да ни помагат,а не само деца да правят.мъжката работа не опира само до това,а до много повече.Аз ако не мога да разчитам на мъжа си когато имам проблем или нужда от подкрепа за какво ми е той?!

# 42
  • Мнения: 867
Очаквания имам от него точно каквито и той от мен. Не мисля че е редно единият да носи на гърба си другия. Не би следвало и ако единият взима повече пари това да дава отражение върху задълженията.

Кати З, чудя ти се честно казано, но явно всеки си намира собствена рецепта за щастие, явно ти си намерила своята. Казваш какво ще правя ако той чисти и готви - аз пък на такъв вариант съм навита, толкова неща имам които да правя. Ако пък и на двамата не ни се готви постигаме консенсус - ядем нещо готово или навън. Да сме доволни и двамата. Мен не ми е все тая какво прави щом го обиам. По тая логика ти го обичай, а па той да ти с..е отгоре, ше ме извинявате...

# 43
  • Мнения: X
Очаквания имам от него точно каквито и той от мен. Не мисля че е редно единият да носи на гърба си другия. Не би следвало и ако единият взима повече пари това да дава отражение върху задълженията.

Кати З, чудя ти се честно казано......
 По тая логика ти го обичай, а па той да ти с..е отгоре, ше ме извинявате...

 Това беше доста......необмислено. От всичко казано до тук на това ли ти приличат семейните ми отношения?
 Естествено, че не си права. И не...не е това логиката ми.

# 44
  • Мнения: 3 929
А вие като се омъжвахте, къде гледахте? Очи гледали, очи плакали!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт