защо изневеряваме и каква е правилната реакция

  • 12 240
  • 190
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
има много вероятни причини за изневяра - от нуждата от разнообразие до липсата на обич към партньора, всеки, който е стигнал до това има своята причина. А за реакцията - тя също е индивидуална- според философията ти за смисъла на живота и любовта.

# 46
За разпространение на гените, за разнообразяване гените на потомството, от скука, от глупост, за разнообразяване в леглото, щото така било модно, щото могъл (могла), щото са ни слаби ангелите ...
Правилната реакция ако ти си изневеряващия са ти я казали - траеш си.
Ако ти изневерят на теб е малко по-трудно да се да де съвет.

  202uu

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ситуацията хипотетична ли е?

# 48
  • София
  • Мнения: 397
Момчето е ново тук и викам да го просветлим какво означава ССФ Mr. Green На нея такива въпроси не се задават (т.е. на нас) Naughty
ааа, не е точно така,ама едва ли ще се разкрие,щото миналите два пъти много ви изнерви! Joy

# 49
  • Мнения: 307
И съм изневерявала и на мен са ми изневелявали.И нищо смущаващо не виждам в такава ситуация. Проблемите идват като се разбере и това до колко са обвързани двамата души. Също е и въпрос на гледна точка и е индивидуално как ще реагираш. ЦЪК    Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 181
Много сте готини всички с изказванията си, но ми се ще да напиша нещо по-сериозно - и от личен опит и от наблюдения. Много зависи на каква възраст са партньорите и колко са обвързани, т.е има ли деца, колко големи са те. Имам предвид сериозна изневяра, а не еднократни забежки, въпреки че и тях не ги приемам за нормални, ако двама души се обичат и уважават. Сигурна съм в едно -за да има изневяра, значи има някаква причина и нещо, макар и дребно липсва във връзката - независимо дали е от пет месеца или петнайсет години. За мъжете обикновено нещо им липсва в секса, за жените - липсва нежност, ухажване, разбиране. Не вярвах, когато по-възрастни мои колежки и колеги ми казваха, че почти няма връзка, особено дългогодишна, в която да не е имало изневери. Причините са различни,  реакцията на потърпевшите - също. Моето мнение е, че ако човек наистина обича партньора си, може би трябва да му прости първия път(и единствения). Тогава нещата могат да станат дори по-добре отколкото до изневярата. Просто изневерилия се убеждава, че е направил грешка. Повтори ли се обаче - ще има и трети и четвърти и т.н.  - няма смисъл  да продължава връзката си с такъв партньор. Много дълго стана, но сигурно мога да напиша книга с примери, просто май съм мааалко по-възрастна от повечето във форума.

# 51
  • Мнения: 4 733
Да, тук изневеряващи няма!  Mr. Green
Многознайка  Mr. Green
 Изневерявала съм, когато съм се чувствала Не-обичана. Стигало ли се е до такъв момент, нито съм имала скруполи да го правя, нито бих имала ако ми се наложи отново. Живея един живот и никой, който не ме е ценил, не е и заслужавал да ме има само за себе си.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 14:06 от Kasidy

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
etti, много хубав пост. Само да допълня, че има мъже, които изневеряват и без да им липсва нищо. Един мой колега ми каза, че кръшка "за да не му омръзне жена му" (млада и много готина мацка) Crazy

# 53
  • Мнения: 4 733
Един мой колега ми каза, че кръшка "за да не му омръзне жена му"
Това в какъв смисъл?

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Един мой колега ми каза, че кръшка "за да не му омръзне жена му"
Това в какъв смисъл?
Да не изгуби сексуален интерес към нея.
Хитро, нали? Wink

# 55
  • Мнения: 3 153
Да, тук изневеряващи няма!  Mr. Green
Многознайка  Mr. Green
 Изневерявала съм, когато съм се чувствала Не-обичана. Стигало ли се е до такъв момент, нито съм имала скрупули да го правя, нито бих имала ако ми се наложи отново. Живея един живот и никой, който не ме е ценил, не е и заслужавал да ме има само за себе си.
А, баш така мисля и аз, Кас!
Изневерите могат да бъдат при различни обстоятелства-когато имаш семейство (най-вече деца) нещата с това дали искаш да продължиш с един човек напред или не не са толкова прости, като да си събереш парцалките и да те няма! Иначе и аз цял живот съм била идеалист, че любовта е завинаги, намериш ли точния човек. Оказва се, че не е така......

# 56
  • Мнения: 4 733
Не е хитро, а е поредното оправдание на съвестта на един загорял за чужда п..ка мъж. Много са ми гнусни подобни типове, но щом му е по-лесно да живее с мисълта, че го прави за добро да е жив и здрав. Убедила съм се обаче, че колкото и тривиално да звучи, всичко все някой ден се връща. На подобни типове пожелавам съпругите им също да решят в даден момент да се разнообразяват по подобен начин, за благото на " фамилния сeкс ".

# 57
  • Мнения: 7
ама много сте готини в този форум (оставайки за миг тигана с  pates au saumon) а като сам започнал да питам защото боли ...как да я преглатнем най лесно    ( отваряйки шкафа с лекарствата се оглежда за хапче да забрави изневярата )  савет ?!
учудихте ме че имя хора които си призняват и браво за искреността  (хварляйки поглед кам загарящите спагети)...
Ta........

# 58
  • Мнения: 98
 Изневерявала съм, когато съм се чувствала Не-обичана. Стигало ли се е до такъв момент, нито съм имала скрупули да го правя, нито бих имала ако ми се наложи отново. Живея един живот и никой, който не ме е ценил, не е и заслужавал да ме има само за себе си.
[/quote]
А, баш така мисля и аз, Кас!
Изневерите могат да бъдат при различни обстоятелства-когато имаш семейство (най-вече деца) нещата с това дали искаш да продължиш с един човек напред или не не са толкова прости, като да си събереш парцалките и да те няма! Иначе и аз цял живот съм била идеалист, че любовта е завинаги, намериш ли точния човек. Оказва се, че не е така......
[/quote]

Абсолютно е така. А какво става, когато се появи човек, който те кара да се чувстваш постоянно обичана и ценена, за разлика от този, с който си създал семейство и си спрял да го обичаш, поради това , че те кара да се чувстваш не-обичана и неценена? Когато се сблъскват желанието за лично щастие и убеждението, че семейството е ценност и не трябва да се руши.

# 59
  • Мнения: 4 733
Когато се сблъскват желанието за лично щастие и убеждението, че семейството е ценност и не трябва да се руши.
За каква ценност може да става въпрос? Такива привидно зенни смейства има под път и над път, а вътре гнили. Не виждам смисъл от съществуването на подобно " семейство ".
 В моя конкретен случай реших да си тръгна и да се опитам да създам семейство, което да е по-добро и за мен, и за детето ми. Не сгреших.

Общи условия

Активация на акаунт